نوزادان در میان 16 مرده در کابل بیمارستان حمله; 24 کشته در بمب گذاری در مراسم تشییع جنازه

توسط Abdul Qadir Sediqi, حمید Shalizi و احمد سلطان

کابل/کابل (العالم) – افراد مسلح مبدل شده و پلیس با حمله به یک بیمارستان در کابل در روز سه شنبه کشته شدن 16 نفر از جمله دو نوزاد نوزادان از زایمان کلینیک های اجرا شده توسط بین المللی بشردوستانه سازمان پزشکان بدون مرز.

در یک حمله جداگانه در همان روز یک بمب گذار انتحاری زده تشییع جنازه یک پلیس فرمانده با حضور مقامات دولتی و اعضای پارلمان در ولایت Nangahar کشته شدن دست کم 24 نفر و مجروح شدن 68. مقامات گفتند که تلفات می تواند افزایش یابد.

هیچ فوری ادعای مسئولیت هر دو حمله. طالبان افغانستان اصلی شورشیان اسلامگرا که می گوید آن را متوقف حملات در شهرهای زیر متحده آمریکا خروج نیروهای نظامی ایران را رد دخالت در هر دو.

داعش از عمل در Nangahar است و انجام تعدادی از مشخصات بالا حملات در کابل در ماه های اخیر. روز دوشنبه نیروهای امنیتی خود را رهبر منطقه ای در پایتخت.

خشونت به عنوان کشور جنگ coronavirus همه گیر خطرات انحراف حرکت به سمت آمریکا و میانجیگری در مذاکرات صلح بین طالبان و دولت افغانستان طولانی تردید از شورشیان’ چشم پوشی از حملات.

عکس ها از وزارت کشور نشان داد که دو فرزند جوان دروغ گفتن مرده در داخل بیمارستان. یک تصویر نشان داد یک زن که کشته شده بود دروغ گفتن بر روی زمین هنوز هم برگزاری محکم به نوزاد خود را که یک پرستار در واحد تایید شده به مهر تا به حال جان سالم به در برد و تا به حال منتقل شده به واحد مراقبت های ویژه در بیمارستان دیگری.

رئیس جمهور اشرف غنی در یک سخنرانی تلویزیونی آدرس حملات را محکوم کرد و گفت که او دستور نظامی برای تغییر به ‘توهین آمیز’ حالت به جای موضع دفاعی آن را اتخاذ کرده بود که ایالات متحده خروج نیروهای نظامی و تلاش می کند به واسطه این مذاکرات.

“به منظور تامین امنیت اماکن عمومی و برای خنثی کردن حملات و تهدید های طالبان و دیگر گروه های تروریستی, من سفارش نیروهای امنیتی افغان به سوئیچ از یک فعال دفاع حالت به یک توهین آمیز و برای شروع عملیات خود را در برابر دشمنان” او گفت:.

در همین حال مشاور امنیت ملی حمدالله محب گفت: در توییتر: “به نظر می رسد کمی نقطه در ادامه به شرکت طالبان در مذاکرات صلح”.

در واشنگتن پنتاگون کاهش یافته است به نظر اشرف غنی احمدزی اعلام کرد قصد به راه اندازی مجدد عملیات تهاجمی گفت که ارتش ایالات متحده در ادامه به حق دفاع از نیروهای امنیتی افغان اگر آنها حمله توسط طالبان.

“این است برای رفتن به یک باد می وزد جاده پر از دست انداز اما یک توافق سیاسی است که بهترین راه برای پایان دادن به جنگ” گفت: پنتاگون سخنگوی ارتش سرهنگ توماس کمپبل بازتاب اظهارات وزیر دفاع ایالات متحده امریکا خوانده شده را علامت Esper.

مادران, کودکان, پرستاران

کابل حمله آغاز شد و در صبح هنگامی که حداقل سه نفر افراد مسلح با پوشیدن لباس پلیس وارد دشت-e-Barchi, بیمارستان, پرتاب نارنجک و تیراندازی, دولت, مقامات گفت. نیروهای امنیتی کشته شده بود حمله توسط, بعد از ظهر.

“مهاجمان تیراندازی شد در هر کسی که در این بیمارستان بدون هیچ دلیلی. آن را در یک بیمارستان دولتی و بسیاری از مردم را در خود زنان و کودکان برای درمان” گفت: رمضان علی در نزدیکی فروشنده که دیدم شروع حمله.

100-تخت دولتی بیمارستان میزبان بهداشت اجرا شده توسط پزشکان بدون مرز, همچنین شناخته شده توسط آن نام فرانسوی پزشکان بدون مرز (MSF).

MSF را تایید کرد در یک صدای جیر جیر که در بیمارستان شده بود حمله کردند. تنها چند ساعت قبل از آن تا به حال توییتی عکس نوزاد در کلینیک خود را در آغوش مادر پس از تحویل با خیال راحت توسط اورژانس سزارين ،

داخله و وزارت بهداشت گفته است که مادران و پرستاران و کودکان در میان کشته و زخمی شدند.

سربازان تقبل قایق از آب عبور نوزاد از ترکیب برخی از پیچیده در خون آغشته پتو و مقامات گفت: 100 نفر نجات داده شدند از جمله سه خارجی.

محله است خانه را به بسیاری از اعضای جمهوری اسلامی افغانستان از جامعه هزاره, بیشتر شیعیان در اقلیت شده است که در حمله ستیزه جویان سنی در ایران در گذشته از جمله در کابل در مراسم بزرگداشت مرگ یکی از رهبران آن در ماه مارس است.

گروه حقوق سازمان عفو بین الملل محکوم هر دو حملات.

“این بی وجدانی جنایات جنگی در افغانستان امروز با هدف قرار دادن زنان و زایمان بیمارستان و یک تشییع جنازه باید بیدار جهان را به وحشت غیرنظامیان در ادامه به صورت” گروه توییتی. “باید مسئولیت پذیری در قبال این جنایات قبر.”

کشورها از جمله انگلستان و آلمان و ترکیه و پاکستان منتشر شد بیانیه در محکومیت خشونت است.

هفته گذشته نیروهای امنیتی کشته و بازداشت چند تن از اعضای یک دولت اسلامی همراه است که گفت: مقامات مسئول حملات مختلف در افغانستان از جمله یکی در یک معبد سیک در ماه مارس است. یک انفجار کنار جاده ای در پایتخت در روز دوشنبه که به زخمی شدن چهار غیر نظامی بود, ادعا شده توسط گروه.

افغانستان نیز در مواجهه با خشونت در سراسر این کشور از طالبان حتی در حالی که ایالات متحده تلاش می کند به طلیعه چیزی بودن در مذاکرات صلح پس از امضای خروج نیروهای نظامی توافق در ماه فوریه با نظامیان. طالبان می گویند که آنها در حال برگزاری بازگشت از حمله به مراکز شهری و عملیات خود را با هدف نیروهای امنیتی دولت.

(گزارش شده توسط Abdul Qadir Sediqi و حمید Shalizi و احمد سلطان; گزارش های اضافی توسط Rupam Jain, Orooj حکیمی سید Hassib فیل استوارت و علی ادریس; نوشتن توسط شارلوت Greenfield; ویرایش توسط Christian Schmollinger رابرت Birsel, پیتر Graff و هوارد Goller)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de