چین berates نیوزیلند بیش از حمایت از تایوان که در

پکن (ایسنا) – چین berated نیوزیلند روز دوشنبه برای حمایت خود را برای تایوان مشارکت در سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت: این کشور باید “توقف ساخت اشتباه اظهارات” این موضوع برای جلوگیری از آسیب رساندن به روابط دوجانبه است.

تایوان با پشتیبانی قوی از ایالات متحده به شدت لابی آن مجاز به شرکت به عنوان یک ناظر در هفته آینده مجمع بهداشت جهانی (بهداشت) WHO تصمیم گیری بدن به چین خشم.

تایوان است که از مطالعه حذف شدند که با توجه به اعتراض چین که نمایش این جزیره به عنوان یکی از استانهای. تایوان می گوید این است که ایجاد یک شکاف خطرناک در coronavirus مبارزه و متهم کرده است که از خم شدن به فشار.

نیوزیلند سرمایه گذاری و وزرای خارجه هفته گذشته حمایت یک نقش برای تایوان در که.

در سخنرانی خود در یک کنفرانس خبری روزانه در پکن چین سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت نیوزیلند نظرات شدید نقض “یک چین” اصل آمده است که تایوان بخشی از چین است.

“ما بیان ما قوی نارضایتی از اظهارات و قاطعانه با آن مخالفت و ما در حال حاضر ساخته شده استرن نمایندگی با نیوزیلند” ژائو گفت.

“یک چین” اصل سیاسی بنیاد چین و نیوزیلند رابطه او اضافه شده است.

“چین خواستار نیوزیلند به شدت به رعایت یک اصل چین’ و بلافاصله متوقف ساخت اشتباه اظهارات در تایوان برای جلوگیری از آسیب رساندن به روابط دو جانبه استقبال میکنیم.”

چین را محکوم کرده تایوان که تلاش به عنوان یک سیاسی کاری با هدف ترویج این جزیره رسمی استقلال گفت: “آن را با شکست مواجه خواهد شد در تلاش خود را.

در تایپه, تایوان, وزیر امور خارجه یوسف وو گفت: مجلس در روز دوشنبه که به منظور قادر به شکستن از طریق نفوذ چین در بدن وجود دارد نیاز به “حتی قوی تر بین المللی ریه قدرت”.

“در این سال بین المللی فضای نسبتا مفید برای تایوان مشارکت و بنابراین فشار بر این که دبیرخانه و چین بیشتر است و بیشتر” وو گفت.

تایوان حضور داشتند بهداشت به عنوان یک ناظر از 2009-2016 وقتی تایپه-پکن روابط بودند گرمتر است.

چین مسدود شده بیشتر مشارکت پس از انتخابات از رئیس جمهور تایوان Tsai و نشستند ون که چین به عنوان دیدگاه یک تجزیه طلب, اتهام او را رد کرد.

چین می گوید که این حق را به نمایندگی تایوان در صحنه بین المللی و این که می گویند تایپه شده است با ارائه تمام اطلاعات و کمک به آن نیاز دارد در طول همه گیر چیزی تایوان اختلافات.

تایوان گزارش کرده است تنها 440 coronavirus موارد و هفت مرگ و میر با تشکر اولیه و موثر در پیشگیری از بیماری و کنترل کار می کنند.

(گزارش شده توسط Huizhong Wu; گزارش های اضافی و نوشتن توسط بن بلانچارد در تایپه; ویرایش توسط توبی چوپرا)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>