"چه کسی گودال را حفر می کند ..." - RT DE

[ad_1] 28 دسامبر 2021، 6:45 ب.ظ. توسط مرغ داگمارشما دیگر نمی توانید آ

توسط KETABKHOOOON در 7 دی 1400
[ad_1]

توسط مرغ داگمار

شما دیگر نمی توانید آن را بشنوید، فریادهای مداوم مبنی بر اینکه روسیه از گاز به عنوان "اهرم" استفاده می کند و اروپای فقیر را باج می زند. اگر به تحولات چند سال گذشته نگاه کنید، در واقع برعکس است. زیرا این واقعیت که روسیه اکنون می‌تواند بدون مشتریان اروپایی انجام دهد، نتیجه تلاش‌هایی است که در اینجا دقیقاً همان چیزی است که روسیه به آن متهم می‌شود: استفاده از تجارت گاز به عنوان ابزاری برای فشار سیاسی.

پوتین برای مخالفان نورد استریم 2: شاخه ای را که روی آن نشسته اند قطع کردند

بیایید به سال 2014 برگردیم. در اوکراین، با حمایت عظیم غرب، یک دولت دست راستی، ضد روسیه و ضد روسیه به قدرت رسید و کشور را در یک جنگ داخلی فرو برد که تا امروز در کمترین زمان ادامه دارد. غرب این دولت را که از نیروی نظامی علیه اعتراضات جنوب شرق استفاده می کند، مقصر جنگ داخلی نمی داند، بلکه روسیه را مقصر می داند. و همچنین در آلمان نیز تقاضاهای سیاسی برای «مستقل» شدن از گاز روسیه وجود دارد.

این تقاضاها بود که ناگهان بازار گاز اروپا از جمله آلمان را غیرقابل پیش بینی کرد، حتی اگر روسیه (مانند اتحاد جماهیر شوروی سابق) هرگز شرایط سیاسی را برای عرضه تعیین نکرد. اگر یک مشتری مهم تهدید به غیرقابل اعتماد شدن کند و به دنبال فرصت های فروش دیگری باشد، یک تامین کننده محتاط به طور طبیعی متحمل عواقب آن می شود. این دقیقاً همان چیزی است که اتفاق افتاده است - توافق‌نامه‌های عرضه گاز طبیعی با چین در همین لحظه و همچنین طرح‌هایی برای South Stream، خط لوله‌ای که اکنون ترکیه و اروپای جنوب شرقی را تامین می‌کند، در حال ظهور است.

عرضه گاز روسیه در سال جاری با اطمینان ادامه یافت و حتی افزایش یافت. اما کسانی که در اینجا دخیل بودند واقعاً درک نکردند که وضعیت کلی در نتیجه مشتریان جدید اساساً تغییر کرده است. اگر دولت فدرال تصمیم بگیرد نورد استریم 2 را فعال نکند، فقط به آلمان آسیب می رساند.

سپس گاز روسیه به آسیا می رود. یا حتی خنده دارتر - روی تانکرهای آمریکایی بارگیری می شود، که سپس آن را در اروپای غربی به عنوان گاز آمریکایی برای هزینه اضافی، البته، تخلیه می کنند. تنها کسانی که از این موضوع رنج می برند خریداران اروپای غربی هستند که یا باید قیمت های گزافی بپردازند یا حتی با عرضه نامشخص گاز زندگی می کنند.

میخوای شیر گاو رو بدی...

به ویژه به دلیل اقدامات اتحادیه اروپا، که بازار گاز را "آزادسازی" می کند، همه چیز خنده دار است. در گام اول، صدها "تامین کننده گاز" کوچک پدید آمده اند که فقط گاز مجازی دارند، نه فنی، زیرا نه تولید می کنند و نه ذخیره می کنند و شبکه توزیع خود را ندارند. شرکت هایی که تنها خدمات واقعی آنها صورتحساب است.

گزارش رسانه ها: اتحادیه اروپا قصد دارد قراردادهای بلندمدت تامین گاز را نیز با روسیه لغو کند

در گام دوم گاز طبیعی به موضوع گمانه زنی تبدیل شد. در اصل بحث تجارت واقعی گاز نیست. مانند همه این "بازارها"، سود واقعی با مشتقات حاصل می شود - با گزینه هایی برای خرید یا فروش مقدار معینی در زمان معین به قیمت معین.

تا حدودی، چنین معاملات اختیاری نیز منطقی است، یعنی محصولات فصلی برای کاهش نوسانات. اما گاز طبیعی یک محصول فصلی مانند غلات نیست. نوسانات فصلی در مقدار مصرف شده، مشخصات فنی ثابت سیستم لوله های مربوطه را که دائماً به شرایط فشار یکسان نیاز دارد، تغییر نمی دهد. "بازار" مصنوعی ایجاد شده منجر به نوسانات قیمتی می شود که بدون آن وجود نخواهد داشت، زیرا مقدار گاز موجود تنها به یک عامل بستگی دارد - مقداری که به شبکه تغذیه می شود. معرفی یک بازار روزانه برای گاز طبیعی هدف دیگری جز ایجاد فضای اضافی برای حدس و گمان ندارد.

دلیل معرفی حوزه‌های جدید سفته‌بازی همچنان بحران مالی سال 2008 است. پاسخ بانک‌های مرکزی صرفاً این بود که شیر پول را باز کنند، با این پول - زیرا به سرمایه‌گذاری سرازیر نمی‌شود، و به بانک‌ها - مقدار آن. از "بیکاران" "پول در دست کسانی که قبلاً مقدار زیادی از آن را داشتند همچنان در حال افزایش است.

گزارش رسانه ها: RWE نسبت به کمبود گاز در نیروگاه ها هشدار داد

گاز طبیعی نیز مانند برق یک انحصار طبیعی است. ساختار فروش که قبل از آزادسازی وجود داشت در نهایت معقول ترین و مقرون به صرفه ترین است - اپراتورهای شبکه در محل و همچنین تامین کنندگان نهایی مشتری شرکت های شهرداری بودند که صرفاً بر اساس بازیابی هزینه کار می کردند.

در همین حال، سایر تامین کنندگان شهرداری نیز موظف به کسب سود هستند. این الزام را می توان در کدهای شهرداری ایالت های فدرال یافت، حتی گاهی اوقات مشخص می کند که حداقل این سود چقدر باید باشد. این الزام است که تامین کنندگان گاز مجازی را به هیچ وجه ممکن می کند، زیرا آنها نمی توانند با شرکت هایی که برای پوشش هزینه ها کار می کنند رقابت کنند.

گمانه زنی در مورد گاز طبیعی اخلاقی تر از حدس و گمان در مورد مواد غذایی نیست، این باید واضح باشد. همچنین واضح است که هر بازار سفته بازی مستعد کمبودهای مصنوعی است، مشروط بر اینکه فعالان بازاری قدرت ایجاد چنین کمبودهایی را داشته باشند.

در این مورد، واضح است که روسیه نیست که همیشه برای قراردادهای بلندمدت قیمت ثابت ارزش قائل است. اما خریداران گاز روسیه این فرصت را دارند. به عبارت دیگر، اگر توزیع کنندگان بزرگ از طریق فروشگاه های خالی قیمت ها را افزایش دهند، درآمد بیشتری کسب می کنند. در نهایت، کار آنها در درجه اول ایجاد سود برای صاحبانشان است. اگر برخی از رقبا دوباره با قیمت های بالا از بازار خارج شوند، این فقط به نفع آنهاست.

زمستان سرد - تاسیسات ورشکسته و بازی های ژئوپلیتیک

گمانه زنی ها همچنین منجر به پدیده هایی مانند عملیات معکوس خط لوله یامال می شود. از نظر فنی مشخص است که این کار باید از طریق یک شرکت آلمانی انجام شود. گاز از طریق یک گرادیان فشار از A به B جریان می یابد. این گرادیان فشار با قرار دادن گاز در نقطه A تحت فشار بالاتر ایجاد می شود. در مورد Yamal، نقطه پایان در آلمان در هنگام کار عادی است و فشار بالاتر در روسیه ایجاد می شود. اگر منبعی وجود نداشته باشد، خط لوله خالی نیست، اما در سطح فشار مورد نیاز در نقطه پایانی پر می شود. عملیات معکوس را نمی توان از طرف روسیه آغاز کرد، بلکه فقط از طرف آلمانی و با تامین گاز با فشار مناسب شروع می شود.

هنگامی که گاز طبیعی در حال حاضر در یک عملیات معکوس در خط لوله یامال به لهستان (و حتی برخی مشکوک به اوکراین) تحویل داده می شود، توسط یک تامین کننده آلمانی از ذخایر محلی برداشت می شود. یا به این دلیل که ارائه‌دهنده مذکور می‌خواهد از کاهش قیمت‌های بازار لحظه‌ای استفاده کند، یا به این دلیل که کاملاً می‌خواهد از اوکراین حمایت کند. با این حال، این امکان وجود دارد که این گاز طبیعی فقط به انبارهای اجاره ای در اوکراین سرازیر شود، به طوری که از تصور ذخایر موجود در اینجا ناپدید شود و قیمت ها حتی بیشتر افزایش یابد.

... و همزمان ذبح.

بازی های سیاسی کمک قابل توجهی به مشکلات کنونی کرده است. به عنوان مثال، لهستان تلاش کرده است - حتی به بهای هزینه های بیشتر - حداقل وانمود کند که گاز طبیعی از روسیه دریافت نمی کند. نورد استریم 2 به دلایل صرفا سیاسی هنوز عملیاتی نشده است و ایالات متحده و سبزها می گویند هرگز نباید عملیاتی شود. در عوض، خط لوله گاز اوکراین همچنان استفاده خواهد شد.

با این حال، خطوط لوله ترانزیتی اوکراین به قدری گرفتار غرور خالص سیاسی هستند که حداقل یک پنجم گازی را که از طریق نشت در طول مسیر انتقال می دهند از دست می دهند. کشور نمی تواند سرمایه گذاری برای نوسازی خطوط را تامین کند. تلاش سرمایه گذاران اروپایی برای انجام این کار دو بار با شکست مواجه شد.

گازپروم ارسال گاز به آلمان از طریق خط لوله یامال را متوقف کرد

نوسازی کامل خطوط لوله ترانزیتی با مشارکت سرمایه گذاران خارجی به طور مرتب مورد بحث قرار گرفت، اما هرگز محقق نشد. اولین مذاکرات بین روسیه و اوکراین در سال 2002 با مشارکت شرکت آلمانی Ruhrgas (اکنون بخشی از Uniper) آغاز شد.شرکت های انرژی اروپای غربی Ruhrgas و Wingas (BASF) در آلمان درباره ENI ایتالیایی و ÖMV اتریشی به GDF سوئز فرانسوی بحث کردند. . اوکراین در مورد دخالت روسیه در زیرساخت های استراتژیک مهم ملاحظاتی داشت. با این حال، سرمایه گذاران غربی برای تضمین سرمایه گذاری خود به تعهدات ترانزیت روسیه نیاز داشتند.

این توسط یک نویسنده بسیار دوست اوکراینی، هایکو پلینز، در تحلیلی از نوامبر نوشته شده است. 20 سال است که مشخص شده است که این خط ترانزیتی باید تجدید شود و به دلیل روس هراسی اوکراین (که نباید فراموش کرد، غرب، از جمله آلمان، به دلیل علاقه ژئوپلیتیکی، به طور گسترده ای توسط غرب، از جمله آلمان) تبلیغ شد، شکست خورد.

در طول این بیست سال، وضعیت هر چه بیشتر بدتر شده است. اگر این بیانیه از سوی روسیه آمده باشد که تحویل بیشتر در این مسیر امکان پذیر نیست زیرا خط دیگر نمی تواند فشار را تحمل کند، نباید این موضوع را به راحتی نادیده گرفت. این ادعا که این خط لوله گاز مشکل‌ساز می‌تواند به راحتی جایگزین نورد استریم 2 برای تامین منابع نفتی به آلمان شود، بیش از حد ساده لوحانه است. کنسرسیومی که در سال 2009 تلاش کرد مسیر دروژبا/سایوز را از طریق اوکراین مدرن‌سازی کند، کاملاً مشابه کنسرسیومی است که در ساخت نورد استریم 1 و 2 شرکت داشت. به عبارت دیگر، تصمیم سرمایه گذاران برای در پیش گرفتن این مسیر، نتیجه شکست سیاست اوکراین است.

هابک وزیر اقتصاد روسیه را دوباره تهدید کرد: "هیچ ممنوعیتی برای تفکر وجود ندارد" به نورد استریم 2

دزدسالاری اوکراینی برای تحت فشار قرار دادن روسیه نوازش می کرد و دارد. از سوی دیگر، استقرار نیروهای اوکراینی در دونباس در سال 2014 و همچنین در سال 2021 اغلب نادیده گرفته می شود.یکی از اهداف کل شرکت میدان این بود که بتواند روسیه را با تهدید به عدم خرید بیشتر گاز طبیعی باج گیری کند. روسیه برای ضربه زدن به اقتصاد او احمق شد. اگر این تلاش های باج خواهی انجام نمی شد، خطوط لوله اضافی به چین در دست ساخت نبود و روسیه برای صادرات یک سوم گاز طبیعی خود به عنوان LNG در آینده کار نمی کرد و مشتریان کاملاً متفاوتی مانند آمریکای لاتین را وارد می کرد.

با توجه به تقاضای بالاتر مورد انتظار برای گاز طبیعی، چرخش انرژی تضمین می کند که نه تنها باج گیری سیاسی اتحادیه اروپا غیرممکن شده است. مانور قدرت که رهبری اروپای غربی را از پذیرش تغییرات ژئوپلیتیکی نه کمتر از ایالات متحده باز می دارد، بخش غربی قاره و به ویژه آلمان را در سختی واقعی مانور می دهد. این قبوض توسط شهروندان عادی پرداخت می شود که مسئولیت خود آنها با اتهامات بلند علیه روسیه است.

اروپا تحت رهبری برلین، گودالی عمیق از استکبار خالص ژئوپلیتیکی را با هزینه های گزاف حفر کرد و خود به خود در آن افتاد.

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

بیشتر در مورد موضوع - قیمت بالاتر انرژی، کود و مواد خام نیز باعث گران شدن مواد غذایی در سال 2022 می شود.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب