سیاست خارجی اتحادیه اروپا کنار گذاشته شده است - بورل از یالتا دوم می ترسد - RT DE

[ad_1] 7 ژانویه 2022 06:45 توسط Gert-Yuen Ungarبه نظر یک شوخی بد به ن

توسط KETABKHOOOON در 17 دی 1400
[ad_1]

توسط Gert-Yuen Ungar

به نظر یک شوخی بد به نظر می رسد: اتحادیه اروپا (EU) از روسیه به دلیل فروش از دست رفته 290 میلیارد یورویی در نتیجه تحریم های متقابل روسیه در برابر سازمان تجارت جهانی (WTO) شکایت می کند.

در سال 2014، اتحادیه اروپا تحریم های گسترده ای را علیه روسیه به دلیل بحران اوکراین و گنجاندن کریمه در فدراسیون روسیه پس از برگزاری همه پرسی با هدف ضربه زدن شدید به اقتصاد و بخش مالی روسیه اعمال کرد. در مقابل، روسیه واردات محصولات کشاورزی از اتحادیه اروپا را در آگوست 2014 ممنوع کرد. از آن زمان، مارپیچ تحریم ها معکوس شده است. به ویژه تحریم های اعمال شده علیه روسیه در نتیجه توافقات مینسک ناقض تمام قوانین بین المللی است.

اتحادیه اروپا در حال تمدید تحریم های اقتصادی علیه روسیه به مدت شش ماه است

با این حال، امیدها و پیش بینی های اتحادیه اروپا درباره تحریم ها محقق نشد. روسیه اساساً سیاست خود را تغییر نداده و اقتصاد روسیه نیز سقوط نکرده است. برعکس، در بخش کشاورزی، روسیه واردکننده به صادرکننده تبدیل شده است. محدودیت های واردات به عنوان یک تسریع کننده توسعه در روسیه عمل کرده است. اتحادیه اروپا اکنون در تلاش است برای از دست دادن درآمد ناشی از ضد تحریم ها شکایت کند.

هر کسی که فکر می کند اتحادیه اروپا این اقدام جسورانه را در نظر گرفته است اشتباه می کند. اتحادیه اروپا بار دیگر با ایالات متحده که از روسیه نیز شکایت کرده است، همکاری می کند. می توان یک گام توافقی برداشت.

این مثال دوباره نشان می دهد که سیاست خارجی این اتحادیه «اروپایی» چقدر مستقل است. ایالات متحده در واقع دستورالعمل ها، اقدامات و سرعتی را تعیین می کند که اتحادیه اروپا باید از آنها پیروی کند - و آماده است تا از آنها پیروی کند. این امر به ویژه در مورد روابط با روسیه صادق است، جایی که ایالات متحده و اتحادیه اروپا در اعمال تحریم های فزاینده پوچ به دلایل فزاینده پوچ عملاً اتفاق نظر دارند، جایی که آنها با هم قوانین بین المللی و آداب دیپلماتیک را تحریک می کنند و آنها را نادیده می گیرند.

استولتنبرگ توافق با روسیه در مورد اوکراین را رد کرد

برعکس، بشردوستانه اتحادیه اروپا در ایالات متحده احترام به شریک فراآتلانتیک و اتحادیه اروپا را به عنوان یک طرف مقابل افزایش نمی دهد. ابتکار پوتین که در آن از غرب انتظار تضمین های امنیتی دارد و طی آن بایدن را به یک نشست رو در رو برای گفتگو در مورد خواسته های روسیه دعوت کرد و قبل از آن رئیس جمهور دو کشور تلفنی درباره وضعیت اوکراین صحبت کردند، اتحادیه اروپا را نگران کرده است. او در این موضوع از نظر سیاسی منزوی شده است که مستقیماً بر او تأثیر می گذارد. بایدن به پوتین نگفت که به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده باید ابتدا به اتحادیه اروپا برود تا اقدامات بعدی را هماهنگ کند. چرا او هم باید این کار را می کرد؟ خود این ایده مضحک به نظر می رسد.

