وحدت نمایشی تا کجا پیش می رود؟ استولتنبرگ دبیرکل ناتو با شولز در برلین - RT DE

[ad_1] 19 ژانویه 2022 09:39 ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو و اولاف شولز،

توسط KETABKHOOOON در 29 دی 1400
[ad_1]

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو و اولاف شولز، صدراعظم فدرال (SPD) در 18 ژانویه 2022 در برلین کنفرانس مطبوعاتی برگزار کردند. علاوه بر روابط ترانس آتلانتیک، موضوع اصلی تنش روابط شرق و غرب بود. اگر این تصور فریبنده نباشد، حتی پس از تغییر دولت در برلین، اختلافات در منافع ناتو کاهش نیافته است، حتی اگر لفاظی های معروف سعی در پنهان کردن آن داشته باشند.

آیا امنیت اروپا توسط روسیه تهدید می شود؟

شولز به تعهد اجتناب‌ناپذیر ناتو و امنیت فراآتلانتیک اضافه کرد که این امنیت «موضوع تفاهم نیست» و گفته می‌شود که در خطر است.

شولتز تکرار کرد که وضعیت "در داخل و اطراف اوکراین" نشان می دهد که این امنیت چقدر در خطر است.

با این حال، شولز به وضوح و به وضوح اظهار داشت: «مال ما [also die NATO-] موضع در این موضوع «روشن» است که یکی از آنها «کاملاً موافق» با متفقین است.

شولتز به اصول حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی و همچنین حق انتخاب آزادانه اتحادیه اشاره می کند که همواره توسط غرب در رابطه با درگیری در اوکراین مورد استناد قرار می گیرد.

فقط مسکو نیاز به تنش زدایی دارد

صدراعظم فدرال همچنین درخواست زیر را از مسکو ارائه کرد که حاوی این تلقین ناگفته بود که طرف روسی تاکنون جدی نبوده است:

ما از روسیه انتظار داریم که اوضاع را کاهش دهد، که ممکن است شامل کاهش نیروها در مرز اوکراین باشد.

دیدار بوربوک با لاوروف: هیچ جایگزینی برای روابط خوب بین مسکو و برلین وجود ندارد

با این حال، صدراعظم - علیرغم اتهامات شناخته شده و رایج علیه مسکو - گاهی اوقات لحن نسبتاً آشتی جویانه ای صادر می کرد و می گفت که فرآیندهای گفتگو "بازنگری" شده است و کانال های ارتباطی "اکنون ما می توانند بهتر استفاده شوند". او به "شفافیت بیشتر" و "راه های جدید رسیدگی به مسائل کلیدی کنترل تسلیحات" امیدوار است. در نهایت، شولز تاکید کرد، البته نه بدون دبیرستان در مسکو:

ما همه خواهان روابط سازنده و باثبات با روسیه هستیم و علاقه ای به تنش های مداوم نداریم. عکس این قضیه است. اما مهم این است که همه به اصولی که با هم توافق کرده ایم متعهد باشند. و این بدان معناست که روسیه به این اصول در سازمان امنیت و همکاری اروپا متعهد است."

ارائه می دهد

کارشناسان سفر بوربوک به مسکو: حمایت کیف و ناوالنی ممکن است حل بحران را دشوارتر کند.

با توجه به سال 2025 - یعنی. پنجاهمین سالگرد امضای قانون نهایی هلسینکی - ما باید به "تهیه یک راه حل جامع برای آینده" فکر کنیم.

بنابراین شولز از استفاده از همه فرمت های بحث و گفتگو به ویژه "برای پیشرفت با فرانسه به عنوان بخشی از فرمت نرماندی" حمایت می کند. برای «دستیابی به بهبود در شرایط فعلی» باید از همه کانال های ارتباطی استفاده کنید.

