موج گرما در هند: دهلی نو می بیند داغترین روز در نزدیک به دو دهه


دهلی نو: هند پلاس تحت یک موج گرما با درجه حرارت در مکان های رسیدن به 50 درجه سانتیگراد (122 درجه فارنهایت) و سرمایه پایدار آن داغترین روز در نزدیک به دو دهه است.

سوزان آب و هوا یک تهدید در حال رشد در جهان دوم-پرجمعیت ترین کشور و سازمان ملل متحد هشدار داد این هفته است که این بیماری همه گیر کوروناویروس افزایش همراه خطرات بهداشتی.

هندی هواشناسی گفته مقامات چورو در شمال ایالت راجستان بود و داغترین محل رکورد در روز سه شنبه در 50 سانتیگراد در حالی که بخش هایی از پنجاب و هاریانا و اوتار پرادش متحده sweltered در بالا 40s.

بخش هایی از پایتخت دهلی نو, ثبت داغترین روز در 18 سال با جیوه ضربه 47.6 سانتیگراد است.

داغ املا پیش بینی شده است به تاول شمال هند برای چند روز بیشتر به اداره هواشناسی گفت: از اواخر روز شنبه “با موج گرمای شدید شرایط در جیب جدا”.

هیچ مرگ و میر گزارش شده تا کنون این سال, اما سال گذشته دولت گفت: گرما را کشته بود 3,500 مردم پس از 2015. شده اند وجود دارد کمتر مرگ و میر در سال های اخیر است.

در سال گذشته ده ها تن از مردم کشته شدند.

این کشور از 1.3 میلیارد نفر نیز دچار شدید کمبود آب با ده ها میلیون نفر فاقد آب در حال اجرا — می گویند هیچ چیز از تهویه مطبوع است.

بخش هایی از دهلی نو و در جای دیگر به طور منظم ببینید لغو کردند زمانی که تانکر رسیدن به تحویل آب است. در سال گذشته چنای ساخته شده بین المللی عناوین زمانی که جنوب شهر زد از آب به طور کامل.

سازمان ملل متحد هشدار

هند در حال حاضر دارای 10 بیشترین تعداد coronavirus موارد در سطح جهانی صعود بالا 150,000 روز چهارشنبه با تقریبا 4,500 مرگ و میر. موارد در حال افزایش در دهلی نو و بمبئی.

UNs آب و هوا سازمان جهانی هواشناسی سازمان روز سه شنبه به خواست دولت به برنامه ریزی برای امن نگه داشتن مردم در طول موج گرما بدون گسترش ویروس.

“در حال حاضر در حال تجربه یکی از داغترین سال در رکورد” WMO سخنگوی کلر Nullis Kapp گفته مجازی مطبوعاتی در ژنو است.

“COVID-19 تقویت خطرات بهداشتی از آب و هوا برای بسیاری از مردم آن را پیچیده وظیفه مدیریت آن است.” این آژانس سازمان ملل متحد همکاری سهشنبه با غیر دولتی سازمان به تماس برای قوی تر آماده سازی برای امن نگه داشتن مردم در آب و در حالی که نگه داشتن درب در این بیماری همه گیر.

اطلاعات سری را پوشش می دهد که موضوعاتی مانند تهویه جمعیت های آسیب پذیر و حفاظت شخصی تجهیزات است که صادر شده “برای هشدار به تصمیم سازان سعی کنید برای کمک به آنها را مدیریت دوئل چالش گرما و COVID” گفت: Nullis Kapp.

در بعضی از نقاط آنچه به طور معمول خواهد بود مشاوره خوب در طول یک موج گرما — مانند به عنوان مطبوع در فضاهای عمومی — اجرا می شود مقابله به بهداشت عمومی راهنمایی برای coronavirus بحران است.

گردباد ملخ

موج گرما و coronavirus نیست و چالش های پیش روی هند است.

هفته گذشته طوفان Amphan کشته شدن بیش از 100 نفر به عنوان آن را ویران شرقی هند و بنگلادش مسطح روستاها از بین بردن مزارع و خروج میلیونها نفر بدون برق.

بزرگ swarms از بیابان ملخ در ضمن باید نابود حدود 50000 هکتار (125,000 هکتار) از محصولات در سراسر غرب و مرکز هند و ممکن است وارد دهلی نو در روزهای آینده.

ایالات متحده از آسام و مگالایا نیز در حال حاضر دچار سیل با بارش باران های سنگین هوا در روزهای آینده.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de