Coronavirus ‘برجسته قادر’ از پخش از طریق سخنرانی: مطالعه


واشنگتن: Microdroplets تولید شده توسط گفتار می تواند باقی می ماند, معلق در هوا در یک فضای محصور شده برای بیش از ده دقیقه یک مطالعه منتشر شده در روز شنبه نشان داد, تاکید خود را به احتمال زیاد نقش مهمی در گسترش COVID-19.

محققان در موسسه ملی دیابت و دستگاه گوارش و بیماری های کلیه (NIDDK) تا به حال یک نفر با صدای بلند تکرار عبارت “سالم ماندن” برای 25 ثانیه داخل یک جعبه بسته.

لیزر بینی به جعبه نورانی قطرات اجازه می دهد آنها را به دیده می شود و شمارش.

آنها باقی می ماند در هوا به طور متوسط 12 دقیقه مطالعه منتشر شده در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا (PNAS) نشان داد.

با توجه به شناخته شده غلظت coronavirus در بزاق دانشمندان تخمین زده است که هر دقیقه با صدای بلند صحبت کردن می تواند به تولید بیش از 1000 ویروس حاوی قطرات قادر به باقی مانده airborne برای هشت ساعت یا بیشتر در یک فضای بسته.

“این مستقيم تجسم نشان می دهد که چگونه طبیعی گفتار تولید قطرات موجود در هوا است که می تواند به حالت تعلیق باقی می ماند برای ده دقیقه یا بیشتر و برجسته قادر به انتقال بیماری در فضاهای محدود” محققان نتیجه گیری کرد.

همان تیم تا به حال مشاهده شده است که کمتر صحبت با صدای بلند تولید کمتر قطرات در یک کار منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند در ماه آوریل است.

اگر سطح infectiousness از COVID-19 از طریق گفتار تایید می شود, آن می تواند یک علمی افزایش به توصیه در بسیاری از کشورها به پوشیدن یک ماسک صورت و کمک به توضیح این ویروس سریع گسترش است.


tinyurlis.gdulvis.netshrtco.de