القاعده القاعده در شمال آفریقا Abdelmalek Droukdel کشته شدند – فرانسه

Droukdel درگذشت در یک عملیات مشترک توسط فرانسه و شریک نیروهای دولت فرانسه می گوید:

فرانسه می گوید که کشته شدن رهبر القاعده در شمال آفریقا Abdelmalek Droukdel در یک عملیات در مالی.

وزیر دفاع فلورانس Parly گفت Droukdel همراه با اعضای حلقه درونی خود کشته شده بودند در شمال این کشور در روز چهارشنبه.

نیروهای فرانسوی تا به حال نیز دستگیر ارشد گروه دولت اسلامی فرمانده در مالی در یک عملیات در مه, او گفت:.

“شجاعانه عملیات” برخورد کرده بود “ضربات شدید به گروه های تروریستی” او گفت:.

“نیروهای ما در همکاری با شرکای خود در ساحل عاج ادامه خواهد داد به شکار آنها را بی وقفه” او گفت:.

چه زمینه ای ؟

به عنوان رئیس القاعده در مغرب اسلامی (AQIM), Droukdel شد مسئول تمام اعضا در شمال آفریقا و همچنین فرمان القاعده را Sahel, وابسته به جماعت نصرت الاسلام وال-Muslimin (JNIM).

اسیر گروه دولت اسلامی, فرمانده, محمد Mrabat یک جانباز جهادی و تا به حال یک مقام ارشد نقش دولت اسلامی در بیشتر صحرای بزرگ آفریقا (ISGS) گروه Ms Parly گفت. او در 19 مه, او اضافه شده است.

  • چگونه غرب آفریقا است که تحت تهدید از شبه نظامیان اسلام گرا
  • آفریقا Sahel می شود آخرین القاعده است میدان نبرد
  • چرا فرانسه است که با تمرکز بر مبارزه با جهادی ها در مالی

در روز 7 ماه مه خود را نشان داد شبه نظامیان مشغول شده بود در درگیری شدید با القاعده در مالی و بورکینا فاسو. آن را متهم JNIM از حمله به مواضع خود مسدود کردن سوخت و بازداشت طرفداران داعش.

ISGS است به سرعت ایجاد جای پایی در ساحل عاج کشور پس از اعلام حضور در مارس سال گذشته است.

که Abdelmalik Droukdel?

سن او در اواخر 40s Droukdel مبارزه علیه نیروهای شوروی در افغانستان بود و فکر می کردم به توجه رهبر سابق القاعده در عراق, ابو مصعب زرقاوی به عنوان الهام بخش است.

تحت رهبری او AQIM انجام متعددی از حملات مرگبار از جمله 2016 حمله به یک هتل در بورکینا فاسو سرمایه اوآگادوگو که در سمت چپ 30 کشته و 150 مجروح شدند.

در سال 2012 او به مرگ محکوم شد یک دادگاه در الجزایر پس از متهم به صورت غیابی از قتل و عضویت در یک سازمان تروریستی و حملات با استفاده از مواد منفجره است.

اتهامات مربوط به سه بمب در پایتخت الجزیره در آوریل 2007 که به کشته شدن 22 نفر و زخمی شدن بیش از 200 نفر دیگر.

جانباز جهادی

تجزیه و تحلیل جعبه های فرانک گاردنر خبرنگار امنیتی

این جانباز الجزایر جهادی یکی از بدنام ترین فرماندهان در شمال آفریقا-صحرا منطقه به راه انداختن خشونت مبارزات انتخاباتی برای اولین بار در الجزایر و سپس بعد از آن در برابر فرانسه و نیروهای دیگر در مالی.

با توجه به شورای امنیت سازمان ملل متحد که تحریم او در سال 2007 Droukdel بود و یک متخصص مواد منفجره ساخته شده است که دستگاه های که به کشته شدن صدها نفر از شهروندان در اماکن عمومی. به عنوان رهبر القاعده در مغرب اسلامی (AQIM) او ابزاری در ربودن از هر دو محلی و اتباع غربی در حملات به عنوان دور از هم به عنوان تونس, نیجر و مالی.

او همچنین به گروه گسترش آن منطقه از فعالیت های عمیق به مالی که در آن به دولت فرانسه او در پایان او را ملاقات کرد.

گروه های جهادی معمولا سریع برای اعلام جانشین کشته و یا دستگیر رهبران اما در شمال آفریقا وجود دارد نشانه هایی از افزایش تنش میان القاعده و اخیر آن رقیب دولت اسلامی و وابسته به آن است.

آنچه که در فرانسه انجام در ساحل?

هزاران نفر از نیروهای فرانسوی مستقر شده اند در مالی پس از سال 2013 است.

فرانسه سابق قدرت استعماری درگیر شد و پس از شبه نظامیان اسلام گرا تصرف بخش هایی از شمال. با کمک مالی ارتش اتحاد دوباره خاک اما ناامنی همچنان ادامه دارد و خشونت گسترش یافته است به کشورهای همسایه.

بیش از 5000 نیروهای فرانسوی در خدمت شده اند به عنوان بخشی از عملیات Barkhane در حمایت از نیروهای مالی موریتانی, نیجر و بورکینافاسو و چاد.

با این حال آنها در حال رشد شورش توسط گروه های جهادی که به طور قابل توجهی افزایش حملات خود را در ساحل عاج کشور از سال گذشته است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>