چین را تهدید می کند مقابله با اقدامات آمریکا ویزای قانون برای خبرنگاران چینی

سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian پرداختن کنفرانس مطبوعاتی در روز 11 مه سال 2020 است.

پکن: چین روز دوشنبه تهدید به مقابله به مثل در برابر ما قانون که سفت اعمال محدودیت صدور روادید برای خبرنگاران چینی در افزایش ردیف پس از پکن اخراج بیش از یک دوجین آمریکا خبرنگاران.

با استناد به چین درمان از خبرنگاران ما امنیت داخلی وزارت صادر مقررات جدید در روز جمعه محدود کردن ویزا برای خبرنگاران چینی به حداکثر 90 روز اقامت با امکان درخواست فرمت.

تا به حال ویزا برای خبرنگاران چینی به طول انجامید در طول مدت اشتغال خود در ایالات متحده است.

“ما بیان ما قوی نارضایتی و مخالفت با این اقدام اشتباه آمریکا طرف است که یک تنش سیاسی سرکوب چینی, رسانه های چینی” سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت: در یک نشست خبری روزانه.

“ما بپرسید ما برای اصلاح آن اشتباه بلافاصله در غیر این صورت چین خواهد شد که هیچ گزینه ای دیگر اما به مقابله” ژائو گفت: بدون ارائه جزئیات بیشتر در مورد قصاص ممکن.

این tit-for-tat اقدامات علیه روزنامه نگاران را به اضافه سوزاننده تنش ها با دو کشور تجارت barbs بیش از coronavirus همه گیر و آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تهدید به تحمیل تازه تجارت تعرفه ها در پکن.

در ماه فوریه در چین اخراج سه خبرنگار وال استریت ژورنال پس از این روزنامه قطعه نظر در coronavirus بحران با یک تیتر که پکن به نام نژادپرست است.

هفته بعد در واشنگتن پیشتر تعدادی از اتباع چینی از دولتی و رسانه های خبری در ایالات متحده است.

پکن پاسخ در مارس با اخراج بیش از یک دوجین روزنامه نگاران آمریکایی از نیویورک تایمز واشنگتن پست و وال استریت ژورنال.

خبرنگاران خارجی مشغول به کار در چین دریافت یک سال ویزا که باید تمدید شود هر سال است.

اما در گزارش سالانه خارجی باشگاه خبرنگاران از چین (FCCC) گفت: حداقل یک دوجین خبرنگاران صادر شد مطبوعات مدارک معتبر برای نیمی از یک سال و یا کمتر است.

این گزارش می گوید مقامات چینی شد “با استفاده از ویزا به عنوان سلاح در برابر مطبوعات خارجی مانند قبل از هرگز.”


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net