10 سال پیش امروز SpaceX را فالکون 9 لعنتی خاموش برای اولین بار

spacex falcon 9 rocket and crew dragon capsule launches from cape canaveral sending astronauts to the international space station

جزوهگتی ایماژ

SpaceX را Falcon 9 rocket قطعا به دست آورده و جایگاه خود را در تاریخ است. فالکون 9 اولین مداری کلاس موشک به توان مورد استفاده مجدد قرار و اول تجاری موشک به کشتی مسافران انسان به ISS است.

هر دو مرحله موشک فالکون 9 که طراحی مرحله اول با یک مجموعه ای از نه مرلین موتورهای که با استفاده از نفت سفید (RP-1) و اکسیژن مایع سوخت و مرحله دوم طراحی شده توسط یک مرلین خلاء موتور. این 230-پا بلند موشک وزن متناوب 1,207,920 پوند و شاتل می تواند یک محموله به وزن 50,265 پوند به پایین مدار زمین و حمل بار از 8,860 پوند به مریخ است. در سطح دریا فالکون 9 با تولید عظیم 1.7 میلیون پوند تراست.

ژوئن 4, علامت 10 سال از موشک مراسم تحلیف تست پرواز. از سال 2010 فالکون 9 است راه اندازی 84 بار و با خیال راحت به زمین بازگشت و 45 بار. سی و یکی از این راکت ها شده اند بازیافت و پرواز دوباره. فالکون 9 را استفاده مجدد انقلابی spaceflight ساخت آن ارزان تر و کارآمد تر.

به جشن فالکون 9 روز بزرگ ما به دنبال بازگشت در ده لحظات به یاد ماندنی در فالکون 9 تاریخ است.

تبلیغات – ادامه مطلب زیر

1 2010: فالکون 9 اولین تست پرواز

در ژوئن 4, 2010 فالکون 9 میخ آن اولین تست پرواز. در 2:45 p. m. به وقت محلی موشک لعنتی خاموش از ساحلی سکوی پرتاب در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا. آن را به یک مدار 155 مایل بالاتر از زمین است.

“ما رو موشک فالکون 9 به مدار” SpaceX موسس و مدیر عامل شرکت Elon Musk gleefully به خبرنگاران گفت: در آن زمان. “آن زمانی نزدیک چشم گاو نر است.”

2 2015: فالکون 9 میله های آن اولین فرود

بار سوم جذابیت. پس از دو تلاش های قبلی SpaceX با موفقیت فرود آمد که مرحله اول آن مداری کلاس Falcon 9 rocket پشت بر روی زمین برای اولین بار. مدت کوتاهی پس از فالکون 9 و محموله خود را راه اندازی در 8:29 p. m. و در دسامبر. 21, 2015, مرحله اول جدا شده و به زمین بازگشت و برای یک فرود نرم یک است که تغییر مسیر پروازهای فضایی برای همیشه لطفا برای.

(یک ماه زودتر بزوس متعلق به پروازهای فضایی شرکت Blue Origin فرود آمد آن جدید شپرد موشک پس از یک سریع زیر مداری گردش.)

3 2016: فالکون 9 ناخن های خود را فرود در دریا

پس از موفقیت آمیز زمین فرود و چندین تلاش ناموفق برای فرود در دریا و—که برخی از آنها بسیار دیدنی—SpaceX بالاخره یک اقیانوس فرود سرنشین هواپیماهای بدون سرنشین کشتی “البته من هنوز هم شما را دوست دارم.” تعقیب هواپیما اسیر این فیلم در مدت کوتاهی پس از آوریل 8, 2016 راه اندازی از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا.

4 2016: انفجار در پد

در سپتامبر. 1, 2016, SpaceX از دست یکی از آن موشک فالکون 9 بر روی سکوی پرتاب در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در طول استاتیک تست آتش. متاسفانه این خودرو و آن $195 میلیون دلار حمل بار—یک AMOS-6 ماهواره به توان با استفاده از Facebook—از دست داده بودند.

این شرکت بعدها اعلام کرد که یک فشار مخازن حاوی هلیوم سرد پاره پس از اکسیژن مایع در بر داشت راه خود را از بین مخزن و آن فیبر کربن پوشش.

5 2017: SpaceX Reuses موشک برای اولین بار

در مارس 30, 2017, SpaceX راه اندازی قبلا پرواز موشک برای اولین بار. فالکون 9 موشک در زمان خاموش از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا و برافراشتند یک SES-10 ارتباطات ماهواره به مدار قبل از بازگشت به زمین است.

6 2018: فالکون سنگین راه اندازی

در فوریه 6, 2018, SpaceX راه اندازی فالکون سنگین موشک برای اولین بار. این فضاپیما طراحی شده توسط سه موشک فالکون 9—که در مجموع 27 مرلین موتورهای اگر شما در حال شمارش—راه اندازی یکی از مشک گیلاس قرمز Tesla roadster به مریخ-مانند مدار.

این فضاپیما دو بوستر از آن ساخته شده خود را به پد فرود با خیال راحت. در این مرحله هسته, اما, نمی, چوب آن اقیانوس فرود.

7 2018: فالکون 9 رول مستقیم به دریا

فقط پس از راه اندازی و جدا از آن تجاری عرضه مجدد ماموریت 16 محموله on Dec. 5, 2018, فالکون 9 بدبختانه در اطراف و شروع به سفر بازگشت به زمین است. متاسفانه, آن را به عنوان خمرهای بازگشت به سمت زمین متوقف شبکه fin پمپ هیدرولیک ناشی از آن به نقش و جست و خیز کردن به دریا. این اولین بار بود فالکون 9 به حال موفق به چوب یک زمین فرود.

8 2019: تجاری خدمه نسخه ی نمایشی-1 راه اندازی

فالکون 9 با موفقیت ارسال اژدها کپسول به مدار اول آن تظاهرات ماموریت. این فضاپیما راه اندازی در 2:49 p. m. و در تاریخ 2 مارس 2019 از تاریخی راه اندازی مجتمع 39A ناسا در مرکز فضایی کندی. نسخه ی نمایشی-1 ماموریت با موفقیت نشان داد که کپسول اژدها می تواند بارانداز و undock با ایستگاه فضایی بین المللی.

فالکون 9 خود را به اتمام ماموریت هم با خیال راحت فرود عقب خودمختار بدون سرنشین کشتی “البته من هنوز هم شما را دوست دارم” در مدت کوتاهی پس از راه اندازی.

9 2020: خدمه اژدها در پرواز سقط جنین آزمون

فالکون 9 می رود KABOOM. منجر به پرتاب موفقیت آمیز نسخه ی نمایشی-2 ماموریت SpaceX و ناسا انجام شده مهم در پرواز, سقط جنین آزمون برای ارزیابی کپسول توانایی jettison به ایمنی در حتی یک اورژانس است.

SpaceX راه اندازی خدمه آن اژدها کپسول و فالکون 9 در 10:30 a. m. ET. تنها یک خودرو بازگشته است. مدت کوتاهی پس از این فضاپیما پرتاب کپسول جدا از فالکون 9 و با خیال راحت به ضرب گلوله کشته شده در سراسر آسمان است.

10 2020: تجاری خدمه نسخه ی نمایشی-2 راه اندازی

این محتوا ایجاد و نگهداری توسط یک شخص ثالث و وارداتی بر روی این صفحه برای کمک به کاربران ارائه آدرس ایمیل خود را. شما ممکن است قادر به پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد این و محتوای مشابه در پیانو.io

تبلیغات – ادامه مطلب زیر

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>