انتقام شیرین فرانسه - بازگشت مربی برای معامله زیردریایی دزدیده شده ایالات متحده - RT DE

[ad_1] 12 دسامبر 2021، 6:30 ب.ظ. توسط راینر روپهنگامی که فرانسه اخیرا

توسط KETABKHOOOON در 22 آذر 1400
[ad_1]

توسط راینر روپ

هنگامی که فرانسه اخیراً - به ویژه از طرف واشنگتن، بلکه از لندن - در قرارداد 50 میلیارد یورویی با استرالیا برای تأمین 12 زیردریایی دیزلی در یک شب به معنای واقعی کلمه موذیانه بود، خشم در پاریس موج می زد زیرا شرمساری بسیار زیاد بود. امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، حتی در جریان نشست سران گروه ۷ در اسکاتلند، هیچ تلاشی نکرد تا خشم خود را از طریق دیپلماتیک بپوشاند. شوکی که پاریس را کاملاً ناآماده گرفتار کرده بود بسیار عمیق بود.

چرا هند روسیه را به عنوان یک شریک منحصر به فرد می بیند؟

در حالی که استرالیا، به عنوان یک کشور دسته سوم ناچیز، برای پاریس رضایت بخش نبود، ایالات متحده و بریتانیا باید بدانند که فرانسه به موقع لایحه انگلیسی-آمریکایی را تسویه خواهد کرد. و این به شکلی کاملاً غیرمنتظره اتفاق افتاد و رئیس جمهور مکرون دقیقاً به محوری که بیشترین آسیب را می رساند ضربه زد: در امارات متحده عربی و عربستان سعودی.

مکرون در اوایل ماه جاری در جریان سفر به امارات متحده عربی برای اولین بار قراردادی را برای فروش 80 جت جنگنده رافال از شرکت هوافضای فرانسوی Dassault Aviation به این کشور خلیج فارس امضا کرد. علاوه بر جنگنده رافال، قرارداد تسلیحاتی به ارزش بیش از 17 میلیارد یورو شامل 12 هلیکوپتر جنگی ایرباس H225 نیز می شود. یک مقام فرانسوی به خبرنگاران گفت که این قرارداد 7000 شغل مستقیم در فرانسه ایجاد می کند و تولید را در Dassault Aviation تا پایان سال 2031 تضمین می کند.

فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه نوشت: «این یک توافق تاریخی با امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) است، یک مشارکت استراتژیک که قوی‌تر از همیشه است. در توییتر او افزود که "به دیدن برتری صنعتی فرانسه در صدر جهان افتخار می کند". قراردادهای تکمیلی برای همکاری بین دو کشور در زمینه فناوری فضایی امضا شده است.

پس از ماجرای AUKUS: بایدن و ماکرون در صحنه آشتی

روابط نظامی فرانسه با امارات کاملاً جدید نیست، زیرا پاریس یک پایگاه نظامی دائمی در ابوظبی دارد. و 13 سال پیش، سارکوزی، رئیس جمهور وقت فرانسه، تلاش کرد سری جدیدی از جت های جنگنده رافال را بفروشد که آمریکایی ها در آن زمان با موفقیت آن را خنثی کردند.

اما مانند قرارداد زیردریایی AUKUS با استرالیا، این قرارداد فرانسه با امارات نیز دارای ابعاد ژئواستراتژیکی خارج از تجارت تسلیحات خالص است. از آنجایی که مکرون صرفاً از بی حوصلگی «شیوخ» امارات برای به تاخیر انداختن بازی های تاکتیکی در واشنگتن دی سی، با توجه به تأیید عرضه جنگنده ظاهراً فوق العاده، اما قطعاً فوق گران قیمت آمریکا، F-35 استفاده می کند تا تصمیم را به نفع تغییر دهد. از هواپیماهای فرانسوی

همانند گذشته در ترکیه، تلاش‌هایی در واشنگتن در امارات صورت گرفته است تا تحویل هواپیمای فوق مدرن اما بسیار شکننده F-35 "رایانه پرنده" را مشروط به شرایط سیاسی کنند. آمریکایی ها سعی کردند - هرچند ناموفق - با لغو برخی از F-35 هایی که قبلاً از آنکارا سفارش داده بودند، مانع از خرید سامانه دفاع هوایی آزمایش شده و آزمایش شده اس-400 ترکیه از روسیه شوند.

"تور گلف": مکرون با وارث عربستان سعودی دست می دهد

در مورد امارات، دولت بایدن آزادی تحویل 50 فروند جنگنده 23 میلیارد دلاری F-35 را با تعدادی پیش شرط سیاسی مرتبط دانسته است. در ماه آوریل، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت:

ما می‌توانیم تأیید کنیم که دولت قصد دارد به فروش دفاعی پیشنهادی به امارات متحده عربی ادامه دهد، اگرچه ما همچنان به بررسی جزئیات و مشورت با مقامات اماراتی ادامه می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که درک متقابلی از تعهدات امارات در طول و پس از آن ایجاد شده است. تحویل. "

سخنگو به ماهیت دقیق این پیش شرط های تعیین شده توسط واشنگتن نپرداخته است. اما در اواسط نوامبر سال جاری، رئیس شورای بازرگانی ایالات متحده و امارات متحده عربی، دنی سبرایت، به این خبرگزاری گفت. رویترز اندکی از حجاب وقتی گفت:

واشنگتن همچنان از ابوظبی می خواهد تا تعهدات مشخصی در مورد نحوه و مکان کارکرد سامانه (اف-35) پس از تحویل، که برخی از مردم امارات متحده عربی ممکن است نقض حاکمیت ملی خود بدانند، بپذیرد. او ادامه داد:

مشارکت چین در نسل بعدی شبکه های ارتباطی و داده در امارات (عمدتاً هواوی با G5)، حضور چین در بنادر دریایی امارات و پیشنهاد چین برای تامین برخی فناوری های حساس نظامی به امارات متحده عربی نیز حائز اهمیت است. که انعقاد قرارداد F-35 با ایالات متحده را دشوار می کند.

به عبارت دیگر، دولت بایدن به عنوان شرط تحویل F-35 از امارات متحده عربی خواسته است که فناوری 5G هوآوی را که در حال حاضر بر کشورشان مسلط است، منحل کند و به روابط خوب و باثبات با چین پایان دهد. سایر شرایط ایالات متحده تعیین می کند که در کجا و تحت چه شرایطی امارات می تواند از F-35 استفاده کند یا نه.

پس از کاندیداتوری قذافی: ژنرال حفتر در انتخابات ریاست جمهوری لیبی نیز شرکت خواهد کرد.

به بیان ساده، واشنگتن از امارات متحده عربی انتظار دارد که برای خرید اف-35 هزینه گزافی بپردازد، اما اولاً، استفاده از آن تنها تحت کنترل ایالات متحده انجام می شود و دوم اینکه نسخه تحویلی F-35 حتی بهترین نیست. -خوب یک نسخه توسعه یافته مانند آنها، برای مثال، اسرائیل قبلاً دارد.

اگر رهبری امارات احساس تحقیر کرده باشد، امکان پذیر نیست. اما قرارداد رافال بین امارات و فرانسه را می توان با معامله ترکیه و روسیه در مورد موشک های اس-400 مقایسه کرد. در این مورد نیز آمریکا شرایط غیرقابل قبولی را برای آنکارا در نظر گرفته است. تفکر جدید امارات متحده عربی مبنی بر استقلال از ایالات متحده نه تنها در جستجوی تامین کنندگان جدید تسلیحات مدرن مانند چین و روسیه، بلکه در سیاست منطقه ای در قالب تغییر جهت نسبت به ایران نیز منعکس شده است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، در آستانه چنین تحولی قرار دارد و تا حدودی خجالت زده است. بلینکن مدت کوتاهی پس از معامله امارات با فرانسه با ولیعهد محلی شیخ محمد بن زاید آل نهیان تماس گرفت، اما با قضاوت بر اساس عبارات بی معنی بیانیه مطبوعاتی وزارت خارجه ایالات متحده، این گفتگو حاوی چیزی جز عبارات دیپلماتیک نبود.

مکرون فرانسوی ها را به هریس فروخت - و واشنگتن دوباره پیروز شد

تنها دو هفته پس از ابتکار دیپلماتیک بلینکن برای ایجاد یک گروه انحصاری از کشورهای غرب آسیا، به اصطلاح Quad 2، که واشنگتن، اسرائیل، امارات و هند به آن تعلق داشتند، رهبری سیاسی امارات در ابوظبی برعکس شد. جهت عادی سازی روابط با سوریه، ایران و ترکیه. همانطور که مشخص است، هر سه کشور روابط خود را با ایالات متحده و اسرائیل بسیار پرتنش کرده اند.

با این حال، حاکمان سوریه، ایران، ترکیه، ایران، امارات متحده عربی و عربستان وجه اشتراک دیگری دارند و 10 دسامبر منتفی است.

بی اعتنایی بایدن مطمئناً یکی از دلایلی بود که شیخ طحنون بن زاید آل نهیان مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی که همچنین وارث تاج و تخت است، تنها سه روز مانده به اجلاس سران دموکراسی بایدن به دعوت دبیر شورای عالی امور ملی ایران. امنیت، علی شمچانی، به تهران سفر می کند. مطابق با تهران تایمز هر دو طرف خواهان بهبود روابط و به اشتراک گذاشتن تحولات اخیر در منطقه هستند.

پاریس: احیای روابط دوجانبه بر عهده کانبرا است

ماکرون سپس از ابوظبی به عربستان سعودی رفت تا با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دیدار کند که مورد استقبال پرشور وی قرار گرفت. وی همچنین با شاهزاده بن سلمان درباره ابتکار مشترک برای حل بحران سیاسی در لبنان صحبت کرد.

زمانی که بایدن در اوایل سال جاری در کاخ سفید روی کار آمد، عربستان سعودی را به دلیل نقض حقوق بشر به عنوان یک کشور "محرم" محکوم کرد و قول داد هرگز با ولیعهد بن سلمان مذاکره نکند. اما واشنگتن اخیراً شروع به عقب نشینی از این موضوع کرده است و ضرورت همکاری با ریاض در بسیاری از اهداف سیاسی آن، به ویژه بازارهای انرژی را تشخیص داده است. هیئتی از کاخ سفید یک هفته قبل از نشست اوپک پلاس به ریاض سفر می کند. آمریکایی ها برای غلبه بر درصد دو رقمی افزایش قیمت انرژی در ایالات متحده، که تورم را به آنجا هدایت می کند، خواهان افزایش قابل توجهی در تولید نفت Verbund شدند - اما بیهوده.

در حالی که مکرون موقعیت فرانسه را در خلیج فارس تثبیت می کرد، همچنین نشان داد که فرانسه - همراه با روسیه و چین - می تواند به عنوان جایگزینی برای ایالات متحده در غرب آسیا عمل کند. همزمان، گفتگوها بین کشورهای خلیج فارس و سایر کشورهای غیر غربی برای کاهش وابستگی آنها به واشنگتن افزایش می یابد. در این زمینه، بایدن تحت فشار فزاینده‌ای قرار دارد تا غرور خود را کنار بگذارد و با وارث تاج و تخت سعودی که عملاً حاکم آنجاست، صحبت کند. این ممکن است آخرین بهایی باشد که واشنگتن در نهایت باید برای خیانت خود به AUKUS به فرانسه بپردازد.

همانطور که قرارداد تسلیحاتی فرانسه با امارات دارای پیامدهای ژئواستراتژیک گسترده ای است، قرارداد زیردریایی AUKUS بین ایالات متحده و استرالیا نیز دارای پیامدهای گسترده ای است که در مقاله بعدی مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت.

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

بیشتر در مورد موضوع - "کسی دروغ گفت": وزیر امور خارجه فرانسه به استرالیا در دعوای زیردریایی پیوست


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir