هند باید به طالبان اگر دهلی نو احساس می کند آن را تقویت صلح فشار -پاکستان و ایالات متحده فرستاده

توسط فیل استوارت و علی ادریس

واشنگتن, مارس 16 (ایسنا) – هند باید صحبت با طالبان و اگر آن را احساس می کند که آن کمک خواهد کرد که روند صلح پاکستان و ایران به واشنگتن گفت: پس از یک سری از حملات در افغانستان پرسش در مورد اینکه آیا صلح ایالات متحده تلاش ممکن است سقوط.

در مصاحبه با هندو, هند, روزنامه, آمریکا نماینده خاص امریکا برای افغانستان زلمای خلیل زاد گفت: از آن خواهد بود “مناسب” برای هند-طالبان نامزدی.

هند و پاکستان رفته اند به جنگ سه بار از آنها موفق به کسب استقلال از حکومت استعماری بریتانیا در سال 1947 و پاکستان محافظت تاثیر آن بر طالبان.

اسلام آباد شده است و مقاوم در برابر هند افزایش نفوذ خود در پاکستان است.

“این است که برای هند برای پاسخ به این پیشنهاد” سفیر پاکستان به ایالات متحده اسد خان و گفتگو کرد.

پرسید: اگر او باز به هند گفت و گو با طالبان خان گفت: “اگر هند احساس می کند که نامزدی خود را در حال رفتن برای کمک به روند صلح پس از آن ما خواهد تسلیم به قضاوت خود را. اما آن را برای ما به نشستن در قضاوت در مورد آنچه آنها باید انجام دهید و یا آنها را نباید انجام دهد.”

او را متوقف کوتاه گفت که او باز به تعامل با طالبان و یا این که آیا اسلام آباد مورد علاقه چنین حرکت می کند.

هر گونه موافقت با اسلام آباد به یک نقش می تواند دیده می شود در کابل و جاهای دیگر به عنوان نشانه ای از رشد نگرانی های بین المللی با صلح فشار.

خان گفت که او خواهد بود امیدوارم صحبت با خلیل زاد به زودی و نمی تواند با حساب های رسانه های, که او گفت: در بسیاری از موارد “خیالی” و تفسیر خاص خود را.

دو هسته ای مسلح همسایگان نزدیک به یک جنگ دیگر در سال گذشته پس از یک حمله مرگبار در هند پلیس پاکستان مبتنی بر گروه های شبه نظامی در نتیجه حملات هوایی توسط هر دو کشور.

پاکستان نقش مهمی در مذاکرات صلح است ظریف با اسلام آباد به دنبال جلوگیری از نشان دادن نوع گسترده نفوذ بیش از طالبان است که واشنگتن به مدت طولانی متهم آن را داشتن.

دو حمله در افغانستان در روز سه شنبه پیچیده آمریکا فشار برای صلح است. یک حمله در کابل در بیمارستان زنان و زایمان, کشته و 24 نفر از جمله دو نوزاد. دیگر در یک مراسم تشییع جنازه در شرق افغانستان به کشته شدن 32.

ایالات متحده مقصر دولت اسلامی برای این حملات است.

رئیس جمهور اشرف غنی دستور داد ارتش در روز سه شنبه به سوئیچ به “حالت تهاجمی” علیه طالبان پس از حملات. (گزارش شده توسط ادریس علی و فیل استوارت; ویرایش توسط دیوید گریگوری)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>