عکس: AFP

لندن: کار رهبر Keir Starmer ارائه شده برای دیدار با نمایندگان مجلس از نیروی کار دوستان کشمیر پس از بیش از 50 نمایندگان مجلس و صدها انتخاب مشاوران و فعالان مبارزه طلبیده جدید کار رهبر خود بحث برانگیز نظرات به کشمیر تحت اشغال هند.

در نامه ای به اندرو Gwynne MP صندلی کار دوستان کشمیر Starmer گفت که او می خواهم به دیدار با این گروه و شنیدن نگرانی های خود را در پی بحث برانگیز خود را با ادعای اینکه کشمیر تحت اشغال هند “یک دوجانبه ميان هند و پاکستان است.”

نامه ای صادر شد که در اواخر روز جمعه پس از صدها نفر از کارگران و اعضای مشاوران و 50 نمایندگان مجلس ابراز خشم خود را در Starmer این اظهارات به بی جی پی و آر اس اس-مرتبط هندو فروم بریتانیا و کار دوستان از هند است.

در این نامه Starmer اصرار داشت که کار را کشمیر سیاست سازگار باقی می ماند و هیچ تغییری در آن است.

“در برخی از مسائل خاص است که شما جمع آوری در نامه خود, من می خواهم برای روشن است که کارگر در قبال کشمیر ثابت باقی مانده است در اعتقاد به این که هند و پاکستان باید با هم کار کنند با مردم کشمیر برای پیدا کردن طولانی مدت راه حل مسالمت آمیز برای این مناقشه فعلی است. بدون این رویکرد مشکلات و خشونت است که ما شاهد تشدید بیش از سال گذشته خواهد شد متاسفانه تنها بدتر” او گفت:.

Starmer افزود: “کار همیشه صحبت کردن در برابر حقوق بشر سوء استفاده و حمله به دموکراسی در هر زمان و هر کجا که آنها رخ می دهد. من مشتاقانه منتظر به ایجاد یک ارتباط با شما. من امیدوارم که شما طول خواهد کشید تا من را برای دیدار با شما و برقراری ارتباط با تیم من برای پیدا کردن یک تاریخ مناسب. در ضمن با تشکر از شما یک بار دیگر برای تماس با من و افزایش نگرانی از جوامع که شما نماینده ما همچنان به کار سخت و تعهد به ایستادن برای حقوق کشمیری مردم در اکثر سازنده و شیوه ای موثر.”

Starmer گفت که او تعیین می شود و نه اجازه دهید به موضوع کشمیر “تقسیم جوامع ما و یا حزب ما”.

او افزود: “من خوش دیدار با یک هیئت از کار دوستان کشمیر در آینده نزدیک به شنیدن دیدگاه های خود را در چگونه ما به عنوان یک حزب می تواند همچنان به ترویج صلح در منطقه و صلح در جوامع ما. من نیز اطمینان حاصل شود که کار را به سایه وزیر امور خارجه در امور خارجی و مشترک المنافع, لیزا Nandy شرح زیر در این مکاتبات و می رسد به شما به بحث در مورد چگونه ما می تواند اطمینان حاصل شود صدای ما کشمیری جوامع کمک به کار سیاست فرآیندهای ساخت.”

“کار نشان دهنده جوامع مختلف در سراسر کشور و ما این کار را با غرور و افتخار بزرگ ما دستاوردهای آوردن مردم با هم. من می خواهم هم به شما اطمینان می دهم این بود که همان پیام است که من به همکاران ما از کار دوستان از هند در دیدار اخیر با آنها. در همه چیز ما باید همیشه به دنبال تنش و آنها را افزایش نمی دهد.”

در روز پنج شنبه 50 حزب کارگر نمایندگان مجلس شرکت کرده بود در یک کنفرانس ویدئویی با Starmer و به او گفت که بیانیه اخیر خود در کشمیر تحت اشغال هند غیر قابل قبول بود.

پیش از آن در هفته Gwynne گفته بود Starmer که نزدیک به یک میلیون انگلیسی کشمیری جامعه نگران پس از بحث نظرات.

Gwynne تا به حال به یاد کار رهبر است که مناقشه کشمیر است که این موضوع بیش از یک دوجین فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNSC) قطعنامه که اعطای کشمیری حق تعیین سرنوشت از طریق “آزاد و بی طرفانه همه پرسی”.

“این است که یک ماده از قانون بین المللی که بریتانیا دارای یک علاقه خاص در دیدن این موضوع به درستی حل و فصل در شرایط شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه (هر دو به عنوان یک عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و به عنوان قدرت استعماری سابق که در سمت چپ این وضعیت کشمیر مبهم بر اعطای استقلال به هند و پاکستان)” Gwynne اضافه شده است.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de