دلیل اصلی بیماری‌های گوارشی

اگر شما در حال تلاش برای ریختن کیلو هستید ، باید بدانید که خوردن سالم و ورزش کردن دو جنبه مهم روند کاهش وزن است. اما همه از این واقعیت آگاه نیستند که سلامت گوارشی شما نیز نقش مهمی در آن دارد. ممکن است شما برای رسیدن به فرم مناسب هر کاری انجام دهید ، اما اگر سلامتی گوارشی شما از حالت ضعف برخوردار نیست ، می تواند در مقیاس تأثیر بگذارد. بیشتر مشکلات گوارشی منجر به جذب ضعیف مواد غذایی می شود که می تواند منجر به کاهش وزن شود. اما چند موقعیت وجود دارد که سلامت روده ما می تواند به افزایش وزن کمک کند.
در اینجا 5 بیماری روده وجود دارد که می توانند هدف کاهش وزن شما را خراب کنند:
بیماری ریفلاکس اسید
بیماری ریفلاکس اسید ، که به عنوان بیماری رفلاکس معده به معده (GERD) نیز شناخته می شود ، یک احساس دردناک و سوزش در قفسه سینه تحتانی است ، که با افزایش اسید معده به داخل مری شما ایجاد می شود. برای افرادی که از این مشکل رنج می برند ، غذاهای راحت به کاهش درد کمک می کند. خوردن مواد غذایی به طور موقت تسکین می بخشد زیرا غذا و بزاق اسید را برای مدتی خنثی می کند. اما مشکل واقعی پس از اتمام روند هضم ، تولید اسید دوباره افزایش می یابد. به این ترتیب مردم درگیر عادت پرخوری می شوند و در آخر ، وزن پیدا می کنند.
زخم ها: زخم های ناراحت کننده در لایه داخلی معده یا روده کوچک ایجاد می شود. معمولاً اسیدهای زیادی تولید می کند. درست مثل رفلاکس اسید ، خوردن غذا می تواند مدتی از زخم آسایش بخورد زیرا پوشش آن را پوشانده و اسید معده را خنثی می کند. اگر بیشتر غذا می خورید ، بدیهی است که منجر به افزایش وزن می شود.
رشد باکتریها
روده ما حاوی هر دو باکتری خوب و بد است. باکتریهای خوب به کاهش التهاب کمک کرده و سلامت شما را کنترل می کنند. این مشکل زمانی بوجود می آید که میزان باکتری به شدت رشد کند ، که می تواند منجر به افزایش وزن شود. اول ، باکتری ها تولید گاز متان را افزایش می دهند ، که می تواند عملکرد روده کوچک را کند کند. ثانیا ، رشد باکتریها می تواند متابولیسم شما را کند کرده و می تواند بر انسولین و مقاومت لپتین شما تأثیر بگذارد ، که هر دو می توانند گرسنگی و احساس سیری را تنظیم کنند. شما به احتمال زیاد بیشتر غذا می خورید و وزن خود را تحمل می کنید
سندرم روده تحریک پذیر (IBS)
این بیماری شایع ترین بیماری دستگاه گوارش (GI) است و می تواند منجر به سایر مشکلات گوارشی مانند حساسیت غذایی و عدم تعادل باکتری های خوب شود. این می تواند بیشتر باعث نفخ و التهاب مزمن شود و می تواند دلیلی برای افزایش وزن باشد.
بیماری مزمن
به فردی که از بیماری مزمن رنج می برد ، درمان با استروئید ارائه می شود که معمولاً اولین قدم است. این استروئید می تواند ولع مصرف کربوهیدرات ها را افزایش دهد ، در نتیجه شما بیشتر غذا می خورید و وزن خود را وارد می کنید.