با یک رگبار گلوله ثابت گرافیکی اطلاعات در گسترش COVID-19 سراسر جهان از آن آسان است به احساس ضعف و در پایان آن همه هیچ حس واقعی چقدر شدید این بیماری همه گیر است.

آن را کمک نمی کند یا این که این نمودار و نمودار سهوا حذف یا پنهان کردن برخی از عوامل در حالی که برجسته دیگران است.

به عنوان یک پردازش اطلاعات در آن بسیار مهم است به یاد داشته باشید که بسیاری از این تصور در حال استفاده توسط آمار و ارقام و سیاستگذاران که در حال حاضر آگاه از نظام کاستی.

Vox تصویری آزمایشگاه, پروژه, آمریکا, اخبار, سایت بورسی است که شناخته شده است برای توضیح نگاری شده یک ویدیو را برای مردم به یاد nitty gritties از جمله نمایندگی های گرافیکی.

این ویدئو امتیاز از چهار عامل است که مردم باید به یاد داشته باشید به contextualise داده.

تایید coronavirus موارد

این نمودار نشان می دهد که این بیماری همه گیر کوروناویروس این مسیر در کشورهای مختلف تنها شامل تایید COVID-19 مواردی که بدان معنی است که این خطوط نه تنها نشان می دهد دولت از شیوع آنها همچنین نشان می دهد که چگونه به شدت در کشور در حال انجام تست.

در بورسی را مثال همه گیر در کره جنوبی به نظر می رسد به طور قابل توجهی بدتر از آن در ژاپن است. آنچه که مردم از دست رفته, اما, این بود که کره جنوبی اجرا تهاجمی تست به این معنی که موارد بیشتری از این ویروس شناسایی شدند, به عنوان مخالف به ژاپن است.

داده های مورد رو درک شود باید در ذهن نگه داشتن تست ظرفیت به خصوص در توسعه نیافته یا در حال توسعه کشور است.

Y-axis

در بسیاری از این نمودار باید به یاد داشته باشید که y-axis — عمودی یا ایستاده یک اتحاد نمایی نشانه گذاری که بدان معنی است که آن را ندارد همان فاصله بین دو نقطه است. این به این معنی است که یک لگاریتمی (log) مقیاس مورد استفاده قرار گرفت به عنوان یک خطی یک.

برای مثال مارک را نشان می دهد 100 نفر و بعد ضرب در 10 به 1000. و یکی پس از که ؟ 10,000. نقطه از این ترفند کوچک است که نمودار به تصویر می کشد رشد یا گسترش یک بیماری همه گیر است که با تعریف نمایی رشد می کند.

شماره بالاتر می رود و در محور y بیشتر فشرده منحنی تبدیل خواهد شد. پنج کشور که آمار بدترین حالت اگر دیده در ورود مقیاس نشان می دهد ثبات است. اما در یک خطی فقط ایتالیا دیده می شود و در نهایت از پنج کشور با وجود اینکه در همان مسیر است.

همچنین کمک می کند تا آمار و ارقام و سیاستگذاران شناسایی اگر “مسطح منحنی” استراتژی کار پس از اعمال مستندات, حکومت و اجتماعی فاصله گرفته است.

تنها عیب اینجا ؟ نمودار درصدد اختلاف بین تعداد واقعی تایید ویروس موارد بین کشورهای مختلف.

X-axis

شما باید دیده می شود نمودار در یک نگاه اجمالی و فراموش شده به یاد داشته باشید که x-axis — افقی و یا استراحت در یک تقسیم شده است با توجه به تاریخ اما با توجه به تعداد روز.

که بیش از حد بر است بعد از هر کشور ثبت شده خود را برای اولین بار 100 مورد از coronavirus; فوریه 24 در ایتالیا, مارس 16 در پاکستان و در مارس 19 در ترکیه است.

در حال حاضر آنچه شما نیاز به درک این است که یک بیماری همه گیر می شه. آن را از شهر به شهر منطقه به منطقه و کشور به کشور و غیره که بدان معنی است که 100 روز اول و روز پس از آن در نمودار ممکن است متفاوت برای — مثلا — چین از برای ما.

اولین 100 مورد در کره جنوبی — و خارج از چین — گزارش شد پس از فوریه 21.

این فقط به ما یادآوری می کنند که زمان یک جزء کلیدی و که برخی از دولت ها تا به حال زمان بیشتری برای آماده سازی و استراتژی نسبت به دیگران است.

زمینه کشورهای جمعيت

کشورهای کوچکتر جمعیت به تصویر کشیدن یک انفجار از coronavirus موارد در حالی که سازمان ملل با آنهایی که بزرگتر نشان می دهد نسبتا تملق نمودار به عنوان عفونت تنظیم در هر میلیون نفر است.

و در عین حال مهم است به یاد داشته باشید که هر کشور اندازه (از نظر مردم) نمی تاثیر exponentiality یک بیماری همه گیر; ویروس خود ادامه خواهد داد و بر مردم است. در نتیجه آن پایان می رسد تا به طور تصادفی پنهان منطقه ای شیوع — یا آنچه که شما ممکن است در سراسر آمده به عنوان “نقاط’ — داخل کشورهای خود را دارند.

مورد در نقطه: نیویورک در ایالات متحده و همچنین Tableeghi جماعت رویدادها در مالزی و هند و پاکستان است.

پوشش تصویر: Unsplash/آیزاک اسمیت/از طریق اخبار


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de