Félicien Kabuga: نسل کشی رواندا مظنون در فرانسه

ایالات متحده ارائه شده $5m پاداش برای اطلاعاتی که منجر به Félicien Kabuga بازداشت

Félicien Kabuga یکی از تحت تعقیب ترین افراد مظنون از نسل کشی در رواندا بازداشت شده است در نزدیکی پاریس فرانسه وزارت دادگستری اعلام کرده است.

آقای Kabuga بازداشت شد در یک سپیده دم حمله در Asnières-sur-Seine, که در آن او زندگی کرده بود تحت یک هویت کاذب.

دادگاه کیفری بین المللی برای رواندا به اتهام 84 ساله با نسل کشی و جنایت علیه بشریت است.

او ادعا شده است سرمایه های اصلی قومی افراطیون هوتو که ذبح 800,000 مردم در سال 1994.

آنها با هدف قرار دادن اعضای اقلیت توتسی جامعه و همچنین خود را به عنوان مخالفان سیاسی.

ایالات متحده تا به حال ارائه شده $5 متر (£4.1 m) پاداش برای اطلاعاتی که منجر به Mr Kabuga بازداشت.

که Félicien Kabuga?

توسط خواهد راس آفریقا سردبیر سرویس جهانی بی بی سی

تاجر از هوتو گروه قومی متهم کرده است که یکی از اصلی ترین سرمایه داران از نسل کشی در رواندا پرداخت برای شبه نظامیان را که انجام قتل عام.

وی همچنین از تاسیس و بودجه بدنام رادیویی زمینی تلویزیون Libre des Mille کللینس (RTLM) یک رواندا پخش است که به طور فعال تشویق مردم به جستجو کردن و کشتن هر کسی که از توتسی گروه قومی.

این واقعیت است که او یافت شده است در حومه پاریس زندگی زیر یک غلط نام تعجب آور است.

برای سال های بسیاری Félicien Kabuga که تصور می شد به زندگی در کنیا که در آن سیاستمداران قدرتمند متهم به خنثی کردن تلاش برای به دست آوردن او را دستگیر کردند.

بیش از یک چهارم از یک قرن پس از نسل کشی او را محاکمه در یک دادگاه بین المللی است.

چگونه او در بر داشت ؟

فرانسوی, عمومی دادستانی و پلیس گفت که آقای Kabuga شده بود زندگی تحت یک هویت جعلی در یک تخت با همدستی فرزندانش.

او دستگیر شد و در 05:30 (03:30 به وقت تهران) روز شنبه در آنچه دادستان کل بین المللی باقی مانده مکانیزم برای دادگاه جنایی (IRMCT) در لاهه – که دست زدن به برجسته جنایات جنگی موارد برای رواندا و یوگسلاوی سابق – به نام “پیچیده و هماهنگ عملیات همزمان با جستجو در سراسر تعدادی از مکان”.

Félicien Kabuga داشت پنهان شده در یک تخت در Asnières-sur-Seine

“دستگیری Félicien Kabuga امروز یک یادآوری است که کسانی که مسئول قتل عام را می توان به حساب آورده و حتی از 26 سال پس از جنایات خود” سرژ Brammertz در بیانیه ای گفت.

“بین المللی عدالت Kabuga دستگیری نشان می دهد که ما می توانیم موفق هنگامی که ما از جامعه بین المللی حمایت,” او اضافه شده است.

آقای Brammertz ابراز قدردانی خود را به فرانسه اما گفت که ضروری است سهم نیز شده بود ساخته شده توسط رواندا, بلژیک, انگلستان, آلمان, هلند, اتریش به لوکزامبورگ, سوئیس, آمریکا, Europol و اینترپل.

  • رواندا 100 روز از کشتار
  • ساحره ” که محافظت از یک روستا از نسل کشی

پس از اتمام از روش های مناسب تحت قانون فرانسه, Mr Kabuga انتظار می رود که انتقال به زندان از IRMCT که در آن او را محاکمه.

آقای Kabuga مجرم شناخته شد در سال 1997 در هفت فقره قتل عام, همدستی در قتل عام مستقیم و تحریک به ارتکاب نسل کشی و تلاش برای ارتکاب نسل کشی و توطئه برای ارتکاب قتل عام, آزار و اذیت و مرگ.

رهبر یک انجمن از نسل کشی زنان بیوه در رواندا والری Mukabayire گفت: هر بازمانده خوشحال بود که او دستگیر شده بود.

در حال حاضر وجود دارد دو نفر اختصاص داده شده برای محاکمه توسط دادگاه کیفری بین المللی برای رواندا که باقی می ماند در Protais Mpiranya و آگوستین Bizimana.

چگونه نسل کشی آشکار ؟

در 6 آوریل 1994 یک هواپیمای حامل رئیس جمهوری Juvenal Habyarimana – یک هوتو – به ضرب گلوله کشته شد, کشتن همه در هیئت مدیره. افراطیون هوتو سرزنش توتسی شورشی گروه جبهه میهنی رواندا (RPF) – اتهام را تکذیب کرد.

در یک سازماندهی کمپین کشتار نظامیان داده شد آمار لیست توتسی قربانیان. بسیاری کشته شدند و با قمه در اعمال هولناک خشونت.

عکس های برخی قربانیان نمایش داده می شود در کیگالی یادبود نسل کشی

یکی از شبه نظامیان شد حزب حاکم جوانان جناح های انترهاموه که راه اندازی بلوک های جاده برای پیدا کردن توتسی ها, تحریک نفرت از طریق برنامه های رادیویی و انجام خانه به خانه جستجو.

کمی انجام شد در سطح بین المللی برای توقف کشتار. سازمان ملل متحد تا به حال نیروهای در رواندا اما ماموریت داده شد و دستور به عمل می کنند و بنابراین بیشتر نیروهای حافظ صلح کشیده.

این نیازها حمایت اوگاندا آغاز شده و به دست آوردن زمین و راهپیمایی در کیگالی. دو میلیون Hutus فرار عمدتا در جمهوری دموکراتیک کنگو.

این نیازها شد متهم به قتل هزاران نفر از Hutus به عنوان آن را در زمان قدرت اگر چه آن را تکذیب کرد.

ده ها تن از اینکه اقوام محکوم شدند برای نقش خود را در قتل توسط دادگاه کیفری بین المللی برای رواندا و صدها هزار نفر بیشتر مواجه محاکمه در جامعه در دادگاه رواندا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de