لهستانی اسقف اعظم اشاره کودک آزاری در صورت سهل انگاری به واتیکان

فایل عکس: اسقف اعظم Wojciech Polak صحبت با نمایندگان رسانه ها در ورشو

توسط Joanna Plucinska و Alicja Ptak

ورشو (ایسنا) – لهستانی کلیسای کاتولیک ارشد اسقف اعظم اطلاع واتیکان در روز شنبه از یک اسقف متهم محافظ کشیش شناخته شده اند که مورد آزار جنسی کودکان است.

ارجاع بی سابقه در عمیقا مذهبی کشور را تست روش های معرفی شده توسط واتیکان در سال گذشته به حساب اسقف متهم به چشم پوشی از کودکان سوء استفاده جنسی. واتیکان در حال حاضر انتظار می رود به اختصاص یک محقق به این مورد.

“من از کشیش ها و راهبه پدر و مادر و مربیان را نمی شود به رهبری نادرست منطق محافظ کلیسا به طور موثر پنهان شدن جنسی معتادان,” لهستان پستانداران Wojciech Polak گفت: در بیانیه منتشر شده در روز شنبه.

“هیچ جایی در میان روحانیت به سوء استفاده جنسی افراد زیر سن قانونی. ما نمی اجازه می دهد تا برای پنهان کردن این جنایات است.”

پرونده به شهرت پس از یک فیلم توسط برادران Tomasz و مارک Sekielski منتشر شده در روز شنبه نشان داد که چگونه اسقف ادوارد Janiak مستقر در شهر کالیش موفق به اقدام علیه کشیش که شناخته شده بودند به آزار کودکان.

Janiak که هنوز تمرین نکرده اظهار نظر به طور مستقیم بر روی اتهامات. او در پاسخ به یک درخواست برای نظر توسط رادیو فردا.

در Janiak دفاع از کالیش زمره گفت: پدر و مادر یکی از مقتولین به تصویر کشیده شده در این فیلم نه به دنبال روش راست.

“ضبط در فیلم نشان نمی دهد تمام مکالمات. آن را نشان نمی دهد بخشی که در آن ما می گویند که پدر و مادر را برای شما بیان نگرانی های خود را به دادستان فورا” آن را در بیانیه ای گفت.

این Sekielski برادران منتشر شد یکی دیگر از فیلم های سال گذشته که پیشنهاد کرد که شناخته شده paedophiles شد عمدا منتقل بین parishes. این فیلم دارای بیش از 23 میلیون بازدید در یوتیوب.

قربانیان سوء استفاده جنسی به مدت طولانی به نام به اقدامات لازم برای آن را آسان تر به گزارش ادعا پوشش یو پی اس توسط کلیسا.

لهستان کاتولیک, کلیسا یک نهاد نزدیک به حاکم ملی قانون و عدالت حزب مواجه شده است و اتهامات در گذشته از محافظ کشیش که سوء استفاده از کودکان.

یک کلیسای رسمی به رویترز گفت که Janiak ارجاع شد تا حدی ناشی از واتیکان به روش جدید.

“من باور دارم که این فقط یک نما” گفت: آگاتا Diduszko-Zyglewska همکاری نویسنده از یک نقشه مارک سوء استفاده جنسی از کودکان توسط کشیشان در سراسر لهستان.

“در سال گذشته کاتولیک Episcopate شناخته شده وجود دارد که اسقف که تحت پوشش تا آزار جنسی کودکان موارد و در عین حال هیچ یک از آنها اخراج شده اند.”

لهستان چهره تنش میان لیبرال ها که احساس کلیسا برخوردار بیش از حد قدرت و محافظه کاران که ایمان کاتولیک به عنوان یک عنصر کلیدی از هویت ملی است که باید حفظ شود.

(گزارش شده توسط Joanna Plucinska; ویرایش توسط کریستینا فینچر)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>