طالبان مسئولیت انفجار

عکس: فایل

طالبان روز دوشنبه ادعا کرد یک حمله مرگبار در یک سازمان اطلاعات افغانستان که به کشته شدن هفت نفر در غزنی.

حداقل هفت امنیتی کشته شدند یک خودروی بمب گذاری شده در ولایت غزنی, وحیدالله Jumazada سخنگوی استان با فرماندار گفت: AFP.

“تروریست ها استفاده کرده اند humvee در حمله خود را. آنها باید هدفمند ریاست عمومی امنیت ملی واحد در شهر غزنی,” او گفت:, و اضافه کرد که 40 نفر زخمی شدند.

وزارت کشور در کابل و یک مقام بهداشتی در غزنی نیز تایید خودرو بمب.

سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفت در توییتر که خود را طالبان انجام شده در این حمله است.

بمباران می آید یک روز پس از رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله امضا جدید قدرت های توافق در کابل پایان تلخ خود ماه-طولانی دشمنی.

توافق غلبه بر یکی از موانع برای مذاکرات با طالبان که روز دوشنبه هشدار داد که مذاکرات نمی تواند تا باز تدریجی یک زندانی مبادله به اتمام است.

“که در حال وقوع است در کابل است که تنها تکرار گذشته شکست خورده و تجربه” سهیل شاهین یک سخنگوی طالبان گفت در توییتر در چه گروه اولین واکنش به غنی-عبدالله معامله است.

“افغانستان طرف باید تمرکز واقعی و صادقانه راه حل به این موضوع… زندانیان آزاد روند باید کامل شود و داخل افغانستان مذاکرات آغاز شود.”

هفته گذشته رئیس جمهور دستور داد نیروهای امنیتی به سوئیچ به یک “توهین آمیز” موقعیت برابر شبه نظامیان پس از دو حمله تروریستی به کشته شدن ده ها تن از مردم است.

یک روز حمله در کابل در بیمارستان چپ حداقل 24 نفر کشته از جمله مادران و نوزادان است.

این حمله که باعث خشم بین المللی شد و پس از یک بمب گذاری انتحاری در یک مراسم تشییع جنازه که به کشته شدن حداقل 32 عزاداران.

طالبان را رد دخالت در هر دو حمله اگر چه غنی سرزنش شبه نظامیان و گروه دولت اسلامی.

پس Ghanis سفارش طالبان هشدار داد که این امر افزایش حملات علیه نیروهای امنیتی افغان.

افغانستان شاهد افزایش حملات شورشی پس از طالبان امضا توافق نامه با آمریکا به معنای هموار کردن راه برای مذاکرات میان دولت و شبه نظامیان.

ایالات متحده که می خواهد برای پایان دادن به دخالت خود را در چه چیزی تبدیل شده است و آن طولانی ترین جنگ ابراز امیدواری کرد که این مذاکرات در حال حاضر می تواند حرکت رو به جلو پس از دولت سیاسی و دستیابی به موفقیت.

جدید قدرت های مقابله تصریح می کند که عبدالله منجر خواهد شد و روند صلح خواهد شد پر کردن 50 درصد از کابینه جدید موقعیت.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: غنی و عبدالله “که اولویت برای ایالات متحده باقی مانده حل و فصل سیاسی برای پایان دادن به جنگ” خود را سخنگوی در بیانیه ای گفت.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>