اما شولز بلافاصله تلقین ها و تهدیدها را به سیگنال آمادگی برای گفتگو اضافه کرد که به همان اندازه رایج شد:

برای ما به همان اندازه روشن است که هرگونه تجاوز روسیه به اوکراین عواقب جدی خواهد داشت. و همچنین در این زمینه با یکدیگر در تماس هستیم که همیشه در حال آماده سازی و گفتگو در مورد امکان پاسخ مشترک و هماهنگ هستیم.»

شولز استولتنبرگ را می ستاید

به این معنا، شولز تمجید بزرگی از استولتنبرگ کرد، که برای همکاری نزدیک بین اتحادیه اروپا و ناتو مبارزه کرد، که به خاطر آن، شولز از "ینس عزیز" "بسیار سپاسگزار" بود، همانطور که او خطاب به او گفت:

یک چیز واضح است: ناتو به خود وفادار می ماند، همکاری خود را افزایش می دهد و ما همیشه می دانیم که همکاری فراآتلانتیک در قلب اتحاد قرار دارد.

در پایان، شولز بار دیگر به اتحاد ناتو سوگند یاد می کند:

آنچه اکنون به آن نیاز داریم همکاری، اتحاد و انسجام خوب است و خوب است که اینجا هم با یکدیگر صحبت کردیم.»

واضح است که لازم بود دوباره بر این موضوع تأکید شود.

بروکسل با یک چشم

از سوی دیگر، لهجه های تندتر ضد روسی در این کنفرانس مطبوعاتی مختص دبیرکل ناتو بود. استولتنبرگ مدعی است که این تجربه "لحظه حیاتی برای امنیت اروپا" است. ناتو می گوید می تواند "استقرار روسیه در اوکراین و اطراف آن" را زیر نظر داشته باشد:

"خطر درگیری واقعی است."

استولتنبرگ درخواست‌های معروف به مسکو را تکرار کرد که روسیه می‌تواند اوضاع را کاهش دهد. هرگونه "تجاوز بیشتر" برای مسکو "بهای بالایی" خواهد داشت. و دبیرکل ناتو این توصیف معروف را تکرار کرد که ناتو یک اتحاد دفاعی است که روسیه یا هیچ کشور دیگری را تهدید نمی کند. هیچ نشانه ای وجود ندارد که مسکو و سایر کشورها ممکن است آن را متفاوت ببینند. استولتنبرگ سخاوتمندانه تمایل ائتلاف نظامی غرب برای دیدار مجدد با روسیه را تایید کرد.

با این حال، رویکرد دو جانبه غرب همچنان باقی است: «حفاظت و بازدارندگی قوی همراه با گفتگو».

گاز به عنوان سلاح؟

جای تعجب نیست که دبیر کل ناتو به اصطلاح امنیت انرژی نیز اشاره کرد. استولتنبرگ بدون هیچ مدرکی مدعی است که مسکو در حال «دستکاری» در بازار گاز اروپا است. به همین دلیل است که تنوع تامین کنندگان به کشورهای اروپایی به فوریت مورد نیاز است. علاوه بر این، استولتنبرگ گفت تا زمانی که روسیه به طور کامل قادر به پمپاژ گاز بیشتر از طریق خطوط لوله فعلی به اروپا باشد، از انجام این کار خودداری خواهد کرد. بنابراین، مسکو از عرضه گاز به عنوان ابزاری برای اعمال فشار و باج خواهی از کشورهای اروپایی استفاده خواهد کرد.

