SpaceX سابقه اندازی اولین فضانوردان به ISS


مرکز فضایی کندی: یک SpaceX Falcon 9 موشک حامل دو جانباز فضانوردان ناسا برداشته برای ایستگاه فضایی بین المللی در روز شنبه اول crewed پرواز به فضا از خاک ایالات متحده در نه سال و برای نخستین بار توسط یک شرکت تجاری است.

دو مرحله موشک با فضانوردان رابرت Behnken و داگلاس Hurley سرنشین منتقل هموار در یک ابر نارنجی شعله های آتش و دود از سکوی پرتاب 39A در Floridas مرکز فضایی کندی برای یک تاریخی پرواز به مدار ISS.

“اجازه می دهد تا نور این شمع” هرلی گفت: درست قبل از شروع.

قابل استفاده مجدد برای اولین بار تقویت کننده مرحله از موشک SpaceX جدا پاک حدود دو و نیم دقیقه پس از پرتاب و فرود عمودی بر روی بارج شناور کردن ساحل اقیانوس اطلس.

مرحله دوم نیز از هم جدا هموار ارسال فضانوردان در خدمه کپسول اژدها در راه خود را به ایستگاه فضایی.

SpaceX گفت: خدمه اژدها بود در مسیر صحیح به ارتباط با ایستگاه فضایی در مدار برخی از 250 مایل (450 کیلومتر) بالاتر از سطح زمین است.

از راه اندازی تا به حال شده است در اصل برنامه ریزی شده برای روز شنبه اما به تعویق افتاد, به دلیل شرایط آب و هوایی آن نیز نامشخص باقی مانده در روز شنبه درست تا پرتاب در 3:22 pm (1922 GMT).

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به فلوریدا پرواز سرنشین نیروی هوایی یکی به تماشای راه اندازی و توصیف آن به عنوان “واقعا چیزی خاص.”

“استعداد واقعی, واقعی, نابغه, هیچ کس آن را ندارد مثل ما” گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن که قول داد برای ارسال فضانوردان به ماه تا سال 2024.

این SpaceX راه اندازی اولین فضانوردان آمریکایی از خاک آمریکا از برنامه شاتلهای فضایی به پایان رسید در سال 2011 و مستقر در کالیفرنیا SpaceX تاسیس شده توسط کارآفرین, Elon Musk, اولین شرکت خصوصی برای ارسال فضانوردان به فضا است.

ماموریت لقب “نسخه ی نمایشی-2” است که آزمون نهایی قبل از پرواز ناسا گواهی SpaceXs خدمه کپسول اژدها به صورت منظم crewed ماموریت.

Behnken, 49 و Hurley, 53, نظامی سابق, خلبانان تست که عضو آژانس فضایی آمریکا در سال 2000 لعنتی خاموش از سکوی پرتاب 39A.

همان سکوی پرتاب استفاده شد توسط نیل آرمسترانگ در آپولو 11s نقطه عطفی 1969 سفر به ماه ناسا به دنبال احیای شور و هیجان در اطراف انسان اکتشافات فضایی جلوتر از برنامه ریزی بازگشت به زمین ماهواره ای و پس از آن مریخ است.

– لحظه ای تعیین کننده برای SpaceX –

Behnken و Hurley رفت و از طریق همان فرآورده های شنبه که آنها را از طریق رفت در روز چهارشنبه.

آنها ملبس به خود, مربوط به اینده, SpaceX-طراحی spacesuits چهار ساعت قبل از راه اندازی و رد و بدل کلمات نهایی با NASA chief جیم Bridenstine بود که با پوشیدن یک ماسک به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

پس از خداحافظی به همسران خود-هر دو سابق فضانوردان-و فرزندان آنها رانده شدند به سکوی پرتاب در یک ماشین الکتریکی ساخته شده توسط تسلا یکی از Musks شرکت های دیگر.

تخم در راکت خدمه اژدها کپسول بسته شد و حدود دو ساعت قبل از مگس دنبال مسلح کردن اضطراری فرار از سیستم.

ماموریت می آید در سراسر کشور با وجود خاموش شدن ناگهانی ناشی از کوروناویروس بحران و تظاهرات در چندین شهر ایالات متحده بیش از مرگ یک مرد سیاه و سفید در مینیاپولیس در حالی که او دستگیر شدن توسط یک افسر پلیس است.

Behnken و Hurley, جانبازان از دو شاتل فضایی ماموریت های هر یک از آنها در قرنطینه برای بیش از دو هفته و به طور منظم آزمایش COVID-19.

ناسا تا به حال خواست جمعیت به دور ماندن از کاکائو در ساحل, سنتی مشاهده نقطه — اما که نمی تضعیف فضای طرفداران از جمع آوری برای روزهای شنبه راه اندازی.

ناسا تا به حال به پرداخت روسیه برای آن موشک سایوز به ما را فضانوردان به فضا همیشه از شاتل برنامه به پایان رسید.

خدمه اژدها ماموریت لحظه ای تعیین کننده برای SpaceX که مشک در سال 2002 تاسیس با هدف تولید با هزینه کمتر جایگزین برای انسان spaceflight.

در سال 2012 آن را به حال تبدیل شدن به اولین شرکت خصوصی به حوض یک محموله کپسول در ISS resupplying ایستگاه به طور منظم از زمان.

آژانس فضایی آمریکا پرداخت بیش از 3 میلیارد دلار برای SpaceX به طراحی و ساخت و آزمایش و راه اندازی آن قابل استفاده مجدد اژدها کپسول برای شش فضا در آینده دور سفر.

SpaceX انجام موفق تست پرواز خدمه دراگون به ISS در مارس 2019 با یک سنسور-لادن مانکن در هیئت مدیره به نام ریپلی پس از این شخصیت با بازی Sigourney ویور در “بیگانه” ،

این پروژه دارای تجربه تاخیر انفجار و چتر نجات مشکلات — اما حتی پس SpaceX مورد ضرب و شتم قرار غول پیکر خود را رقیب بوئینگ به پانچ.

خدمه اژدها برنامه ریزی شده است به حوض با ISS حدود 19 ساعت پس از پرتاب, برای یک مدت است که هنوز نهایی نشده اما به احتمال زیاد تا اوایل ماه اوت است.

چهارشنبه ها پرواز was scrubbed 17 دقیقه قبل از مگس به دلیل سطوح بالای اتمسفر برق است که می تواند باعث یک اعتصاب رعد و برق در موشک.

با Behnken و Hurley بسته به خدمه اژدها کپسول سکوی پرتاب پلت فرم کردهاند و موشک های سوخت رسانی در جریان SpaceX و ناسا ساخته شده تماس برای سقط جنین است.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de