عراق نخست وزیر مصطفی Kadhemi ادای سوگند در مقابل مجلس در طول یک جلسه شبانه در بغداد. — جزوه/پارلمان عراق/AFP

بغداد: عراق رئیس مصطفی Kadhemi در زمان کار به عنوان نخست وزیر روز شنبه مواجه متناوب بحران اقتصادی همه گیر و شبح تمدید اعتراضات پس از شکستن ماه از بن بست سیاسی.

مجلس دولت جدید یک شب پس از آخرین لحظه تغییرات در کابینه خط نزدیک به یک ماه پس از رئیس سابق سرویس اطلاعات ملی (INIS) نامزد دریافت جایزه بود توسط رئیس جمهور Barham صالح.

این سومین تلاش برای جایگزین کردن خروجی برتر Adel Abdel مهدی.

نامزدی 53 ساله Kadhemi به دنبال هفته از لابی عمیقا تقسیم احزاب سیاسی از جمله کسانی که به کشور همسایه ایران که با احتیاط از خود, روابط ایالات متحده است.

یک جناح تندرو را متهم کرده بود که Kadhemi از همدستی با واشنگتن ژانویه حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا که در ایران ژنرال قاسم سلیمانی در عراق, فرمانده ابو مهدی Muhandis خارج از فرودگاه بغداد.

اما صبح روز پنجشنبه وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف در توئیتر نوشت یک پیام تبریک به نخست وزیر جدید گفت: “ایران همواره در کنار مردم عراق و انتخاب خود را از دولت است.”

Kadhemi به نظر می رسد به ارمغان ایران-تراز جناح در هیئت مدیره با تاییدیه از هر دو سلیمانی را به عنوان جانشین سپاه قدس رئیس اسماعیل Qaani و از محمد Kawtharani این pointman در امور عراق برای قدرتمند مورد حمایت ایران لبنان حرکت کردند.

Kadhemi در حال حاضر دریافت یک تماس از وزیر امور خارجه مایک Pompeo که اعلام کرد 120 روز چشم پوشی فرمت در آمریکا به عراق اجازه خرید گاز از کشورهای همسایه ایران است.

چشم پوشی است “نمایش ما تمایل به کمک به فراهم کردن شرایط مناسب برای موفقیت” وزارت امور خارجه گفت:.

بخشی از دولت

عراق قانونگذاران اجتماعی رعایت فاصله و با پوشیدن ماسک و دستکش برای جلوگیری از گسترش این coronavirus مصوب 15 وزیر از آینده نگر 22-صندلی کابینه.

هفت وزارتخانه ها — از جمله کلید های نفت و امور خارجه مواضع و خالی باقی می ماند به عنوان احزاب سیاسی داد و بیداد بیش از سهام.

خروجی لیگ برتر Abdel مهدی 77, استعفا داد و در اواخر سال گذشته پس از ماه از تظاهرات decrying فساد بیکاری و طبقه سیاسی دیده می شود به عنوان مدیون به کشور همسایه ایران.

او اولین نخست وزیر را پس از سال 2003 به رهبری آمریکا حمله که سرنگون دیکتاتور صدام حسین باقی ماند اما به عنوان سرپرست برتر در غیاب جانشین.

وزرا که مورد تایید قرار گرفت شامل کسانی که برای حساس پرتفوی سرمایه گذاری داخلی دفاع سلامت و برق — تامین اکثریت که Kadhemi مورد نیاز برای کابینه خود در نظر گرفته شود قابل دوام.

دولت جدید به معنای برگزاری انتخابات زودرس دیده می شود به عنوان یک فرصت سیاسی تنظیم مجدد برای کشور اما آن را نیز به صورت فوری اولویت های سیاست.

عراق اقتصاد تنظیم شده است به کوچک شدن با 9.7 درصد در سال جاری و نرخ فقر ممکن است دو برابر آن را در این کشور بدترین عملکرد سالانه از سال 2003 بانک جهانی هشدار داده است.

عظیم کسری در آورده با سقوط قیمت نفت ممکن است دولت به اصلاح حقوق کارکنان دولت به طور بالقوه جرقه های جدید ضد دولت تظاهرات.

در ضمن این بیماری همه گیر کوروناویروس به کشته شدن بیش از 100 عراقی و کشور را ویران سلامت سیستم است در معرض خطر غرق شدن توسط سنبله در موارد.

در خانه مشکل

Kadhemi نیز باید برای حل و فصل بودجه و نفت اختلافات با نیمه مستقل اقلیم کردستان در شمال عراق و رهبری استراتژیک در گفت و گو با ایالات متحده در ماه ژوئن بیش از اقتصادی و روابط نظامی.

در تماس تلفنی Pompeo ذکر مذاکرات با Kadhemi و توافق بر روی “همکاری با یکدیگر برای ارائه به مردم عراق رفاه و امنیت آنها سزاوار” وزارت امور خارجه گفت:.

جدید برتر است و متعهد به اعتصاب تعادل بین رقابت متحدان واشنگتن و تهران شده اند که در تعمیق آشکار از آنجا که ما reimposed دشوار تحریم ها علیه ایران در سال 2018 است.

ایالات متحده نیز مقصر ایران و متحدان آن موجی از حملات نیروهای نظامی در عراق که به کشته شدن ما و نیروهای عراقی در ماه های اخیر.

تنها چند ساعت قبل از مجلس رای, جدید, حمله موشکی — برای اولین بار از اواخر ماه مارس — ضربه نظامی پیچیده در خارج از فرودگاه بغداد که در آن نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا بر اساس هستند.

عراق از مجلس رای به برکناری همه نیروهای خارجی از جمله برخی از 5,200 ما سربازان سلیمانی پس از قتل در ماه ژانویه — اما این تصمیم هنوز اجرا نشده است.

و باقی مانده از گروه دولت اسلامی را ظاهرا شدت حملات در هفته های اخیر دو سال پس از این کشور اعلام کرد: جهادگران را شکست داد.

در شبانه آدرس به مجلس Kadhemi متعهد به برگزاری انتخابات زودهنگام و پیش نویس اورژانس قانون بودجه.

اما Kadhemi چالش ها هستند و نه فقط خارجی گفت: Renad منصور یک محقق در لندن چتم هاوس فکر می کنم تانک.

“Kadhemi سعی خواهد کرد برای حفظ برخی از سطح از استقلال از بلوک های سیاسی به عنوان نخست وزیر اما بزرگترین ضربه می تواند holdovers از Abdel Mahdi اجرایی خواهد شد که با احتیاط از او” منصور گفت: AFP.

“از آن خواهد شد به طور فزاینده دشوار است به انجام این نوع از اسب-تجارت مورد نیاز برای رسیدن به اجماع در عراق با توجه به سطح قطعه قطعه شدن در صحنه سیاسی” او گفت:.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de