ایران خشم “ناموسی به قتل” از 14 سال دختر رومینا اشرفی


رومینا اشرفی رومینا اشرف – بن جونز

قتل یک ایرانی نوجوان توسط پدر پس از او فرار با یک مرد مسن تر موجب خشم روز چهارشنبه رسانه های محلی افشاگری “خشونت نهادینه” در “پدرسالار” ایران.

رسانه های ایران تحت پوشش ظاهری “افتخار” جرم گسترده با ابتکار روزنامه پیشرو آن در صفحه اول با تیتر “ناامن خانه پدر”.

با توجه به رسانه های محلی, رومینا اشرفی کشته شد در خواب او را در مارس 21 توسط پدرش که شماری او را در خانه خانواده تالش در شمال استان گیلان.

این گزارش گفت: پدر او را رد کرده بود به او اجازه ازدواج با یک مرد پانزده سال آخر خود را ترغیب به فرار اما او به خانه بازگشت و بعد از پدر او گزارش شده ،

قانونی سن ازدواج در ایران است 13 برای زنان است.

رسانه های ایران گزارش دادند که پس از مقامات بازداشت نوجوان, او گفت: یک قاضی از او می ترسید برای او زندگی اگر او بازگشت به صفحه اصلی.

اما آنچه اکثر خشم افکار عمومی شد و با گذشت مجازات پدر است به احتمال زیاد به چهره ابتکار نوشت.

این روزنامه اشاره می کند که ایران را عادی “چشم در برابر چشم” retributive عدالت نمی شود به پدران که کشتن فرزندان خود را.

بر این اساس او به احتمال زیاد به صورت سه تا 10 سال زندان یک جمله است که می تواند به کاهش بیشتر این روزنامه نوشت: افشاگری در مورد “خشونت نهادینه” ایران “فرهنگ مردسالار”.

با فارسی هشتگ #Romina_Ashrafi تمرکز خشم در توییتر, حسن روحانی “ابراز تاسف” در جلسه کابینه در روز چهارشنبه شفاعت برای سریع عبور از چندین ضد خشونت صورتحساب خود کرد.

در توییتر معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده, معصومه ابتکار گفت: لایحه حفاظت از افراد جوان در “مرحله نهایی” از اعتبار سنجی توسط شورای نگهبان است.

این شورا که دامپزشکان قوانین برای اطمینان از انطباق با قانون اساسی ایران و قانون شریعت اسلامی است سه بار قبلا به نام برای تغییرات به قانون پس از آن تصویب شد توسط قانونگذاران ابتکار روزنامه نوشت.

انتشار ترس است که اگر این شورا می فرستد این لایحه آن به خاک سپرده خواهد شد توسط ایران در پارلمان جدید برگزار شد اولین جلسه خود را در روز شنبه است و تحت سلطه محافظه کاران و تندروهای مخالف روحانی است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de