توییتر

سازمان عفو بین المللی هند مواخذه دهلی نو برای قرار دادن پشت میله های زندان عمروعاص Zargar, یک باردار که فعال رزرو شد برای جمعی که فوران خشونت در پایتخت در برابر بحث تابعیت متمم قانون (CAA).

در نظر گرفتن به, توییتر, سازمان حقوق بشر خواستار آزادی فوری از 27 سال فعال در حالی که censuring دهلی نو برای “بی رحمانه دستگیری یک زن باردار و ارسال او به سر می برند زندان در میان coronavirus.”

این زندانی فعال در ارتباط با جامع کمیته هماهنگی (JCC) که سازمان هفته از تظاهرات مسالمت آمیز در پایتخت برابر شهروندی قانون تصویب شده توسط مجلس هند در ماه دسامبر گذشته.

Zargar یک محقق از جامع Millia اسلامی (JMI) دانشگاه دستگیر شد و در آوریل 10 و پس از آن متهم تحت سختگیرانه ضد ترور قانون فعالیت های غیر قانونی پیشگیری عمل 2019 (UAPA) توسط پلیس دهلی خواندن اخبار گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره.

بر اساس این گزارش پلیس متهم Zargar بودن یک کلید ‘conspirator’ در فوریه خشونت هایش که در شمال شرقی دهلی نو پس از حامیان ملی هندو دولت حمله مسالمت آمیز sit-ins.

حداقل 53 نفر کشته شدند که عمدتا مسلمانان در بدترین خشونت های که صورت گرفت در پایتخت از سال 1984 ضد سیک شورش.

در حالی که Zargar در حال حاضر در حال گذراندن روزهداری در Tihar زندان, پلیس دهلی ادعا کرد که او در حال نگهداری در یک جداگانه زندان شده است و با تسهیل می شود نظارت های پزشکی و دیگر ترتیبات ویژه خواندن گزارش Times of India.

جمعی خشونت در هند آغاز شد و پس از این کشور به تصویب یک قانون شناخته شده به عنوان شهروندی, اصلاحیه لایحه که کمک های مالی شهروندی به اقلیت های مذهبی از اکثریت مسلمان کشورهای پاکستان و افغانستان و بنگلادش — اما مانع مهاجران مسلمان.

این لایحه شده است ناودان به طور خاص برای هدف قرار دادن مسلمانان و ناعادلانه دین یک بیماری برای درخواست تابعیت هندی. این منتقدان می گویند نقض ماده 14 از قانون اساسی که تضمین حق برابری.

هزاران نفر از معترضان به خیابان ها ریختند توسط طوفان و صدای خود مطرح علیه لایحه جدید گفت که این یک شکل از خروج از مسلمانان و نمایش دیرینه تعصب در برابر جامعه است که باعث می شود تا 14 درصد جمعیت هند.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله