طرح‌های بزرگ‌ترین آسمان‌خراش «تمام الکتریکی» نیویورک رونمایی شد

غول بانکی ایالات متحده JPMorgan Chase طرح هایی را برای مقر جدید جهانی خود فاش کرده است: یک آسمان خراش 60 طبقه

توسط KETABKHOOOON در 23 خرداد 1401

غول بانکی ایالات متحده JPMorgan Chase طرح هایی را برای مقر جدید جهانی خود فاش کرده است: یک آسمان خراش 60 طبقه که به طور کامل از انرژی های تجدید پذیر نیرو می گیرد.

طبق برنامه Foster + Partners، معماران طراحی، این برج 1388 فوتی که برای تکمیل در سال 2025 برنامه ریزی شده است، به بزرگترین ساختمان "تمام الکتریکی" نیویورک تبدیل خواهد شد.

آسمان‌خراش تمام الکتریکی

مجموعه‌ای از رندرهای دیجیتالی که هفته گذشته منتشر شد، شکل مبهوت برج را نشان می‌دهد که بر فراز مرکز شهر منهتن بالا رفته است. در یک بیانیه مطبوعاتی مشترک، JPMorgan Chase و Foster + Partners گفتند که این آسمان‌خراش به «آلودگی عملیاتی صفر» دست خواهد یافت – تا حدی با استفاده از انرژی نیروگاه برق آبی دولتی.

آیا مهندسان به آسمان خراش های شیشه ای پشت می کنند؟

سایر ویژگی های طراحی کم مصرف شامل پنجره های سه جداره و سیستم های ذخیره و استفاده مجدد آب است که می تواند استفاده را تا 40 درصد کاهش دهد. این برج همچنین از طریق استفاده از حسگرهایی برای نظارت و کاهش مصرف انرژی از "فناوری ساختمان هوشمند" بهره خواهد برد.

در حال حاضر ساخت و ساز در این سایت آغاز شده است، جایی که زمانی محل ساختمان یونیون کاربید 708 فوتی بود. معماران می گویند که 97 درصد از مصالح ساختمانی از سلف برج "بازیافت، استفاده مجدد یا بازیافت" خواهد شد. طراحی جدید همچنین بیش از دو برابر فضای بیرون را در سطح زمین در آدرس، کامل با میدان و پیاده روهای گسترده، نوید می دهد.

معمار مشهور بریتانیایی

نورمن فاستر، بنیانگذار فاستر + شرکا، معمار مشهور بریتانیایی، در بیانیه‌ای گفت که این برج یک نقطه عطف جدید است که به موقعیت تاریخی آن پاسخ می‌دهد.

او می‌گوید: «طراحی منحصربه‌فرد چالش احترام به ریتم و سبک خیابانی متمایز خیابان پارک، در حالی که زیرساخت‌های حمل‌ونقل حیاتی شهر را در نظر می‌گیرد، بالا می‌برد.» "نتیجه یک راه حل ظریف است که در آن معماری ساختار است، معماری معماری است، و چشم اندازی جدید را در بر می گیرد که در حال حاضر و آینده در خدمت JPMorgan Chase خواهد بود."

این افشاگری تنها چند ماه پس از آن صورت می گیرد که بیل دی بلازیو، شهردار سابق نیویورک، قانونی را تصویب کرد که از سال آینده استفاده از سوخت های فسیلی را در تمام ساختمان های مسکونی و تجاری جدید محدود می کند. این قانون مستلزم آن است که تمام ساختمان های جدید در شهر تا سال 2027 به طور کامل برقی شوند.

 

در همین حال، قانونگذاران نیویورک در حال بررسی قوانین جدید در سراسر ایالت از طریق قانون پیشنهادی ساختمان الکتریکی هستند. این لایحه در سال 2021 توسط سناتور ایالت نیویورک برایان کاوانا و نماینده مجلس، امیلی گالاگر ارائه شد که می گویند انتشار کربن در ایالت را میلیون ها تن کاهش می دهد و در عین حال اطمینان می دهد که ساکنان کم درآمد به انرژی مقرون به صرفه دسترسی دارند.

گرمایش جهانی نیویورک

به گفته مقامات شهری، تخمین زده می شود 70 درصد از انتشارات گرمایش جهانی نیویورک از ساختمان ها ناشی می شود.

در میان گزارش‌هایی مبنی بر مهاجرت دسته‌جمعی از نیویورک در طول همه‌گیری، به نظر می‌رسد JPMorgan Chase وزن خود را پشت سر مشاغل شخصی می‌اندازد: برج جدید می‌تواند تا 14000 کارمند را در 2.5 میلیون فوت مربع در خود جای دهد - چهار برابر ظرفیت Union Carbide قدیمی. ساختمان.

این طرح چندین تسهیلات "سلامتی" از جمله سیستم های تصفیه هوا، مرکز سلامت و تناسب اندام، فضاهای سبز سرپوشیده و فناوری "لمس" را در اختیار ساکنان قرار می دهد.

این پروژه که در خیابان پارک 270 واقع شده است، بخشی از طرح‌های گسترده‌تر برای تغییر بخش 78 بلوکی از میدتاون شرقی در نیویورک است. در سال 2017، مقامات شهری به بازگرداندن این منطقه رای دادند و د بلازیو در آن زمان قول "به روز رسانی قابل توجه در ایستگاه های مترو، فضای بیشتر برای عابر پیاده، سرمایه گذاری در مکان های دیدنی نمادین آن، و نسل جدیدی از ساختمان های اداری" را داد.

منبع : آبجت های دو بعدی و سه بعدی اتوکد

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401

رنو در بازار ایران


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401

سریع ترین هاچ بک ها


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401

شرکت های فولکس واگن


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401

شورولت کامارو


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401

قدرتمندترین خودروهای جهان


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401

مزایا و معایب فیات ۵۰۰