با این حال، جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی، خواستار توجه بیشتر است. او گفت که وقتی نوبت به اروپا می‌رسد، اتحادیه اروپا حق دارد. او از یالتای دوم می ترسد، جایی که ابرقدرت ها جهان را در پایان جنگ جهانی دوم تقسیم کردند. این تمایل به داشتن کلمه محقق نخواهد شد - به دلایل بسیاری.

در اصل، اتحادیه اروپا فاقد یک خودارزیابی واقع بینانه است. بنابراین او می خواهد از موضع قدرت با روسیه مذاکره کند. این قدرت از کجا می آید راز کسانی است که این عبارت را پرتاب می کنند. از نظر اقتصادی، اتحادیه اروپا سال ها در بحران دائمی بوده است. سال‌ها بدون سرمایه‌گذاری، به معنای واقعی کلمه از ارتباط خود با توسعه مرکزی چشم پوشی کرده است. از سوی دیگر، یکی از حوزه‌هایی که اتحادیه اروپا در آن پول‌های بیشتری خرج می‌کند، تسلیحات است. با این حال، از نظر نظامی در مقایسه با روسیه که با وجود بودجه نظامی بسیار کمتر، در حال مدرنیزه کردن فناوری تسلیحات خود است و دارای سیستم‌های تسلیحاتی کاملاً جدیدی است، پایین‌تر است. اتحادیه اروپا به سختی قادر به اقدام دیپلماتیک است زیرا نماینده عالی در مورد موضع 27 کشور جداگانه گزارش می دهد که در واقع تنها یک چیز مشترک دارند: اختلاف نظر. تجاوز سرسختانه به روسیه بیشتر در خدمت منحرف کردن توجه از مشکلات بزرگ داخلی اتحادیه اروپا است. دشمن مشترک حداقل تعدادی از مخالفان را متحد می کند. اگر توافق بر سر چیز دیگری برای شما دشوار است، باز هم می توان امضای مشترکی را روی یک تکه کاغذ قرار داد که با آن روسیه را برای چیزی به شدت محکوم می کنید.

با یک نوسان بی اهمیت - اتحادیه اروپا در بحران اوکراین

بنابراین، تجربه روسیه با اتحادیه اروپا و نمایندگان آن به گونه ای نیست که جنبه های خلاقانه مثبت در اینجا غالب باشد. برعکس. اتحادیه اروپا به عنوان یک شریک در گفتگوها و مذاکرات کاملاً غیرقابل اعتماد است. توافقنامه مینسک عملاً نامعتبر است، زیرا نه آلمان و نه فرانسه به تعهدات خود به عنوان تضمین پایبند نیستند، و نه اتحادیه اروپا از اوکراین می‌خواهد که از مراحل توافق شده برای آرام کردن درگیری داخلی اوکراین پیروی کند. آلمان و فرانسه با مذاکره مجدد در مورد این سند که طبق قوانین بین المللی الزام آور است، فعالانه مینسک 2 را خنثی می کنند. از سوی دیگر تحریم ها علیه روسیه در رابطه با توافقات مینسک هرگز کم نبوده است. و اینکه اگرچه روسیه اصلاً طرف درگیری نیست - از دیدگاه روسیه یک تحریک محض است.

اتحادیه اروپا تا جایی که ممکن است در حال جنگ در قاره خود است و تحریکات را به دیپلماسی ترجیح می دهد، همانطور که اکنون دوباره در ترانس نیستریا نشان داده شده است، جایی که اتحادیه اروپا همراه با اوکراین به دنبال تضعیف و منزوی کردن منطقه خودمختار اقتصادی هستند. این درگیری مسالمت آمیز تهدید می کند که دوباره شروع شود.

تنها موضع سیاسی واقعاً جدی، یعنی عدم علاقه به درگیری‌های قاره اروپا و در نتیجه انجام هرکاری دیپلماتیک برای آرام کردن این قاره - اتحادیه اروپا آماده نیست دقیقاً این تنها موضع معنادار ممکن را اتخاذ کند. اما این تنها موضعی است که آنها را به شریکی برای مشورت در مورد مسائل بین المللی تبدیل می کند.

"ما روی پوتین و اطرافیانش متمرکز هستیم" لامبرشت وزیر دفاع روسیه را تهدید می کند.

این ناکامی در تعریف موضع سیاسی خود به شیوه ای معنادار و به نفع خود، به نیاز، به ویژه برای روسیه، به دور نگه داشتن اتحادیه اروپا از همه مذاکرات مربوطه منجر می شود.

سیاست خارجی اروپا، مانند سیاست کشورهای عضو، هنوز در واشنگتن دی سی دنبال می شود. تا کنون، اتحادیه اروپا منافع یا تاکیدات خود را تعیین نکرده است. حتی در اتحاد فراآتلانتیک نیز نتوانست مواضع خود را روشن کند. اتحادیه اروپا عملکرد پل میانجی خود را اعمال نمی کند، اتحادیه اروپا یک توازن میانجی بین منافع و یک تأثیر خلاقانه واقعاً مثبت بر جهانی سازماندهی مجدد ژئوپلیتیکی اعمال نمی کند. پس از ایالات متحده، سیاست خارجی اتحادیه اروپا تنها به دنبال محدود کردن تهاجمی ظهور مراکز جدید قدرت، چین و روسیه است. این خیلی کم است که بتوان آن را به عنوان یک شریک مذاکره جدی گرفت، به خصوص که اتحادیه اروپا به دلیل قرار گرفتن در مرز با روسیه قادر به انجام کارهای بسیار متفاوت خواهد بود. وظیفه تقریبا طبیعی شما در این زمینه تعدیل تغییر خواهد بود. با وجود دست روسی دراز شده، او هنوز آن را برای این نقش آماده نکرده است.

به عنوان مثال، پیشنهاد ایجاد منطقه تجارت آزاد از لیسبون تا ولادی وستوک بارها و بارها توسط روسیه ارائه شده است. اتحادیه اروپا آن را نادیده گرفته و مورد تمسخر قرار داده است و توانایی های حفظ صلح آن هرگز بیشتر مورد توجه قرار نگرفته است. اما احتمالاً امروز نه بحران اوکراین را داشتیم و نه اگر لحظه‌ای به آن فکر می‌شد، با بلاروس درگیری نداشتیم. عملکرد اقتصادی اتحادیه اروپا امروز نیز متفاوت و بهتر خواهد بود.

"قلعه برست": چگونه غرب باعث شد که بلاروس در سال 2021 روسیه را بیشتر در آغوش بگیرد

از آنجا که اتحادیه اروپا منافع خود را بسیار ضعیف نشان می دهد، آنقدر کم بر منافع خود تمرکز می کند که حتی به عنوان مکانی برای درگیری نظامی بین بلوک های قدرت عمل می کند، به سادگی سزاوار به رسمیت شناختن دیپلماتیک نیست.

با ایالات متحده، روسیه در حال حاضر یک شریک مذاکره دشوار برای محاسبه، غیرقابل اعتماد و اغلب پرحرف دارد. مداخله بیشتر اتحادیه اروپا در مذاکرات آتی مطلوب نیست، زیرا در واقع چیزهای زیادی در خطر است. اتحادیه اروپا همچنین نشان داده است که از نفوذ خود بر اوکراین برای خنثی کردن درگیری استفاده نمی کند. در عوض، نه تنها تشدید تنش ها از سوی اوکراین را تحمل می کند، بلکه حتی آن را با تدارکات تسلیحات تشویق می کند.

بنابراین منطقی است که واشنگتن و مسکو با یکدیگر گفتگو کنند و در مورد آینده اروپا تصمیم بگیرند. نتیجه مذاکرات هر چه باشد، ایالات متحده به اتحادیه اروپا خواهد گفت که چه کاری انجام دهد و چه کاری انجام ندهد. اتحادیه اروپا به این امر پایبند خواهد ماند زیرا نمایه سیاست خارجی خود را ندارد - به ضرر شهروندانش.

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

بیشتر در مورد موضوع - روسیه و چین در برابر ایالات متحده با متحدان ناتو: آمادگی های اضطراری در حال انجام است


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب