آمریکا و چین جنگ از کلمات ابر که با تمرکز بر همه گیر

که رئیس Tedros Adhanom Ghebreyesus. عکس: AFP

به عنوان سازمان جهانی بهداشت آماده به میزبان اصلی آن نشست سالانه در هفته آینده, ترس وجود دارد که ایالات متحده و چین تنش می تواند مانع قوی عمل مورد نیاز به آدرس COVID-19 بحران است.

این آژانس سلامت سازمان ملل متحد که برای ماه مصرف شده است قوی وظیفه تلاش برای هماهنگ کردن یک واکنش جهانی به رمان coronavirus همه گیر خواهد شد برای اولین بار با دعوت از وزرای بهداشت و دیگر مقامات به شرکت عملا در سالانه خود را تامین کند.

سازمان بهداشت جهانی است که کمرنگ از معمول سه هفته فقط دو روز دوشنبه و سه شنبه انتظار می رود که به تمرکز تقریبا تنها در COVID-19 که در عرض چند ماه به کشته شدن بیش از 300,000 جهانی و آلوده نزدیک به 4.5 میلیون نفر است.

که رئیس Tedros Adhanom Ghebreyesus روز جمعه گفت این رویداد خواهد بود “یکی از مهم ترین (WHAs) پس ما تاسیس در سال 1948”.

اما شانس رسیدن به توافق جهانی اقدامات لازم برای مقابله با بحران می تواند در معرض خطر به طور پیوسته رو به وخامت روابط بین دو کشور اقتصاد بیش از همه گیر.

‘سیاسی’

“البته من نگران سیاسی سازمان بهداشت و خطر شکست آن” جیان لوکا Burci یک استاد کمکی در ژنو فارغ التحصیل موسسه بهداشت جهانی مرکز به خبرگزاری فرانسه گفت.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در این هفته را تهدید به قطع روابط با چین که در آن شیوع آغاز شد در اواخر سال گذشته بیش از نقش آن در گسترش COVID-19 و بارها و بارها ساخته شده و اتهامات اثبات نشده که این ویروس سرچشمه در یک آزمایشگاه.

او نیز به حالت تعلیق کمک های مالی به این که بیش از ادعاهای آن در ابتدا به عنوان جدیت شیوع و kowtowing به پکن.

با وجود تنش های کشورهای امید به اتخاذ با اجماع قطعنامه ای خواستار یک پاسخ مشترک به این بیماری همه گیر.

مشاوره در اطراف این قطعنامه مطرح شده توسط اتحادیه اروپا, نتیجه این هفته پس از “دشوار” مذاکرات با توجه به نورا Kronig که سر امور بین الملل تقسیم سوئیس بهداشت عمومی ،

“یکی از چالش بود که آن را تقریبا غیر ممکن است برای مذاکره در یک مد مجازی. که باعث می شود آن را پیچیده تر برای ایجاد اجماع در گروه های کوچک” او به خبرگزاری فرانسه گفت.

اما پس از چند روز آزمایشی توافق رسیده بود به تصویب این قطعنامه که در میان چیزهای دیگر خواستار دسترسی عادلانه برای آزمون تجهیزات پزشکی, درمان های بالقوه و احتمالی آینده واکسن.

‘بلند پروازانه’

اتحادیه اروپا منبع مورد ستایش قرار داد پیش نویس به عنوان “بلند پروازانه” و اشاره کرد که اگر آن را در واقع عبور اجماع به عنوان انتظار می رود آن را اولین بار در یک فروم جهانی به اتفاق آرا حمایت از یک متن در COVID-19 پاسخ.

این منبع گفت که کشورهای به حال خودداری از خار موضوعات از جمله یک تماس برای اطلاعات بیشتر که اصلاحات پس از تعیین که در آن ظرفیت “ثابت کرده اند کافی برای جلوگیری از یک بحران این قدر.”

در حالی که دیپلمات ها توافق کرده اند که در اصل در پیش نویس قطعنامه ناظران ابراز نگرانی که در جریان فضای سیاسی برخی از کشورها هنوز هم ممکن است انتخاب کنید برای شکستن اجماع در هفته آینده.

“امید من این است که ما قادر خواهد بود برای پیوستن به اجماع” سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در ژنو اندرو Bremberg روز جمعه گفت.

ایالات متحده و اروپا در مواجهه بیش از آینده واکسن دسترسی در حالی که واشنگتن نیز متهم چین از تلاش برای سرقت ما واکسیناسیون فرزندتان پژوهش است.

و واشنگتن نیز پیشرو تعدادی از کشورها در آن خواستار که پایان آن محرومیت از تایوان — در نظر گرفته شده توسط پکن به بخشی از خاک خود را — و آن را اجازه می دهد برای دسترسی هفته آینده مجلس به عنوان ناظر.

تایوان مشارکت یک ‘حداقل’

“در حالی که این نگرانی مداوم برای چندین سال این گرفته شده در افزایش توجه در این سال در پاسخ به جهانی همه گیر” Bremberg گفت.

“اجازه می دهد برای برخی از مرتب کردن بر اساس مشارکت معنی دار به نظر می رسد حداقل که چه کسی می تواند انجام دهد.”

این آژانس سلامت سازمان ملل متحد است اما اصرار داشت که این حرکت نیاز به یک قطعنامه توسط کشورهای عضو که در سال 1972 تصمیم پکن چین بود تنها نماینده مشروع.

آن را نیز پیشنهاد آن را تنها می تواند موضوع یک دعوت با پکن برکت و رحمت است.

تایوان دعوت شد تا برای حضور در سازمان بهداشت برای چندین سال به عنوان یک ناظر اما متوقف شد و در سال 2016 با ورودی های جدید تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون که حاضر به رسمیت شناختن این مفهوم است که تایوان بخشی از “یک چین”.

ایالات متحده خواهد شد که نشان داده شده در مجمع توسط وزیر بهداشت الکس آذر است و در عین حال نه در میان یک گروه از بیش از ده کشور جهان که به نام برای رای دادن در اجازه می دهد تایوان برای شرکت.

چندین منابع دیپلماتیک هشدار داد که قرار دادن این موضوع به رای گیری حتی در شرایط عادی خواهد بود کشیده بیرون روند و که انجام این کار در کوتاه مدت مجازی جلسه خواهد بود یک unsurmountable چالش های لجستیکی.

آن را “اژدر” کل مجمع یک منبع دیپلماتیک هشدار داد.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>