تظاهرات غارت فوران در مینیاپولیس بیش نژادی متهم به قتل توسط پلیس

توسط اریک میلر و نیکلاس Pfosi

مینیاپولیس (ایسنا) – معترضان با پلیس ضد شورش با شلیک گاز اشک آور برای یک شب دوم در مینیاپولیس روز چهارشنبه در یک فوران خشم بیش از مرگ یک مرد سیاه و سفید دیده می شود در یک کثیرالانتشار تصویری نفس نفس نفس به عنوان یک افسر زانو در گردن او.

این ویدئو گرفته شده توسط یک ناظر به دوشنبه شب کشنده برخورد بین پلیس و جورج فلوید, 46, او نشان داد که دروغ گفتن رو به پایین و دست به دستبند, خوراکی برای کمک و بارها و بارها گفت: “من نمی توانم نفس بکشم” قبل از حرکت رو به رشد.

دومین روز از تظاهرات همراه با غارت و خرابکاری شروع ساعت پس از شهردار یعقوب فری خواست دادستان به پرونده اتهامات جنایی علیه پلیس سفیدپوست نشان داده سنجاق فلوید به خیابان.

فلوید بود که غیر مسلح و بنا به گزارش مظنون به تلاش برای تصویب صورت حساب های جعلی در گوشه رستوران گرفته شده بود توسط آمبولانس از صحنه دستگیری و مرده همان شب در بیمارستان است.

پلیس نشان زانو در Floyd گردن و سه همکار ماموران درگیر شده بودند اخراج از اداره پلیس روز سه شنبه به عنوان FBI باز یک تحقیق.

صدها نفر از معترضان با بسیاری از چهره های تحت پوشش thronged خیابان های اطراف سوم حوزه ایستگاه پلیس در اواخر روز چهارشنبه حدود نیم مایل از جایی که فلوید دستگیر شده بود و شعار “نه عدالت بدون صلح” و “من نمی توانم نفس بکشم.”

جمعیت رشد به هزار نفر به عنوان شب سقوط کرد و این اعتراض تبدیل به یک بن بست خارج از ایستگاه که در آن پلیس ضد شورش مانع تشکیل خطوط در حالی که معترضان با کف دست آنها را از پشت موانع وسیله خود را.

پلیس برخی از در نظر گرفتن موقعیت بر روی پشت بام ها با استفاده از گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی تصادم نارنجک به نگه داشتن جمعیت در خلیج. معترضان حلیم پلیس با سنگ و سایر پرتابه. برخی از پرتاب گاز اشک آور در قوطی پشت در افسران.

اخبار تلویزیون تصاویر را از یک هلیکوپتر در منطقه نشان داد که ده ها تن از مردم غارت یک هدف فروشگاه در حال اجرا با لباس ها و چرخ دستی های خرید پر از کالا است.

آتش سوزی و فوران پس از تاریک در چندین کسب و کار فروشگاه قطعات خودرو. شاهدان عینی گفت: blazes به نظر می رسد به کار arsonists. رسانه ها گفت: کوچکتر تظاهرات مسالمت آمیز برگزار شد در خارج از خانه یکی از افسران پلیس.

خشم در سواحل غرب

خشم در Floyd مرگ نیز باعث تجمع در نام خود را در برابر خشونت پلیس توسط صدها نفر از مردم در مرکز شهر لس آنجلس در روز چهارشنبه بعد از ظهر.

که تظاهرات خشونت تبدیل شد و پس از یک جمعیت راهپیمایی بر روی نزدیک به آزادراه مسدود و ترافیک و سپس حمله دو California Highway Patrol موبایل فوق العاده ویندوز خود را, رسانه های محلی گزارش. یکی از معترضان که چسبیده به کاپوت ماشین گشت زنی کاهش یافت و به پیاده رو آن را به عنوان سرعت و دور و تحت درمان قرار گرفت در صحنه توسط امدادگران, اخبار فیلم از این حادثه نشان داد.

تصویری از روز دوشنبه رویارویی مرگبار بین پلیس مینیاپولیس و فلوید led شهردار فری به تماس روز چهارشنبه برای Hennepin County وکیل Mike Freeman “به اتهام دستگیری افسر در این مورد”.

این شهرستان شناسایی چهار افسر به عنوان درک چوین توماس لین Tou Thao و J الکساندر Kueng. آن را می گویند نیست که به زانو در Floyd گردن داد و بدون کسب اطلاعات بیشتر.

پلیس محلی اتحادیه گفت: افسران همکاری با محققان و هشدار داد در برابر “با عجله به قضاوت”.

“ما باید نقد و بررسی همه فیلم. ما باید منتظر معاینات پزشکی گزارش” اتحادیه در بیانیه ای گفت:.

شهرستان دفتر دادستان گفت که تصمیم می گیرید که چگونه برای ادامه یک بار محققان به این نتیجه رسیدند پرسش های خود را.

مورد بود یادآور 2014 قتل اریک گارنر یک غیر مسلح در شهر نیویورک که پس از قرار دادن در یک ممنوع پلیس سبد.

گارنر در حال مرگ عبارت “من نمی توانم نفس بکشم” شد rallying cry برای زندگی مهم جنبش خواستار توجه به موج کشتار آفریقایی-آمریکایی ها توسط پلیس و با استفاده از ناموجه نیروی کشنده.

(گزارش شده توسط اریک میلر و نیکلاس Pfosi در مینیاپولیس; گزارش های اضافی توسط Brendan o’brien در شیکاگو و استیو گورمن و دن Whitcomb در لس آنجلس; نوشتن توسط استیو گورمن; ویرایش توسط استفان Coates, کلارنس فرناندز و گرت جونز)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net