در لبنان ده ها زخمی در بیروت درگیری بیش شکست خورده اقتصاد

عکس: AFP

معترضان در بیروت در روز سه شنبه به نگرانی فروپاشی اقتصاد.

صدها نفر در خیابان ها و اطراف اعتراض hub شهدا مربع در مرکز بیروت با درگیری نیز بین معترضان و نیروهای امنیتی که با شلیک گاز اشک آور.

چهل و هشت زخمی شدند در خشونت 11 از آنها در بیمارستان بستری و بقیه درمان شدند در صحنه لبنان صلیب سرخ گفت.

این اولین بار بود که عمده مخالفان دولت با تجمع جذب تظاهرکنندگان از سراسر کشور از مقامات آرام یک مستند اعمال شده در اواسط ماه مارس برای مبارزه با گسترش coronavirus.

ما در خیابان به تقاضای حقوق ما تماس بگیرید برای مراقبت های پزشکی و آموزش و پرورش و شغل و حقوق اساسی است که انسان ها باید برای زنده ماندن” گفت: 21 ساله دانشجو Christina.

بسیاری از معترضان به تن صورت-ماسک به عنوان بخشی از اقدامات بهداشتی اعمال شده برای مبارزه با این بیماری همه گیر است که به شدت تشدید بحران اقتصادی بدترین از بدهی بر دوش کشور 1975-1990 جنگ داخلی.

اما روز شنبه در اعتراض به خشونت تبدیل شد به عنوان حامیان حزب الله در درگیری با برخی از تظاهرکنندگان خواستار این گروه را خلع سلاح.

حزب الله تنها گروهی به نگهداری سلاح های خود را پس از پایان جنگ داخلی لبنان عمیقا تقسیم لبنان در امتداد خطوط سیاسی.

تبادل آتش

“سلاح تنها باید در دست ارتش گفت:” سانا 57 ساله زن معترض از Nabatiyeh یک شهرستان در جنوب لبنان, حزب الله یک دژ.

سربازان با تشکیل یک زنجیره انسانی جدا کردن دو طرف پس از حامیان و مخالفان حزب الله در سنگ پرانی به یکدیگر یک عکاس خبرگزاری فرانسه گفت.

حامیان حزب الله است که همچنین نشان داده شده در دولت و مجلس شعار می دادند: “شیعه شیعه.”

روز چهار شنبه وجود دارد یک تبادل آتش بین ساکنان سنی منطقه یک دژ سابق نخست وزیر سعد حریری و نزدیکی شیعه همسایگی یک سنگر از امل مهمانی, یک منبع امنیتی گفت.

سربازان نقل مکان کرد برای بازگرداندن نظم گفت: دولت اجرای خبرگزاری ANI.

وجود درگیری بیش از حد در شمال شهر طرابلس خبرگزاری فرانسه خبرنگار وجود دارد گزارش شده است.

نیروهای امنیتی و شلیک گاز اشک آور در نزدیکی یک خیابان منتهی به ساختمان پارلمان در پشت میدان شهدا بعد از تظاهرکنندگان حلیم آنها را با سنگ و غارت مغازه ها.

برخی از معترضان به آتش زدن سطل زباله به عنوان پلیس ضد شورش پیشرفته نسبت به آنها.

‘فساد’

لبنان را لرزاند بوده است توسط یک سری از بحران های سیاسی در سال های اخیر قبل از بحران اقتصادی کمک کرده و باعث بی سابقه صلیب-فرقه ای تظاهرات گسترده در ماه اکتبر.

تظاهرات دولت را مجبور به استعفا و یکی از جدید به ریاست نخست وزیر حسن دیاب بود که توسط مجلس تصویب شده در فوریه وظیفه با راه اندازی اصلاحات و مبارزه با فساد.

اما بسیاری از لبنان می گویند دولت جدید موفق به پیدا کردن راه حل برای این کشور در برابر مشکلات از جمله سنگ زنی رکود و فزاینده تورم است.

ارز محلی دهکدهای از دست داد بیش از نیمی از ارزش خود را در بازار سیاه در ماه های اخیر در حال سقوط از نرخ رسمی 1,507 به بیش از 4000 پوند به دلار. بانک ها را به تدریج متوقف شد همه دلار برداشت.

نشانه ای برگزار هوا توسط معترضان در روز شنبه به نام “دولت که حذف فساد نه یکی که محافظت فساد”.

بیش از 35 درصد از لبنان بیکار هستند در حالی که فقر افزایش یافت به غرق بیش از 45 درصد از جمعیت با توجه به برآوردهای رسمی.

لبنان نیز یکی از ترین در جهان مدیون کشورهای با بدهی معادل بیش از 170 درصد تولید ناخالص داخلی. کشور قصور در آن استقراض خارجی برای اولین بار در ماه مارس است.

Diab دولت به تصویب رسید و اقتصادی طرح بازیابی در مارس و آغاز مذاکرات با صندوق بین المللی پول به سعی کنید به باز کردن میلیاردها دلار کمک.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>