کلمه سلامت به وضعیت بهزیستی کامل عاطفی و جسمی اشاره دارد. بهداشت و درمان برای کمک به مردم در حفظ این وضعیت مطلوب بهداشتی وجود دارد.

براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، هزینه های مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده در سال 2017 3.5 تریلیون دلار بوده است.

با این حال ، با وجود این هزینه ، افراد در ایالات متحده نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته امید به زندگی کمتری دارند. این به دلیل عوامل مختلفی از جمله دسترسی به مراقبت های بهداشتی و انتخاب شیوه زندگی است.

سلامتی خوب برای رفع استرس و زندگی طولانی تر و فعال تر از اهمیت اساسی برخوردار است. در این مقاله معنای سلامتی ، انواع سلامتی که فرد باید در نظر بگیرد و چگونگی حفظ سلامتی را توضیح می دهیم.

سلامتی چیست؟
ورزش منظم به سلامتی شما کمک می کند.
در سال 1948 ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) سلامت را با عبارتی تعریف کرد که هنوز مقامات مدرن از آن استفاده می کنند.

“سلامتی وضعیت بهزیستی کامل جسمی ، روحی و اجتماعی است و صرفاً عدم وجود بیماری یا ضعف است.”

در سال 1986 ، WHO توضیح بیشتری داد:

“منبعی برای زندگی روزمره ، نه هدف زندگی. سلامت مفهوم مثبتی است که بر منابع اجتماعی و شخصی و همچنین ظرفیتهای جسمی تأکید دارد. ”

این بدان معناست که سلامت یک منبع برای پشتیبانی از عملکرد یک فرد در جامعه گسترده تر است و نه یک هدف برای خود. یک سبک زندگی سالم ابزاری را برای زندگی کامل با معنا و هدف فراهم می کند.

در سال 2009 ، محققانی که در لانست چاپ می کردند ، سلامتی را توانایی بدن برای سازگاری با تهدیدات و نقص های جدید تعریف کردند.

آنها این تعریف را مبنای این اندیشه قرار می دهند که طی چند دهه گذشته ، علم مدرن با درک نحوه کار ، کشف روشهای جدید برای کند کردن یا متوقف کردن آنها ، گامهای مهمی در آگاهی از بیماریها برداشته است و اذعان می کنند که عدم وجود آسیب شناسی ممکن نیست. .

اخبار پزشکی امروز خبرنامه
در دانش بمان خبرنامه روزانه رایگان ما را دریافت کنید
همه روزه از بهترین داستانهای ما با پشتوانه علمی انتظار می رود. به ضربه بزنید و کنجکاوی خود را راضی نگه دارید.

ایمیل خود را وارد کنید
حریم خصوصی شما برای ما مهم است

انواع
سلامت روانی و جسمی احتمالاً دو نوع بهداشتی هستند که اغلب مورد بحث قرار می گیرند.

سلامت معنوی ، عاطفی و مالی نیز در سلامت کلی نقش دارد. متخصصان پزشکی این موارد را به پایین آمدن سطح استرس و بهبود بهزیستی روانی و جسمی پیوند داده اند.

به عنوان مثال ، افرادی که دارای سلامت مالی بهتر هستند ، ممکن است نگرانی کمتری در مورد امور مالی داشته باشند و وسایل لازم برای خریدن غذای تازه را به طور منظم داشته باشند. کسانی که از سلامت معنوی خوبی برخوردار هستند ، ممکن است احساس آرامش و هدفی داشته باشند که باعث سلامت روان می شود.

سلامت جسمانی
فردی که از سلامت جسمی خوبی برخوردار است به احتمال زیاد عملکرد بدن و فرآیندهای بدن را در اوج خود انجام می دهد.

این نه تنها ناشی از عدم وجود بیماری است. ورزش منظم ، تغذیه متعادل و استراحت کافی همه به سلامتی کمک می کند. در صورت لزوم افراد برای حفظ تعادل ، درمان پزشکی می کنند.

بهزیستی جسمی شامل پیگیری شیوه زندگی سالم برای کاهش خطر ابتلا به بیماری است. به عنوان مثال ، حفظ آمادگی جسمانی ، می تواند از استقامت و تنفس و عملکرد قلب فرد ، قدرت عضلانی ، انعطاف پذیری و ترکیب بدن محافظت و توسعه یابد.

مراقبت از سلامت جسمی و بهزیستی همچنین شامل کاهش خطر آسیب دیدگی یا مسئله سلامتی مانند موارد زیر است:

به حداقل رساندن خطرات در محیط کار
استفاده از روشهای پیشگیری از بارداری هنگام رابطه جنسی

دانشکده بهداشت دانشگاه شهید بهشتی

بهداشت بهداشت موثر
اجتناب از مصرف دخانیات ، الکل یا مواد مخدر غیرقانونی
مصرف واکسنهای توصیه شده برای یک وضعیت خاص یا کشور هنگام مسافرت
سلامت جسمی خوب می تواند در کنار سلامت روان عمل کند تا کیفیت کلی زندگی یک فرد بهبود یابد.

به عنوان مثال ، طبق یک مطالعه 2008 ، بیماری روانی مانند افسردگی می تواند خطر ابتلا به اختلالات مصرف مواد را افزایش دهد. این می تواند بر سلامت جسمی تأثیر منفی بگذارد.

سلامت روان
براساس گفته های وزارت بهداشت ، درمان و خدمات انسانی ، سلامت روان به بهزیستی عاطفی ، اجتماعی و روانی فرد اشاره دارد. سلامت روان به همان اندازه بخشی از سلامت جسمی به عنوان بخشی از یک سبک زندگی کامل و فعال مهم است.

تعریف سلامت روان از سلامت جسمی دشوارتر است زیرا بسیاری از تشخیص های روانشناختی به درک فرد از تجربه خود بستگی دارد.

با وجود پیشرفت در آزمایش ، پزشکان اکنون قادر به شناسایی برخی علائم جسمی برخی از انواع بیماری های روانی در اسکن CT و آزمایش های ژنتیکی هستند.

سلامت روانی خوب نه تنها با فقدان افسردگی ، اضطراب یا اختلال دیگری طبقه بندی نمی شود. همچنین به توانایی فرد بستگی دارد:

از زندگی لذت ببر
گزاف گویی پس از تجربه های دشوار و سازگاری با مصیبت ها
تعادل بین عناصر مختلف زندگی ، مانند خانواده و امور مالی
احساس امنیت و امنیت کنید
رسیدن به پتانسیل کامل خود
سلامت جسمی و روحی ارتباطات محکمی دارد. به عنوان مثال ، اگر یک بیماری مزمن بر توانایی فرد در انجام کارهای منظم خود تأثیر بگذارد ، ممکن است منجر به افسردگی و استرس شود. این احساسات می تواند ناشی از مشکلات مالی یا شلوغی باشد

دانلود رایگان مقاله