ما هشدار چین بیش از تداخل با ما در رسانه ها در هنگ کنگ

عکس: AFP

ایالات متحده هشدار داد که چین بیش از تداخل با روزنامه نگاران آمریکایی مشغول به کار در هنگ کنگ به عنوان تنش ادامه به افزایش بین دو کشور.

دو طرف باید اخراج هر یک از دیگر خبرنگاران در tit-for-tat حرکت در طول ماه های اخیر به عنوان آنها تجارت barbs بیش از coronavirus همه گیر و آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را تهدید به تحمیل تازه تجارت تعرفه ها.

“آن را به تازگی به من توجه است که دولت چین تهدید کرده است که به تداخل با کار روزنامه نگاران آمریکایی در هنگ کنگ” وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo در بیانیه ای گفت.

“این روزنامه نگاران اعضای یک مطبوعات آزاد و نه تبلیغات کادر.”

Pompeo نیست به صراحت انتقاد چین و نه او به نمونه های خاص از آنچه او با اشاره به, اما این بیانیه آخرین ما پاسخ پس از پکن اخراج بیش از یک دوجین آمریکا خبرنگاران.

“هر گونه تصمیم گیری impinging در هنگ کنگ استقلال و آزادی به عنوان تضمین در زیر چین و بریتانیا اعلامیه مشترک و قانون اساسی را به ناچار تاثیر ارزیابی ما از یک کشور و دو سیستم و وضعیت خاک” Pompeo گفت.

“یک کشور دو سیستم” است که به ترتیب زیر است که هنگ کنگ تحویل داده شد و برگشت به چین از بریتانیا در سال 1997 طراحی شده برای تضمین حقوق و آزادی ها در نیمه مستقل شهرستان.

در ماه فوریه در چین اخراج سه خبرنگار وال استریت ژورنال پس از این روزنامه قطعه نظر در coronavirus بحران با یک تیتر که پکن تلقی نژادپرست است.

هفته بعد در واشنگتن پیشتر تعدادی از اتباع چینی از دولتی و رسانه های خبری در ایالات متحده است.

پکن پاسخ در مارس با اخراج بیش از یک دوجین روزنامه نگاران آمریکایی از نیویورک تایمز واشنگتن پست و وال استریت ژورنال.

بندگی وزارت امور خارجه نیز ساخته شده است که نقطه عطفی اعلام کرد که این روزنامه نگاران اجازه داده نمی شود به کار در هنگ کنگ حتی اگر مالی توپی است اسمی در شارژ خود را از سیاست های مهاجرتی.

نیمه خودمختار مالی توپی یک منطقه عمده و پایه ای برای رسانه های بین المللی تا حدودی به دلیل آن دارای برخی از آزادی محروم در اقتدارگرا سرزمین اصلی. در گذشته خبرنگاران خارجی اخراج از چین اغلب مهاجرت به هنگ کنگ.

وزارت خارجه تصمیم باعث شده زنگ هشدار میان رسانه ها و گروه های کسب و کار که از ترس یک سابقه جدید تنظیم شده است که شرکت های بین المللی در هنگ کنگ می تواند تبدیل به گروگان آمریکا و چین تنش است.

هنگ کنگ pro-پکن دولت هنوز به وضوح دولت که آیا این اختیار به اجازه می دهد هر یک از اخراج روزنامه نگاران — از جمله یکی از اخراج خبرنگاران گفت که یک شهروند ایالات متحده با وضعیت اقامت دائم در هنگ کنگ است.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>