گاز روسیه، خطوط لوله و منافع - پس زمینه نورد استریم 2

مناظر برلین

شولز تقریباً با عذرخواهی پاسخ داد که دولت جدید برلین به تازگی تصمیم گرفته است تا سوخت های فسیلی را به طور کامل حذف کند. استفاده از نفت، زغال سنگ و گاز را حداکثر تا 25 سال پایان دهید. برلین به عنوان یک "استراتژی ملی" بر "فاقد فسیل" تکیه می کند. ظاهراً صدراعظم فدرال نتوانست در مقابل اظهارات استولتنبرگ نروژی مقاومت کند که آلمان نیز از اسکاندیناوی، به ویژه نروژ، هلند و سایر کشورها - و نه تنها از روسیه، گاز دریافت می کند. بدون شک به پروژه خط لوله گاز نورد استریم 2 پرداخته شده است. سپس شولز به یک بیان خواهر و برادر ادامه داد:

برای بقیه، من فقط می‌توانم آنچه را که قبلاً گفته‌ام تکرار کنم: دولت فدرال، از جمله دولت قبلی، به یک توافق بسیار واضح با رئیس‌جمهور ایالات متحده و دولت او در مورد رویکرد ما به این موضوع دست یافته است. در این مسیر."

شولز به توافقنامه ای اشاره کرد که خود به عنوان وزیر دارایی فدرال صدراعظم مرکل در تابستان 2020 پیش نویس آن را تنظیم کرد. یک هفته برای انجام این کار وجود داشت. آب و هوا در آن زمان گزارش شده است. گفته می شود شولز در آگوست 2020 یک میلیارد یورو به ایالات متحده پیشنهاد داده است تا پروژه نورد استریم 2 را نجات دهد. هسته پیشنهادی آلمان حمایت از ساخت پایانه های گاز مایع در برونسبوتل و ویلهلمشاون با میزان مشخص شده بود تا گاز فراکینگ آمریکایی از طریق این بنادر به آلمان وارد شود. واشنگتن باید متعهد شود که مانع تکمیل و بهره برداری از نورد استریم 2 نشود. با این حال، استفاده از این خط لوله در نهایت با این شرط مرتبط بود که مسکو اجازه ندارد از گاز خود به عنوان «سلاح» استفاده کند.

چند ماه بعد، Deutsche Umwelthilfe به اصطلاح «non-paper» وزیر دارایی وقت را منتشر کرد. ادعاهای کنونی کشورهای ناتو و همچنین اوکراین مبنی بر استفاده روسیه از گاز به عنوان ابزار فشار سیاسی در زمستان و در ارتباط با بحران اوکراین، نشان می دهد که این توافقات بین برلین و واشنگتن هنوز چه هزینه ای دارد. امروز.

سلاح برای اوکراین؟

کانادا در حال ساخت یک کارخانه اسلحه کوچک در اوکراین است

هنگامی که یک روزنامه نگار در مورد تامین سلاح های مرگبار ضد تانک که اوکراین باید از انگلیس دریافت کند، سؤال کرد، اختلافات بین کشورهای ناتو و همچنین بین شولز و استولتنبرگ مشخص شد. شولز از نگرش اغلب محدودکننده برلین در قبال صادرات تسلیحات دفاع کرد و بر امتناع عمومی از ارسال سلاح به مناطق جنگی و بحرانی مانند اوکراین تاکید کرد.

استولتنبرگ بر "حق" اوکراین برای دریافت تسلیحات مرگبار از کشورهای ناتو تاکید کرد. بریتانیا و سایر متحدان ناتو باید بتوانند چنین تسلیحاتی را در صورتی که معتقدند اوکراین به آنها نیاز دارد، در اختیار اوکراین قرار دهند. به هر حال، ناتو نیز همان چیزی است که به اوکراین کمک می کند تا «قابلیت های دریایی» خود را گسترش دهد.

اگر اظهارات نسبتاً معتدل وزیر امور خارجه بوربوک در سفر خود به مسکو را در نظر بگیریم، که کاملاً در تضاد با لحن های قبلی و تندتر نسبت به طرف روسیه است، آنگاه می توان در مورد اتحاد و وحدت وعده داده شده در داخل باشد. ناتو وضعیت چندان خوبی ندارد.

بیشتر در مورد موضوع "ورود به مارپیچ تشدید!" - منتقدان کرم آلمانی روسیه به ZEIT مراجعه می کنند


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب