AFP/فایل

تلخ دشمنی میان رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله ظاهر شد و نزدیک به وضوح جمعه پس از عبدالله گفت: این دو نفر تا به حال حرکت رو به جلو در مذاکرات.

“ما را ساخته اند پیشرفت در مذاکرات & رسیده توافقنامهای در طیف وسیعی از اصول است. کار بر روی جزئیات در جریان است برای نهایی کردن توافق” عبدالله عبدالله گفت در توییتر.

عبدالله قبلا خدمت به افغانستان را “رئیس اجرایی” تحت قدرت های مقابله با غنی اما از دست این پست سال گذشته انتخابات ریاست جمهوری که غنی برنده میان ادعای تقلب.

به جای پذیرش شکست انتخاباتی خود را اعلام کرد رئیس جمهور عنوان او استفاده می کند به این روز هر چند جامعه بین المللی به رسمیت می شناسد غنی.

اختلاف ثابت شده یک حواس پرتی برای افغانستان در یک زمان وحشتناک با کروناویروس وخیم تر شدن بحران روزانه و طالبان پله تا حملات با وجود یک قرارداد آنها امضا شده با آمریکا در ماه فوریه است.

“ما امیدواریم که برای نهایی کردن توافق سیاسی در اولین به طوری که ما می توانیم پرداخت توجه undivided به مقابله با COVID-19 گیر حصول اطمینان فقط با وقار & صلح پایدار & مقابله با امنیت و چالش های اقتصادی در یک روح ملی و وحدت و همبستگی” عبدالله توییتی.

غنی را بلافاصله نمی دهید.

صحبت خواست نامش فاش نشود افغانستان گفت: با توجه به AFP که عبدالله ساخته شده است که یک چند جانبه را پیشنهاد کرد.

پیشنهاد می بینید عبدالله منصوب به رهبری احتمالی مذاکرات صلح با طالبان در حالی که همچنین 50 درصد سهم دولت از جمله چند مقام برای متحدان خود را.

عبدالله همچنین به دست آوردن عنوان “اجرایی نخست وزیر” این مقام گفت: تاکید بر این که غنی است این پیشنهاد را پذیرفت.

در روز پنج شنبه معاون دوم اشرف غنی احمدزی, Sarwar Danish تایید کرد که عبدالله خواهد بود پیشرو در کشور را شورای عالی صلح.

“تلاش های در حال انجام برای نهایی توافق با دکتر عبدالله در چارچوب ملی مشارکت دولت” کرون گفت.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله