آموزش و راهنمای کامل پارتیشن بندی هارد + تصویر ایران هارد

روش هایی که امروز در انزل وب به شما آموزش دادیم برای پارتیشن بندی هارد تازه لپ تاپ و کامپیوتر کاربرد دارد. ما

توسط KETABKHOOOON در 1 مهر 1401
روش هایی که امروز در انزل وب به شما آموزش دادیم برای پارتیشن بندی هارد تازه لپ تاپ و کامپیوتر کاربرد دارد. ما تلاش کردیم که شیوه هایی که وجود دارااست را به شما معرفی و تا حد قابلیت و امکان آموزش دهیم. درصورتیکه در آیتم پست امروز انزل وب نظر و یا این که پیشنهادی دارید می توانید در بخش دیدگاه همین پست اهمیت ما در در بین بگذارید. پارتیشن بندی به معنای تقسیم بندی هارد به سیستم های استعمال پذیر جداگانه می باشد، اهمیت پارتیشن بندی هارد درایو همین قابلیت و امکان برای شما فراهم می شود تا دوسیستم گوناگون شبیه به Windows و macOS را روی یک کامپیوتر کارگزاشتن کنید. نکته مهمی که باید به آن اشاره داشت همین است که با پارتیشن بندی هارد درایو، فضاهای در دسترس شما در هارد درایو هم تقسیم بندی می شوند. EaseUS Partition Master این قابلیت را برای اعضا مهیا مینماید تا بتوانند تنها اساسی تعدادی کلیک، اندازه، ایجاد، فرمت یا حذف پارتیشن‌ها را انجام دهند. فرآیند بالا را به جهت تمام پارتیشن‌هایی که قصد ایجاد آن ها را دارید تکرار نمایید تا در نهایت، یک هارد اکسترنال پارتیشن بندی شده در اختیار داشته باشید. لپ تاپ محصولی می باشد که امروزه همگی ما به مهربانی مهم آن شناخت داریم. توشیبا یکی از از برند هایی هست که در ایجاد رایانه و اجزای وابسته به آن کار می کند. این دستگاه از دو بخش قابل انعطاف افزار و طاقت فرسا افزار تشکیل شده است. پس از بوت سیستم روی Drive Options کلیک نمایید و گزینه New را تعیین کنید. عمومی پارتیشن بندی هارد دیسک درست قدمت هارد دیسک را بالا می پیروزی و شتاب سیستم را بسط می دهد. پارتیشن بندی هارد دیسک باید امکان انعطاف داشته باشد تا موثر واقع شود. آنگاه از انجام سطح اول عضو می بایست هارد اکسترنال را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کند. می توانید آن پارتیشن را کوچک کنید و پارتیشن جدیدی را از فضای مازاد ایجاد کنید. همین طریق را به جهت کلیه درایو های تولید شده انجام دهید تا حجم آخرین همه درایوها تثبیت و هارد دیسک آماده استفاده شود. بعد از آن روی درایوی دلخواه به غیر از درایو ویندوز راست کلیک کرده و آیتم فرمت را تعیین کنید. حال عدد 1 (اگر که می خواهید پارتیشن C شما فعال شود) را وارد کرده و سوییچ Enter را فشار دهید تا پارتیشن C به تیتر پارتیشن فعال گزینش شود. همین سوال به شما می گوید که آیا مایل هستید کل فضای هارددیسک را به پارتیشن Primary اختصاص داده و آن را فعال نمایید؟ مسلم می باشد که همچین کاری برای یک هارددیسک دارای ظرفیت 40GB و یا این که بیشتر، غیر معقول است. حالا در ورقه باز شده باید Product Key ویندوز خویش را وارد کنید، به جهت رد شدن از این تراز به اندازه میباشد بر روی I don’t have product key کلیک کنید. هارد دیسک هایی که بوسیله FAT32 پشتیبانی می‌شوند، نمی‌توانند بخش اعظم از 32گیگابایت باشند. Disk Management حافظه SSD را پیدا کند و روی آن کلیک راست کند، گزینه New Simple Volume را تعیین کند. پارتیشن های extended جور دیگری از پارتیشن ها می‌باشند که قابلیت و امکان تبدیل شدن به پارتیشن های logical را دارند. در اصل هر هارد به رخ میانگین حیاتی 4 عدد پارتیشن primary و یک پارتیشن extended هست.

دانلود مکتوب CCNA

محدودیت استفاده از گنجایش هارد در فرمت MMR تا 2 ترابایت می باشد البته حیاتی فرمت GPT میتوانید تا 9.4 زتابایت از ظرفیت هارد را استعمال کنید. فرمت MBR میتواند 4 درایو Primary ایجاد نماید که هر یک به درایو لاجیکال تبدیل شوند ولی در در مقابل فرمت GPT میتواند تا 128 درایو پرایمری داشته باشد. در نصیب Wizard مقدار حافظه ی گزینه نظر خویش برای پارتیشن جدید را معین می کنید.
  • برنامه Disk Utility، دیسک را تحلیل خواهد کرد و در آن تغییرات را اعمال می کند.
  • در سیستم MBR شما تنها می توانید حداکثر 4 درایو اصلی داشته باشید و حداکثر گنجایش به جهت هر درایو نهایتا 2 ترابایت خواهد بود.
  • پس با ما یار باشید تا به شکل گام به قدم همین قابل انعطاف افزار کاربردی را به شما تدریس دهیم.
  • در جعبه Size، حجم پارتیشن جدید را وارد کنید؛ و پس از اتمام عمل بر روی Done کلیک نمایید.
در قسمت Enter the amount of space to shrink، مقدار حافظه ای که می خواهید از درایو کسر شود را به مگابایت وارد کنید. پس از گذشت مدت کوتاه پنجره جدیدی به جهت شما گشوده خواهد شد، در قسمت Total size before shrink، فضای کنونی درایو را بازدید می کنید. در همین شکل می بایست فضای یک عدد از درایو های خویش را کمتر بدهید تا بتوانید درایو جدید تولید کنید. درحال حاضر بایستی منتظر بمانید تا ویندوز نصب شود، پس از آن وارد محفظه ویندوز 11 می شوید. در نوار جستجو عبارت “diskmgmt.msc” را تایپ کرده و سوییچ Enter را فشار دهید. در دست گرفتن پنل Control Panel را گشوده کنید، به ابزار Administrative Tools رفته و بر روی کامپیوتر منجمنت click Computer Management کلیک کنید. به جهت دسترسی به این گزینه مطمئن شوید که مطلقا هارد دیگری بر روی سیستم شما کارگزاری شده است یا این که خیر. در سطر سوم با گزینه ای به نام Volume Lable رو به رو می شوید که در اینجا می توانید به جهت درایو خود نامی انتخاب کنید. همین پروسه را می‌توانید بر بر روی هر کدام از درایو های خویش انجام دهید و به تغییر تحول نام درایو از شیوه command prompt بپردازید. در اولین گام مثل تصویر زیر، در منوی dos عبارت deskpart را تایپ نمایید و enter را بفشارید تا اوامر دارای ارتباط اهمیت پارتیشن بندی در منوی CMD فراخوانی شود. در نهایت، ممکن میباشد این روند به جهت اعضا معمولی حتمی نباشد. گرچه انجام این عمل راحت است البته ممکن می باشد به جهت بعضی اعضا چالش‌های خاصی ساخت کند. نام، ایمیل و تارنما من را در این مرورگر ذخیره کن برای دفعه بعد. در دیگر ساعت‌ها پس از گرفتن پیغام شما عزیزان، در اولی ساعتها روز کاری آتی حیاتی شما تماس می گیریم. اصلی ثبت اسم در خبرنامه او‌لین نفری خواهید بود که از آخرین محصولات ، اخبار و فروش های ویژه و کدهای تخفیف ما آگاه می گردید ، پیشنهادات شگفت انگیز را در پست الکرونیکی خویش دریافت کنید .

انواع دیسک در پارتیشن بندی هارد در کارگزاری ویندوز

البته اعضا می بایست اعتنا داشته باشند به جهت محافظت دیتاها در دوران همین عملیات باید آیتم Using Enhanced Data Protecting Mode را گزینش کنند. (در صورتی که سیستم شما از نوع MBR است)، از رابط کاربری برای پارتیشن بندی هارد در کارگزاری ویندوز استفاده کنید. بر بر روی کلید New کلیک نمایید و میزان مناسب رو به جهت درایوها بر مبنای مگابایت وارد کنید. برای تبدیل گیگابایت به مگابایت، تعداد گیگابایت رو در 1024 ضرب کنید. مثلاً برای ایجاد یک درایو 60 گیگابایتی، باید 60 را در 1024 ضرب نمایید که مساوی مگابایت می شود. ابتدا هارد اکسترنال را اصلی کابل USB به رایانه متصل کرده و آن گاه از آن، برنامه MiniTool Partition Wizard را راه‌اندازی کنید. اصلی اجرای قابل انعطاف افزار، خواهید دید که تمام هارد دیسک‌های متصل به کامپیوتر، در ستون Disk Map فهرست شده‌اند. در این تراز برای درایو ایجاد شده، یک کلام انگلیسی در نظر بگیرید و بر روی Next کلیک کنید. در همین پنجره بایستی پارتیشن ایجاد شده را فرمت کنید تا بتوانید داده‌ها را بر روی آن ذخیره کنید. یک سیستم فایل را گزینش کنید و در نهایت تیک کنار “Perform a quick format” را فعال کرده و بر روی Finish کلیک کنید. در صورتی که مادربرد سیستم شما امکان UEFI را دارد ، مهم نصب یک ویندوز 7 یا 8 اهمیت آپدیت تازه ، 64 بیتی و قابلیت و امکان UEFI ؛ هارد خود را پارتیشن بندی نمایید و به دنبال آن تغییر‌و تحول فرمت هارد دیسک خود را از mbr به GPT مشاهده کنید . نرم افزار Paragon Partition Manager به جهت پارتیشن بندی هاردهای اکسترنال می باشد و این قابلیت و امکان را می دهد که دیسک را به درایو بزرگ منتقل کنید. این قابلیت را نیز می‌دهد که پارتیشن را ایجاد، حذف، قالب بندی و حتی نهفته کنید. در تراز دوم بایستی هارد اکسترنال تعیین شود و به جهت آغاز پارتیشن بندی کردن در فضای خالی کلیک راست شود. در منوی به نمایش درآمده بایستی گزینه New Simple Volume انتخاب شود.

بهترین روش پارتیشن بندی هارد درایو به جهت وصال به عملکرد بهینه چیست؟

چندین روش به جهت به کار گیری بهینه از این قطعه حساس کامپیوتر وجود دارد. یک روش پارتیشن بندی هست که فضای هارد را به بخش‌های مجزای متعدد تقسیم می‌کند. به این ترتیب می‌توانید فضای هارد را به بخش‌های مجزای متفاوتی تقسیم نمایید که شبیه به دیسک‌های مستقل فعالیت می‌کنند. با پارتیشن بندی می‌توانید فضای هارد را تقسیم بندی کنید تا به رخ بهینه از آن استفاده کنید.

بازیابی داده ها تلفن همراه سونی

همانطور که مشاهده می نمایید در این سیستم یک پارتیشن Primary و 3 پارتیشن Logical چشم می شود. شیوه فعالیت به این رخ می باشد که وقتی یک پارتیشن را گزینش می نمایید مورد های متمایز در نصیب چپ برنامه فعال می شود. در سطح اول فرض نمایید می خواهید یک عدد از پارتیشن ها را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید به جهت انجام اینکار روی پارتیشن گزینه حیث خودتان، یکبار کلیک کنید تا آیتم های قسمت چپ برنامه فعال شود. ابتدا روی پارتیشن گزینه نظر کلیک کرده و دکمه Next را گزینش کنید. شما می‌توانید برای ذخیره دیتاها از پارتیشن‌های دیگر به کارگیری کرده البته قبل آن می بایست درایو را کاملاً فرمت کرد. سیستم‌هایی که از لینوکس به کارگیری می‌کنند، معمولاً یک سری پارتیشن دارند.

پارتیشن بندی چیست ؟

فارغ از مارک لپ تاپ در صورتی که سیستم برهان بر روی آن کارگزاشتن نشده باشد ضروری می باشد مبادرت به پارتیشن بندی هارد کنید. از دیگر نحوه های پارتیشن بندی هارد دیسک در ویندوز استفاده از نرم افزار متمایز ست که برای اجرا از آن ها به کار گیری می شود. در ادامه قصد داریم با استفاده از برنامه minitool Partition Wizzard به پارتیشن بندی حافظه بپردازیم. این شرایط پرایمری در واقع چکیده است که سیستم دلیل ویندوز بر روی آن درایو کارگزاری می شود. در صورتی که رغبت دارید هارد درایو مک خویش را پارتیشن بندی کنید تا بر روی آن سیستم عاملی مانند macOS Mojave را نصب کنید، می توانید از برنامه on board درون پیروزی اساسی اپل، یعنی disk utility به کار گیری نمایید. در این آموزش به دنبال این هستیم که طریق هارد اکسترنال آداپتور دار در Mac را به شما آموزش دهیم پس مهم آموزش تکنولوژی و فناوری همراه باشید. پارتیشن بندی هارد لپ تاپ مانند بقیه فرایندهای قابل انعطاف افزاری عملی پیچیده و به مهارت و تخصص نیاز دارد. تفاوت دیگر در همین دو جور درایو در برچسب گذاری آن‌ها میباشد به این صورت که درایو های Primary را می قدرت مهم حروف C, D و… نام‌گذاری کرد البته به جهت درایو logical نمی توان همین برچسب را اعمال کرد. از Fdisk فراوان دوری كنید زیرا منجر خراب شدن هارد شما می شود. همین کاغذ شامل مورد هایی جهت انجام اعمال مختلف بر بر روی دیسك طاقت فرسا می باشد. لازم به اشاره می باشد که ایمالز مغازه اینترنتی نمی باشد و هیچگونه دخالتی در کارکرد مغازه ها نداشته و تنها یک منشاء برای جستجو، مقایسه و معرفی جنس و فروشگاه های اینترنتی می باشد. پیش از این‌که به خانواده‌ی تبارک نت‌ران بپیونده، از سال ۱۳۹۱ به‌طور حرفه‌ای در زمینه‌ی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو و بهینه سازی صفحه ها وب و تولید محتوا عمل داشته. مهارت یزدان محتوا نویسیه، و همینطور علاقه‌ی خاصی به صنعت بازی‌های ویدیویی و همچنین خبر‌ها تکنولوژی داره. تفاوت Primary اهمیت Logical در همین هست که امکان بوت شدن در Primary وجود دارد و همین خصوصیت به برهان MBR در درایو Logical وجود ندارد در تحت طریقه پارتیشن بندی هارد خام را توضیح می دهیم. بر روی آیکن کامپیوتر در دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه manage را برگزینید. درایوهای کامپیوتر تان را تماشا می نمایید روی یک عدد از آن‌ها راست کلیک کرده به تیتر نمونه درایو D و مورد Change Drive Letter and … را گزینش نمایید. آن گاه بر روی دکمه Remove در پنجره جدید کلیک نمایید اساسی انجام همین کار درایوتان از دید دیگران ناپدید خواهد شد. درواقع نمی اقتدار آن را یک طریق پارتیشن بندی جداگانه در حیث گرفت و به نوعی پایین تیم پارتیشن بندی Extended است. در همین طرز درایوهای جور بندی شده در وضعیت Extended را به تیتر Logical نام گذاری می کنند. در هنگام کارگزاری ویندوز به طور معمول تنها یک پارتیشن در هارد دیسک شما ساخت می شود. کلیدی این حالا شما می توانید هارد دیسک خویش را به یک‌سری پارتیشن متفاوت تقسیم نمایید و پوشه های دیتا خود را انقطاع از فایل های سیستمی خویش ذخیره کنید. برای پارتیشن بندی موقع کارگزاری ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ شما بایستی در هنگام نصب و در پنجره ذیل گزینه Custom Installation را گزینش کنید. یک عدد از عوارض کلیدی به نقل از دیسک همین است که می‌توان به شکل بهینه از فضای دیسک استعمال کرد که این فعالیت سبب بهینه سازی و دسترسی سریع به داده ها می‌شود. حواستان باشد که کلیه داده های ذخیره شده ازبین خواهد رفت. به جهت ساختن پارتیشن نخست حافظه خود را به کامپیوتر متصل نموده و بعد از اتصال درایو شما بارگذاری می شود در رخ بیشتر نشدن به صورت مداد یک سکو سیستم خویش را رویه اندازی هارد اکسترنال حرفه ای دوباره یا ری استارت کنید. سپس از باز شدن پنجره گزینه نظر در ورقه با این ابزار، حافظه هایی که به دستگاه شما متصل میباشند سناریو داده می شود. به جهت آشنایی حیاتی انواع پارتیشن و شیوه تولید آن تا انتهای این مطلب ملازم کمک سیستم باشید. ابزار داخلی Disk Management ساده‌ترین نحوه به جهت پارتیشن بندی هارد دیسک بوده که بخش‌های جدیدی به جهت هارد تولید می‌کند. کاربران می‌توانند در رخ نیاز به خدمت پارتیشن بندی هارد به یک عدد از نمایندگی‌های اعتبار محصولات HP مراجعه کرده و خدمات گزینه نیاز خویش را دریافت کنند. در همین مرکز در آغاز جور پارتیشن بندی بسته به مدل و نوع لپ تاپ شما معرفی و در رخ تأیید بر روی آن پیاده خواهد شد. پارتیشن بندی هارد روشی مناسب به جهت طبقه بندی صحیح و اصولی دیتاها و پردازش پر سرعت آنان بوده که اهمیت به کار گیری از همین طریق می‌توان چند سیستم استدلال را به طور هم زمان بر روی یک سیستم کارگزاری کرد. از طرف دیگر جداول پارتیشن بندی که کامپیوتر مقدار حجم هر درایو را در آن تشخیص می دهد، تنها در یک محل در شروع هارد ذخیره می شوند و حیاتی خرابی این جداول MBR، کل هارد از عمل می افتد. به این ترتیب نیز نحوه انجام همین فعالیت بی آلایش میشود و هم در وقت شما صرفه‌جویی خواهد شد. برنامه پیش‌نمایش تغییرات را هم به‌شما نشان خواهد داد تا درصورتی که می‌خواهید، آن‌ها را تحلیل و سپس تمامی تغییرات را دارای هم اعمال کنید. از دیگر امکاناتی که برنامه EaseUS دراختیار شما می‌گذارد می‌توان به نهفته نمودن پارتیشن‌ها، آپگرید درایو سیستم به یک درایو جدید و قابل بوت، ترکیب پارتیشن‌ها و انتقال ویندوز به یک هارد دیگر اشاره کرد. بعد از اتصال هارد اکسترنال به کامپیوتر حساس ویندوز 7 بر روی “” My Computer کلیک راست کنید. بعد از آن از اتصال هارد اکسترنال به کامپیوتر متصل فرآیند زیر را دنبال کنید تا هارد اکسترنال خویش را به طور اتومات پارتیشن بندی کنید. در ویدیوی تحت می‌توانید با «5 تا از برترین نرم افزار های پارتیشن بندی» آشنا شوید. درایو جدید مهم ظرفیت گزینه حیث ساخته شده است.برای این‌که آن را فرمت و قابل استعمال کنیم،روی آن راست کلیک کرده و گزینه New Simple Volume را گزینش می کنیم. اکنون می‌توانید بر روی فضای اختصاص نیافته در هارد اکسترنال کلیک راست کرده و گزینه Create را گزینش کنید تا پنجره Create New Partition گشوده شود. در همین قسمت، می‌توانید پارامترهای متعدد پارتیشن بندی را تهیه و تنظیم کنید. همان‌طور که در شروع مقاله نیز اشاره کردیم، قابل انعطاف افزارهای بدون پول متعددی وجود دارا‌هستند که کلیدی به کار گیری از آن‌ها، می‌توانید به راحتی هارد اکسترنال خود را پارتیشن بندی کنید.