دانشگاه آکسفورد Covid-19 آزمایش واکسن تنها 50 درصد شانس موفقیت


پروفسور آدریان تپه – دانشگاه آکسفورد Covid-19 آزمایش واکسن تنها 50 درصد شانس موفقیت به دلیل ویروس ناپدید خیلی سریع – رادیو فردا

آن را در ماه ژانویه آغاز شد به عنوان یک “کمی آزمایشگاه پروژه” پس از کنجکاو بیماری جدید پدید آمده در چین است.

کمی بیش از چهار ماه بعد چشم ملت ایران – و شاید جهان – بصورتی پایدار و محکم بر استاد Adrian تپه و تیم او در دانشگاه آکسفورد.

این هفته غول دارویی AstraZeneca اعلام $1.2 میلیارد معامله با دولت آمریکا به تولید 400 میلیون دوز از اثبات نشده کروناویروس اولین واکسن تولید شده در پروفسور هیل Oxford lab.

در همین حال دولت بریتانیا موافقت کرده است به پرداخت برای تا 100 میلیون دوز, و اضافه کرد که 30 میلیون ممکن است آماده برای شهروندان بریتانیا در ماه سپتامبر.

ریسک به سختی می تواند بالاتر باشد. اگر ثابت شده و موثر واقع ZD1222 واکسن اجازه می دهد مردم را به ترک خانه های خود و بازگشت به کار و بازسازی اقتصاد است.

اما پروفسور هیل مدیر دانشگاه Jenner, موسسه نشان داد که تیم او در حال حاضر مواجه با یک مشکل بزرگ پرتاب سپتامبر مهلت به شک.

در خود دشمن ناپدید شده است تا به سرعت در انگلستان است که مرحله بعدی آزمایشات تنها 50 درصد شانس موفقیت.

بدون Covid-19 كردن در جامعه داوطلبان را متوجه نشدم بیماری ترک دانشمندان قادر به ثابت کند که خود واکسن باعث می شود تفاوت.

پروفسور هیل گفت که از 10 ، 000 نفر استخدام برای تست این واکسن در هفته های آینده – که برخی از آنها داده خواهد شد و یک دارونما او انتظار می رود کمتر از 50 نفر به گرفتن ویروس. اگر کمتر از 20 تست مثبت و سپس این نتایج ممکن است بی فایده به او هشدار داد.

“این یک مسابقه بله. اما این یک مسابقه در برابر بچه های دیگر. این یک مسابقه در برابر ویروس ناپدید و در برابر زمان” پروفسور هیل 61 گفت: تلگراف از دانشگاه آزمایشگاه طولانی خالی توسط lockdown.

“گفت: ما در سال گذشته بود که 80 درصد شانس ابتلا به واکسن موثر در سپتامبر.

“اما در حال حاضر وجود دارد 50 درصد شانس که ما هیچ نتیجه ای در همه.

“ما در موقعیت عجیب و غریب مایل Covid به ماندن حداقل برای در حالی که کمی. اما موارد در حال کاهش است.”

در خیابان داونینگ کنفرانس مطبوعاتی در مارس 17, کسب و کار, منشی, Alok Sharma پیشنهاد نیمی از جمعیت بریتانیا می تواند با توجه به واکسن این پاییز باید آن را اثبات موثر است.

اما پروفسور هیل گفت: موفقیت دور از تضمین و هشدار داد در برابر “بیش از حد امیدوار کننده”.

“من نمی خواهد کتاب تعطیلات در ماه اکتبر در پشت این اطلاعیه قرار داده و آن که در راه” او گفت:.

“شماره نگه می دارد تا. سی میلیون دوز بسیار سخت است و یک صد میلیون دلار است که هنوز هم سخت تر سپتامبر. به یاد داشته باشید حتی اگر ما یک نتیجه در ماه اوت ما نمی تواند شروع واکسیناسیون هر روز بعد.”

“این خطر وجود دارد بیش از حد امیدوار کننده در اینجا. این روشی است که من معمولا آن را می گویند: این است که ما جاه طلبی. وجود خطرات متعدد. آن بوده است هرگز قبل از انجام داده اند. ما نمی دانیم که اگر ما می تواند آن را انجام دهد. ما فکر می کنم ما می توانیم.

“شما می دانید, اشتباهات اتفاق می افتد. حوادث اتفاق می افتد در پخت و پز به عنوان به خوبی. که نیاز به درک شود.”

اوایل ماه آینده آکسفورد عرضه خواهد کرد و این مهم نتایج حاصل از اولین دادگاه از بیش از 1000 انگلستان داوطلبان انجام شده در ماه آوریل زمانی که این بیماری در اوج آن است.

“اولین آزمایشی است که رفتن خوب است. ما هنوز هم در کسب و کار, من می توانم به شما بگویم که” پروفسور هیل گفت.

“اما ما در حال رفتن به انجام آنچه که دیگران انجام داده اند – می گویند ما چیزی خوب است, اما ما به شما نشان نشده است. که فقط bonkers. شما هم فاش نتایج خود را و یا شما نمی کنند.”

در سراسر جهان هشت بالقوه Covid-19 واکسن رفته اند به آزمایشات انسانی: چهار در چین دو در ایالات متحده و یکی در آلمان است. بسیاری از این تیم ها – از جمله آکسفورد – در حال برنامه ریزی برای حرکت بعدی خود را محاکمه به Covid-19 نقاط خارج از کشور, اما این زمان خواهد بود. آکسفورد تیم در حال حاضر مرتب مطالعات در ایالات متحده و در حال مذاکره با کشورهای دیگر که در آن ویروس است که هنوز هم در حال گسترش است.

“شما فکر می کنم ما باید یک مشکل؟” پروفسور هیل گفت. “چه کار می کنید اگر شما در چین ؟ با وجود شرکت های چینی به دنبال سه فاز و هیچ Covid در چین است. پس چه کار می کنن؟”

آکسفورد تیم قوی شروع به سر بر رقبای خود. بسیاری از دیگر دانشمندان در جستجوی واکسن در سراسر جهان مجبور شده اند برای کوچک نگه دارید آزمایشات بالینی به اثبات درمان خود را امن است. اما Jenner موسسه در حال حاضر واکسن مورد آزمایش در برابر زودتر coronavirus که ثابت شد بی ضرر برای انسان است.

روش رشد از پروفسور هیل جستجو برای یک واکسن برای مبارزه با مالاریا یک معضل او برای اولین بار شاهد در سال 1980 در حالی که بازدید از دایی کار به عنوان یک کشیش در یک جنگ زده بخشی از مدرن زیمبابوه.

بیش از دو دهه گذشته این Jenner موسسه آموخته است که چگونه به تغییر کد ژنتیکی از یک آشنا ویروس برای اولین بار به خنثی کردن اثرات مضر آن و سپس آن را به تقلید از یک مرگبارتر بیماری است. تزریق به جریان خون بی ضرر ویروس سبب می شود بدن برای تولید یک پاسخ ایمنی ارائه طولانی مدت حفاظت.

پروفسور هیل جستجوی طولانی برای دوام واکسن مالاریا تا کنون بی ثمر شده است, با وجود بیش از 70 بالینی. اما در سال گذشته همکارش پروفسور سارا گیلبرت اصلاح همان شامپانزه به واکسیناسیون در برابر ویروس MERS یک coronavirus است که پس از گذشت آزمایشات انسانی در انگلستان است.

زمانی که Covid-19 شروع به گسترش پروفسور گیلبرت تصمیم به انجام یک “کمی آزمایشگاه پروژه” برای دیدن اینکه آیا آکسفورد روش می تواند کار بر روی این بیماری جدید. آزمونهای آماری امیدوار کننده و در ماه آوریل شش rhesus میمون میمون ها داده شد تک دوز آکسفورد واکسن در آمریکا آزمایشگاه شدند و پس از آن در معرض ویروس. یک ماه بعد تمام شش میمون ها هنوز سالم است.

اگر مرحله بعدی آزمایشات انسانی است و موفقیت دولت متعهد شده است که “مردم در بریتانیا را دریافت کنید برای اولین بار دسترسی به کمک به حفاظت از جان هزاران نفر”.

در خط بعدی خواهد بود که دولت ایالات متحده است که امن 300m دوز برای محافظت از شهروندان خود را تحت دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به اصطلاح ‘پیچ و تاب سرعت’ برنامه.

اما پروفسور هیل گفت: دانشگاه آکسفورد به حال امن “متصل” اطمینان در برابر به اصطلاح “واکسن ناسیونالیسم’ – این prioritisation از درمان به سمت غنی کشورهای غربی در هزینه دیگران است.

“این آسیب اعتباری به دانشگاه خواهد بود اگر ما از ارائه این واکسن تنها برای بریتانیا و ایالات متحده و نه برای بقیه از آن دسته از کشورهای جهان که در آن آن را به احتمال بسیار زیاد همه گیر می شود هنوز هم مواج,” او گفت:.

“من شده فکر کردن در مورد آن روز و شب برای هفته ها. ما در مورد مراقبت از آفریقا است. ما می دانیم مردم وجود دارد. ما می دانیم که وجود دارد رفتن به یک مشکل مهم در چند مرحله. برزیل به نظر می رسد وحشتناک و هند است گرفتن وجود دارد سریع.

“واکسن باید عرضه به کشورهای بزرگترین نیاز در لحظه ای که کار می کند به جای کشور که برای اولین بار وجود دارد. و این اتفاق خواهد افتاد.”

یک معامله در حال حاضر امضا شده با سرم موسسه هندوستان بزرگترین تولید واکسن.

اگر آکسفورد واکسن آثار پروفسور هیل گفت که او خوشحال خواهد بود برای کشورهای دیگر برای استفاده از تحقیقات خود را به اصول محافظت از شهروندان خود.

“ما ممکن است احساس کمی عجیب و غریب در مورد آن است. ما وجود دارد اما هر کس دیگری شمع در. ما ممکن است احساس کنید که ما انجام بلند کردن اجسام سنگین.

“اما در واقع ما نمی مراقبت. ما در حال رقابت در یک راه ادم کش. اگر شخص دیگری می تواند تولید یک میلیارد دوز ما باید یک حزب است.”

با وجود میلیارد دلار برچسب قیمت آکسفورد را نمی خواهد ساخت مقادیر زیادی از پول را از دستیابی به موفقیت پروفسور هیل اصرار داشت.

“حساب ساده به شما بگویم که هیچ پول وجود دارد ساخته شده توسط دانشگاه. این بسیار شگفت انگیز است که می توان آن را ساخته شده که در آن قیمت فروش. ما در حال آمدن تمیز و گفت: در طول همه گیر ما خواهد شد و نه پول.”

تا هفته گذشته آکسفورد واکسن در نظر گرفته شد روشن frontrunner در مسابقه جهانی. در هفته گذشته اما, به طور گسترده ای گزارش شده مقاله در فوربس تردید در نتایج میمون آزمایش نشان می دهد که در واقع نتایج نشان داد این واکسن نمی تواند از حیوانات از ابتلا و یا گسترش این ویروس به دلیل اثری یافت شد در موجودات’ بینی.

پروفسور هیل گفت: مقاله گمراه کننده بود چرا که میمون شده بود عمدا “overdosed” در coronavirus به منظور تست ایمنی.

“حقیقت صادقانه من فکر می کنم این است که نویسنده یک بازنشسته ارشد دانشگاه هاروارد virologist, بیماری های عفونی ، او یک واکسن توسعه دهنده” او گفت:.

“ما واقعا با دوز بالا و این بچه ها داد و آن را نه تنها به ریه ها و بینی است. آنها آن را به آنها داد و آن را به چشم. آنها به یک دوز. منظور من به طور جدی این است که سطح اساسی است.”

حتی پس از, پروفسور هیل می پذیرد شانس موفقیت هنوز قطع بصورتی پایدار و محکم در تعادل است.

“دولت ایالات متحده دولت انگلستان بارهای از موسسات خیریه و خیرین هستند گفت: همه ما خواهیم پرداخت به آن تولید شده قبل از پایان محاکمه. منظور من این یک نوع رأی اعتماد به نفس در آنچه ما در حال انجام است. واقعا چاپلوس,” او گفت:.

“اما آن را تضمین نمی کند ، آن می تواند چیزی و یا می تواند بزرگ یا جایی در میان.

“ما در تضاد. ما اعتقاد داریم ما تکنولوژی و گمان می کنم ما بیشتر به احتمال زیاد به دست بالا گرفتن از دست کم گرفتن.

“ما سعی می کنید به عنوان هدف که ما می توانیم اما ما صرف 16 سال در حال توسعه این فناوری است. اگر آن را به طور ناگهانی به نظر می رسد مانند آن ممکن است مفید باشد را به تمام جهان شما واقعا می خواهید آن را به کار می کنند.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de