AFP/فایل

لندن: رئیس کار دوستان کشمیر اندرو Gwynne گفته کار جدید رهبر, آقا, Keir Starmer که نزدیک به یک میلیون انگلیسی کشمیری جامعه نگران پس از بحث نظرات در مورد این مسئله از هند و کشمیر تحت اشغال.

در نامه ای به رهبر مخالفان در پارلمان بریتانیا رئیس ساخته شده است که اشاره به یک جلسه بین Starmer و تیم اجرایی کار دوستان از هند (LFIN) که در آن Starmer گفت که کشمیر است که تنها یک دوجانبه ميان هند و پاکستان است.

Gwynne یادآوری کار رهبر است که مناقشه کشمیر است که این موضوع بیش از یک دوجین فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNSC) قطعنامه که کمک های مالی کشمیری حق تعیین سرنوشت از طریق “آزاد و بی طرفانه همه پرسی”.

“این است که یک ماده از قانون بین المللی که بریتانیا دارای یک علاقه خاص در دیدن این موضوع به درستی حل و فصل در شرایط شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه (هر دو به عنوان یک عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و به عنوان قدرت استعماری سابق که در سمت چپ این وضعیت کشمیر مبهم بر اعطای استقلال به هند و پاکستان) گفت:” MP در این نامه است.

“نیز وجود دارد که بسیار جدی گزارش از نقض حقوق بشر است که بسیاری از آنها مستند شده توسط احترام بین المللی حقوق بشر, سازمانهای. حزب کارگر باید همیشه ایستادگی برای حقوق بشر در خانه و در سراسر جهان و متاسفانه نامه خود را تعبیر شده است توسط برخی در کشمیری جامعه به عنوان condoning و مشروعیت بخشیدن به این نقض حقوق بشر در کشمیر — که من می دانم این است که مطلقا چنین نیست بلکه این است که چگونه از آن است که متاسفانه دیده می شود در خارج از کشور, جامعه در اینجا در بریتانیا است.”

Gwynne جلب توجه این کار رهبر نسبت به گزارش دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر در 14 ژوئن 2018 که به ذکر است که “وجود دارد باقی می ماند نیاز فوری به نشانی گذشته و نقض مداوم حقوق بشر و تحویل عدالت برای همه مردم در کشمیر است که رنج می برند از هفت دهه از جنگ”.

“هر قطعنامه به وضعیت سیاسی در کشمیر باید مستلزم یک تعهد برای پایان دادن به چرخه خشونت و پاسخگویی به گذشته و فعلی نقض حقوق بشر و نقض متعهد با همه احزاب و جبران خسارت برای قربانیان” این گزارش بیشتر مشاهده شده است.

دیده بان حقوق بشر را گزارش جهانی 2019 نیز اشاره کرد که “دولت به رهبری BJP مورد آزار و اذیت و محاکمه فعالان و وکلا و مدافعان حقوق بشر و روزنامه نگاران به صورت نقد و مقامات […] شدیدی آرام بخش قوانین استفاده شد لرز آزادی بیان”.

اکتبر 2018 پرس و جو گزارش های All-Party Parliamentary Group در کشمیر (APPKG) به وضعیت حقوق بشر در کشمیر نیز مطرح شده سوالات جدی در اخلاق و قانونی از قوانین سخت گیرانه.

Gwynne گفت: “کارگر نو” که رهبر حزب کارگر همواره صدای ضعیف و سرکوب “و من می دانم که آن را ادامه خواهد داد تا تحت رهبری خود را”.

“این همیشه هم ابراز پشتیبانی برای حمایت از قوانین بین المللی و ایستاده بود بصورتی پایدار و محکم برای حقوق بشر و کرامت انسانی,” او اضافه شده است.

“و حزب کارگر را انترناسیونالیسم انتظار دارد که ما به صحبت کردن از حقوق بشر در سراسر جهان است. این حقوق تعرض مصون و مقدس و از این رو نمی توان یک موضوع داخلی هر کشور تنها به همین دلیل است که این موضوع از Kasmir یک موضوع است که در آن حزب کارگر و دولت کارگری – که شما منجر خواهد شد – باید یک صدا در این موضوع است. نه به ‘طرف’ و یا ‘تقسیم’ جوامع به سمت یک راه حل صلح آمیز به یکی از طولانی ترین در جهان-بی عدالتی ایستاده و برای حفظ کرامت و صلح برای کشمیری مردم” گفت: Gwyne.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de