چین از پرس و جو “پس از همه گیر تحت کنترل در آورد’: Xi

AFP/فایل

ژنو: رئیس جمهور چین شی جینپینگ گفت: سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه که کشور خود را با پشتیبانی از یک “ارزیابی جامع” از واکنش جهانی به این بیماری همه گیر کوروناویروس پس از آن “شده است تحت کنترل در آورد”.

یازدهم گفت: جلسه مجازی از طریق تصویری که چین “همیشه باز شفاف و نگرش مسئول” و به اشتراک گذاشته بود اطلاعات در مورد ویروس در موقع.

مجمع برگزار شد آنلاین برای اولین بار در تاریخ خود در مورد یک قطعنامه مطرح شده توسط اتحادیه اروپا که خواستار یک “بی طرف و مستقل و ارزیابی جامع” بین المللی پاسخ به کروناویروس بحران است.

در سخنرانی خود Xi گفت که پرس و جو به واکنش جهانی باید “مجموع تجارب و بهبود کاستی”.

دولتها از جمله آمریکا و استرالیا نیز نامیده می شود در هفته های اخیر برای رسیدگی به ریشه های این ویروس است که تبدیل به یک flashpoint در رو به وخامت تنش بین واشنگتن و پکن است.

هر دو رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و وزیر خارجه مایک Pompeo را متهم به چین از عدم شفافیت بیش از موضوع و بارها و بارها تحت فشار قرار دادند این نظریه که این ویروس پدید آمده از یک ووهان حداکثر امنیت آزمایشگاه.

اکثر دانشمندان بر این باورند که ویروس سرچشمه در حیوانات قبل از آن به انسان است.

چین قاطعانه رد اتهام از یک پوشش اصرار آن همواره اطلاعات به اشتراک گذاشته شده با چه کسانی و کشورهای دیگر در به موقع.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>