چین برای تشویق تایوان مردم برای ترویج ‘اتحاد’

نخست وزیر چین لی کچیانگ ارائه یک سخنرانی در جلسه افتتاحیه از NPC در پکن

پکن (ایسنا) – چین را تشویق مردم تایوان برای پیوستن به آن در مخالفت با جزیره استقلال و ترویج چین “الحاق”, لی کچیانگ نخست وزیر چین روز جمعه گفت یک حرکت به احتمال زیاد به بدتر پکن روابط ضعیف با تایپه.

چین توصیف تایوان به عنوان حساس ترین و مهم مسئله ارضی و هرگز در کنار استفاده از زور را به آنچه در آن نمایش به عنوان یک متمرد چینی استان تحت کنترل آن است.

رئیس جمهور تایوان Tsai و نشستند ون صحبت در تایپه روز چهارشنبه در مراسم تحلیف ریاست جمهوری برای دور دوم او در گفت و تایوان را قبول نمی کند تبدیل شدن به بخشی از چین و تحت عنوان “یک کشور دو سیستم” پیشنهاد استقلال به شدت رد چین ادعای حاکمیت.

لی در کار خود گزارش در آغاز نشست سالانه چین در مجلس گفت: کشور خود را “قاطعانه مخالفت و جلوگیری از هر گونه فعالیت های جدایی طلب به دنبال استقلال تایوان”.

چین را بهبود سیاست ها و اقدامات برای تشویق مبادلات و همکاری در سراسر تنگه تایوان و حفاظت از تندرستی تایوان مردم Li اضافه شده است.

“ما آنها را تشویق به پیوستن به ما در مخالفت با استقلال تایوان و ترویج چین پیوست. با این تلاش های ما قطعا می تواند ایجاد یک آینده زیبا برای دوباره جوان سازی از کشور چین.”

چین ترجمه کلمه “tong yi” را به عنوان “الحاق” اما آن را نیز می تواند به عنوان ترجمه “وحدت” یک اصطلاح در زبان انگلیسی ترجیح داده شده توسط بسیاری از در تایوان که اشاره است که پکن دولت کمونیستی هرگز حکومت تایوان بنابراین نمی توان آن را “متحد”.

دموکراتیک تایوان نشان داده است هیچ علاقه ای به بودن حکومت استبدادی چین است.

چین پیشنهاد کرده است به تایوان “یک کشور دو سیستم” مدل که قرار است برای تضمین یک درجه بالایی از استقلال و, که پکن برای اجرای این مستعمره سابق بریتانیا از هنگ کنگ.

اما تمام شرکت تایوانی احزاب باید آن را رد کرد.

در پاسخ به Li سخنرانی و تایوان و سرزمین اصلی امور شورا گفت: تایوانی مردم قاطعانه مخالف “یک کشور دو سیستم” پیشنهاد که “belittles تایوان و خسارت وضع موجود در تنگه تایوان”.

روز جمعه چین پیشنهاد قوانین جدید برای هنگ کنگ نیاز به آن را به سرعت تصویب امنیت ملی قوانین و مقررات, یک حرکت همچنین تناقض “یک کشور دو سیستم” مفهوم.

چین معتقد است Tsai یک جدایی طلب خم در تایوان استقلال. Tsai و می گوید تایوان در حال حاضر یک کشور مستقل به نام جمهوری چین, نام رسمی آن.

تایوان دارای گله و شکایت از افزایش نظامی چینی آزار و اذیت پس از شیوع کروناویروس شروع با جت های جنگنده و کشتی های نیروی دریایی به طور منظم با نزدیک شدن به جزیره بر روی دریل چین به عنوان معمول است.

(گزارش شده توسط سرخدار لوان Tian; گزارش های اضافی توسط Yimou لی در تایپه; نوشتن توسط بن بلانچارد; ویرایش توسط جری دویل و کلارنس فرناندز)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de