بروکسل: دستگیری جانگ/Geo گروه رسانه ای Editor-in-Chief میر شکیل-ur-Rahman اخیرا مورد بحث در یک شرکت بین المللی روزنامه نگاران و دانشگاهیان’ کنفرانس های برگزار شده توسط دو دانشگاه های اروپایی در بروکسل دانشگاه Libre de Bruxelles (ULB) و Vrije Universiteit Brussel (VUB) به مناسبت بین المللی آزادی مطبوعات در روز است.

این کنفرانس با عنوان “روزنامه نگاری بدون ترس و یا به نفع’ حضور داشتند حاضر توسط هزاران نفر از روزنامه نگاران و دانشگاهیان و حقوقدانان و فعالان حقوق بشر از سراسر جهان است.

رسانه قانون و فعالان حقوق بشر از جمله وکیل مدافع Coailfhionn گالاگر مورد بحث میر شکیل-ur-Rahman بازداشت قبل از کنفرانس شرکت کنندگان است.

صحبت کردن در یک جلسه با عنوان “درباره آزادی بیان و عدالت باز” گالاگر اعلام کرد که MSR دستگیر شد با توجه به گروه رسانه قوی, سرمقاله, سیاست و انتقاد از دولت فعلی است.

ادامه وکیل مدافع اشاره کرد که علیه روزنامه نگاری و روزنامه نگاران است نه محدود به دیکتاتوری اما اتفاق می افتد نیز در کشورهای دموکراتیک. پاکستان یکی از بزرگ دموکراسی که در آن روزنامه نگاری است که تحت تهدید او با اشاره توصیف دستگیری میر شکیل-ur-Rahman به عنوان ‘غیر قانونی’.

پیش از آن در کنفرانس کارولین Pauwels پیشوا از ULB و VUB و Yvon Englert, در سخنرانی مراسم تحلیف خود را به حال مشخص شده هدف از این کنفرانس است.

Guilherme کنلا یونسکو رئیس بخش آزادی بیان نیز صحبت کرد apprising شرکت کنندگان از آمار و ارقام مربوط به روزنامه نگاری.

بعد در این بخش با عنوان “روزنامه نگاری بدون ترس’ سخنرانان از نقاط مختلف جهان کمک کرده از طریق چت زنده فعل و انفعالات.

به مناسبت زندانی کردن روزنامه نگاران ترک Ahmet Altan و جن شفق نیز با توجه به عنوان افتخاری 2020 جایزه خود را شجاع خدمات به روزنامه نگاری.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de