عکس های گرفته شده 1 سال از هم جدا نشان می دهد به طور بالقوه نشانه نگران کننده در آتشفشان.

این Halema’uma’u دهانه در Kilauea واقع در هاوایی است نسبتا آرام در سال گذشته پس از یک دیوانگی از فعالیت در سال 2018 که همه شروع با مواد منفجره فوران خاکستر از 30000 پا در هوا در طول ممکن است. اما پس از حداقل 2019 شده است وجود دارد یک تغییر است که دانشمندان معتقدند مطرح می تواند یک خطر بالقوه برای بزرگ جزیره است. آب شروع به جمع آوری در دهانه (caldera) به شکل یک دریاچه است.

یک دهانه (caldera) یک دهانه بزرگ در پشت سمت چپ در یک آتشفشان پس از یک فوران. از سال 2010 تا 2018 گدازه دریاچه پر بود (caldera) به جای آب است. که تغییر در مارس 2018 که ناشی از فوران گدازه دریاچه به تخلیه سقوط caldera طبقه و ایجاد یک سوراخ تقریبا به عنوان عمیق به عنوان 1,776 پا یک مرکز تجارت جهانی. فوران همچنین ایجاد یک 459-پا صخره (140 متر) در شمال دهانه.

حدود یک سال بعد یک خلبان هلی کوپتر در حال پرواز بر فراز آتشفشان متوجه مرموز سبز استخر آب در Halema’uma’u دهانه. گزارش دوم از همان یافته ها از یک هلیکوپتر مسافری باعث USGS-آتشفشان هاوایی رصدخانه محققان به بررسی سبز استخر آب.

پس از آن بود کشف کردند که آب تا به حال در واقع شروع به استخر به بالاترین بخشی از Halema’uma’u دهانه و همیشه از آب کشف شد و در سال 2019 عمق دریاچه شده است به طور پیوسته در حال رشد است.

دنباله ای از تصاویر ماهواره ای بالا نشان می دهد Halema’uma’u دهانه قبل از گدازه دریاچه خشک (سمت چپ) پس از دهانه (caldera) طبقه سقوط کرده بود (وسط) و پس از آب با هم مخلوط و در کف دهانه برای نه ماه (سمت راست). (جاشوا استیونس / Landsat data از بررسی زمین شناسی ایالات متحده)

“ما می دانیم که دهانه طبقه کاهش یافته است کمی بیش از 70 متر در زیر آب در سال 2018 است. هر زمان که شما پانچ یک سوراخ در زیر سطح آب, جدول آب است که در نهایت رفتن به در آمده و پر کردن آن سوراخ” توضیح داد: همین سوانسون یک volcanologist در بررسی زمین شناسی ایالات متحده را آتشفشان هاوایی رصد کرد.

استخر از آب در Halema’uma’u دهانه on Aug. 7, 2019. (USGS / دی سوانسون)

در حال حاضر آب منطقه ای بزرگتر از پنج زمین فوتبال همراه است و در حدود 100 فوت (30 متر) عمق با توجه به رصدخانه زمین ناسا.

آب نیز تغییر رنگ از اصلی گچی سبز به قهوه ای زنگ زده به علت واکنش های شیمیایی اتفاق می افتد در آب است.

استخر از آب در Halema’uma’u دهانه در آوریل 21, 2020. پس از کشف آن در سال 2019 استخر به آرامی در حال رشد است. (USGS / M. پاتریک)

همانطور که چگونه آب می تواند بر آینده فوران آتشفشان, سوانسون گفت: این می تواند کمک به یک فوران انفجاری, از آنجا که یکی از عوامل اصلی در پشت یک انفجار آتشفشانی است که مقدار آب و گازهای دیگر که گرفتار در داخل ماگما.

“در یک مورد ماگما می تواند به افزایش سرعت تا مجرا و تقاطع با دریاچه” گفت: سوانسون. “در دوم کف دهانه می تواند به سقوط و رها کردن همه از آب را به یک منطقه که در آن این امر می تواند به سرعت گرم شده و به بخار.”

در حالی که یک فوران انفجاری باقی مانده است ممکن است برای Kilauea, سوانسون گفت: بعد از فوران همچنین می تواند به آرامی اتفاق می افتد و همه آب می تواند تبخیر شود.

“ما نمی خواهیم به جنجال آفرینی, اما ما همچنین نیاز به اشاره به این که وجود دارد این است که افزایش احتمال فوران انفجاری در Kilauea گفت:” سوانسون.

فقط زمان خواهد شد بگویید چه چیزی در فروشگاه برای Kilauea, اما در حال حاضر این آتشفشان است که از نزدیک تحقیق و نظارت توسط زمین شناسان.

نگه داشتن چک کردن پشت در AccuWeather.com و اقامت به AccuWeather شبکه DirecTV مرزی و Verizon Fios.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>