دادگاه عالی به نظر می رسد تقسیم در مدارس کاتولیک مورد

1 / 3

دیوان عالی کشور

گل گل در خارج از مقابل ساختمان دادگاه عالی در کاپیتول هیل در واشنگتن, صبح روز دوشنبه, مه 11 سال 2020 است. (AP عکس/Mark Sherman)

واشنگتن (AP) — دیوان عالی کشور در روز دوشنبه به نظر می رسید هر چه گسترده نهادهای مذهبی از جمله مدارس و بیمارستان ها و مراکز خدمات اجتماعی باید محافظت از کار تبعیض در پرونده های حقوقی توسط کارکنان.

دادگاه شنیده استدلال با تلفن با صدا زندگی می کنند در دسترس برای هفته دوم به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. دادگاه دو روز باقی مانده از برنامه ریزی تلفن استدلال. سهشنبه استدلال بالا هستند-مشخصات دعوا بر سر رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن سوابق مالی.

روز دوشنبه دادگاه عالی شنیده می شود یک مورد ناشی از یک اتفاق سال 2012 دادگاه عالی تصمیم گیری است که در آن قضات گفت: قانون اساسی مانع از وزرا از تحت پیگرد خود را به کلیساها برای استخدام تبعیض است. اما دادگاه نمی سختگیرانه تعریف که شمارش به عنوان یک وزیر.

وکیل اریک Rassbach به نمایندگی از دو مدارس کاتولیک شکایت سابق پنجم, معلمان که به تدریس دین در میان دیگر افراد گفت: قضات که تعداد زنان به عنوان وزیران معاف از پیگرد.

“اگر جدایی کلیسا و دولت به معنی هر چیزی در همه این باید به این معنی است که دولت نمی تواند با دخالت کلیسا تصمیم گیری در مورد کسی است که مجاز به تدریس آن دین” Rassbach گفت: قضات.

اما دادگاه تلاش دوشنبه با چه کسی باید تعداد به عنوان یک وزیر با دادگاه چهار لیبرال تر اعضای ابراز نگرانی در مورد گسترش فعلی استثنا.

عدالت Sonia Sotomayor عضو دادگاه لیبرال بال گفت Rassbach که او به دنبال یک استثنا بود که “گسترده تر از این است که لازم است برای محافظت از کلیسا.”

عدالت النا کاگان در ضمن پرسید که آیا یک سری از افراد مشغول به کار برای نهادهای مذهبی می کنند به عنوان یک وزیر از جمله: یک معلم ریاضی که شروع کلاس با یک نماز یک پرستار که دعا با بیماران یک نوازنده ارگ کلیسا و یک آشپز که یهودی نیست اما آماده وعده های غذایی حلال. بله بله و هیچ Rassbach پاسخ داده است.

“آنچه اتصال چه هستند که ما قرار است به منظور جلب از این؟” کاگان خواسته ابراز نگرانی در مورد چگونه دادگاه باید رسم خط بین که شمارش به عنوان یک وزیر و چه کسی نیست.

دادگاه محافظه کاران از جمله عدالت کلارنس توماس عدالت نیل Gorsuch و عدالت برت Kavanaugh به نظر می رسید راحت تر با دادن طول و عرض گسترده به نهادهای مذهبی در تعریف است که یک وزیر.

توماس یکی از چندین قضات که رفت به مدارس کاتولیک در حال رشد پیشنهاد دادگاه باید اقامت در خارج از موضوع درخواست: “دقیقا چگونه خواهد … سکولار دادگاه در مورد تعیین اینکه آیا یک کارمند وظایف و مذهبی هستند و یا اینکه آیا آنها مهم است؟”

پنج نفر از قضات در حال کاتولیک سه نفر از آنها یهودی و Gorsuch با حضور در مدارس کاتولیک اما در حال حاضر حضور یک کلیسای پروتستان.

مورد قبل از قاضیان جمعه شامل دو مدرسه در جنوب کالیفرنیا. کریستن بیل تدریس در سنت جیمز مدرسه کاتولیک در تورانس و اگنس Morrissey-Berru در بانوی ما از گوادالوپ در نزدیکی Hermosa ساحل. Morrissey-Berru آموزش قرارداد نیست تمدید در سال 2015 زمانی که او در دهه 60 و پس از او می خواهم آموخت بیش از 15 سال در مدرسه. و Biel قرارداد نیست تمدید کرد و پس از او فاش کرد او تا به حال سرطان پستان و نیاز زمان.

هر دو شکایت کارفرمایان سابق خود را با Morrissey-Berru ادعا تبعیض سنی و Biel ادعا تبعیض ناتوانی. دادگاه بدوی گفت: هر دو پرونده های حقوقی می تواند به جلو برود اما مدارس به دادگاه تجدید نظر و حمایت از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

بیل سال گذشته درگذشت در سن 54 بعد از پنج سال نبرد با سرطان پستان. او به نمایندگی از طرف او در محل خود.

عدالت اموزش Bader Ginsburg شده است که برای درمان سرطان چهار برابر پیشنهاد او می خواهم طرف با Morrissey-Berru و Biel.

“چیزی که من بسیار نگران کننده در این همه” Ginsburg گفت: در یک نقطه است که فرد می تواند از کار اخراج و یا حاضر به استخدام به یک دلیل است که مطلقا هیچ چیزی برای انجام با دین مانند نیاز به مراقبت از شیمی درمانی.”

دادگاه همچنین شنیده استدلال از طریق تلفن دوشنبه در دادگاه تجدید نظر توسط یک بومی آمریکایی که ادعا می کند دادگاه های ایالتی قدرت را به سعی کنید او را برای ارتکاب جرم در رزرو زمین که متعلق به Muscogee (نهر) ملت.

قضات در نظر گرفته یک مورد مربوط به همین سوال را از یک سال پیش اما Gorsuch شرکت نمی کنند چرا که او در مورد زمانی که او خدمت در دادگاه تجدید نظر در دنور قبل از تبدیل شدن به یک عدالت در سال 2017. با تنها هشت قضات دادگاه ظاهرا به طور مساوی تقسیم می شود و بنابراین قضات در زمان های مختلف مورد خیلی کامل گروه نه حکومت می تواند. روز دوشنبه Gorsuch به نظر می رسد محوری رای گیری برای این نظر است که یک تکه بزرگ از شرق اوکلاهما باقی می ماند یک آمریکایی هندی رزرو.

___

آسوشیتد پرس گزارش خبرنگار Mark Sherman کمک به این داستان.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>