چین ما را محکوم به آن ‘پیام خطرناک به Taiwans جمهور Tsai

تایوان جمهور Tsai و نشستند ون. — AFP

تایپه: به عنوان ایالات متحده تصمیم گرفت برای تبریک تایوان جمهور Tsai و نشستند ون در دوشنبه افتتاح چین نامیده و آن را “خطرناک” تصمیم گیری است.

خود حکومت جزیره تبدیل شده است آخرین flashpoint بین دو اقتصاد بزرگ.

تایوانی رای دهندگان دست Tsai دور دوم با یک لغزش برنده شدن در ماه ژانویه آوازی ملامت چین در جریان مبارزات انتخاباتی برای منزوی کردن این جزیره است.

او سوگند یاد کرد برای چهار سال دیگر در یک مراسم در روز چهارشنبه که در آن او به نام چین را به زندگی مسالمت آمیز در کنار خود حکومت تایوان و برای کاهش تنش است.

اما یک تبریک توجه داشته باشید از وزیر امور خارجه مایک Pompeo نقطه Tsai را “شجاعت و حکمت” موجب ملامت از پکن که موی در هر گونه به رسمیت شناختن رسمی از تایپه.

“این بسیار اشتباه است و همچنین بسیار خطرناک” چین وزارت دفاع گفت.

پکن وزارت امور خارجه گفت که “بسیار خشمگین” در پیام و متهم واشنگتن از نقض آن تعهدات دیپلماتیک.

Tsai, 63, است منفور پکن از آنجا که حزب views تایوان به عنوان یک عملا حاکمیت دولت و نه بخشی از “یک چین”.

پس او اول آمد به دفتر در سال 2016 چین با رد ارائه می دهد از مذاکرات و ramped تا اقتصادی و نظامی و دیپلماتیک فشار در این جزیره است.

‘راهی برای همزیستی’

پکن views تایوان به عنوان بخشی از قلمرو آن و قول داده است برای تصاحب آن با توسل به زور در صورت لزوم.

واشنگتن دیپلماتیک به رسمیت می شناسد اما پکن همچنان متحد برای تایوان و موظف است توسط کنگره به ارائه فروش اسلحه برای اطمینان از آن دفاع.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن روابط بین تایپه و واشنگتن را بیشتر گرم به عنوان چین و آمریکا روابط زناشویی.

پکن پیش بینی “یک کشور دو سیستم” مدل که مانند نزدیکی هنگ کنگ — اجازه می دهد تایوان به نگه داشتن برخی از آزادی ها در حالی که ارائه به سرزمین اصلی چین حکومت.

اما Tsai روشن در مراسم تحلیف سخنرانی که مفهوم بود غیر از استارتر.

“ما نمی خواهد قبول پکن مقامات’ استفاده از “یک کشور و دو سیستم’to جمع و جور کردن تایوان و تضعیف متقابل تنگه وضع موجود” او گفت:.

Tsai او پیشنهاد تمدید مذاکرات با پکن است.

“هر دو طرف باید یک وظیفه برای پیدا کردن یک راه برای همزیستی دراز مدت و جلوگیری از تشدید تضاد و تفاوت” او اضافه شده است.

تایوانی هویت

تایوان رد شده به طور جداگانه از سرزمین اصلی از سال 1949 پس از ملی گرایان از دست یک جنگ داخلی به کمونیست ها و فرار به جزیره به راه اندازی یک رقیب دولت است.

برای دهه تایوان رهبران و بسیاری از رای دهندگان دیدم خود را به عنوان نمایندگان واقعی برای همه چین حتی به عنوان اکثریت قریب به اتفاق ملت روشن دیپلماتیک به رسمیت شناختن به پکن. اما به این جزیره نقل مکان از یک استبداد به دموکراسی از 1990s مجزا تایوانی هویت پدید آمده با بسیاری دیگر به دنبال هر نوع اتحاد با چین است.

که باعث نگرانی رو به رشد در پکن که می گوید هر گونه رسمی اعلام استقلال توسط تایپه خواهد عبور از خط قرمز.

پس از Tsai سخنرانی چین تایوان دفتر امور هشدار داد و آن را “هرگز تحمل” جزیره جدایی.

تحلیلگران گفت: Tsai و سخنرانی بود و در واقع آشتی جویانه.

“رئیس جمهور Tsai کشیده شده خطوط روشن و تاسیس چند غیر negotiables در حالی که ساخت کافی لفظی امتیازاتی که باید آن را می خواهم به رهبری در پکن می تواند در دیدار نیمه راه” J. Michael Cole, a تایپه-بر اساس همکار با دانشگاه ناتینگهام تایوان مطالعات برنامه گفت: AFP.

“او همچنین اطمینان ما است که او نمی خواهد راش و نمی خواهد تبدیل به یک مزاحم” اضافه شده فن Shih-پینگ یک دانشمند علوم سیاسی در ملی تایوان طبیعی دانشگاه.

Tsai را افتتاح شد همچنین یک فرصت برای او به جشن تایوان موفق مبارزه با کروناویروس.

با وجود آن نزدیکی و اقتصادی, لینک, با, چین, تایوان موفق به مهار خود را به شیوع فقط هفت کشته و ارسال تجهیزات حفاظت از بسته کمک در سراسر جهان است.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de