خواستار حذف مجسمه گاندی در انگلستان رشد به عنوان سیاه و سفید زندگی مهم جنبش گسترش


لندن: ضد نژادپرستی فعالان در بریتانیا را به نام دولت بریتانیا برای حذف مجسمه مهاتما گاندی از دو مکان در لندن و لستر به عنوان سیاه و سفید زندگی مهم جنبش جمع آوری در سراسر کشور پشتیبانی برای برچیدن پرتره و مجسمه از چهره های تاریخی که ابراز نفرت و نژادپرستی نسبت به مردم سیاه و سفید.

هزاران نفر از مردم خواستار حذف بحث برانگیز آثار تاریخی و مجسمه ها در سراسر انگلستان است که فعالان توصیف به عنوان “نژادپرستانه و غیر دوستانه” و کمپین به ارمغان آورده است تمرکز بر گاندی است که به عنوان یک نژادپرست که علنا ابراز نژادپرستانه نمایش ها برای مردم سیاه و سفید.

در هفته گذشته در مقیاس بزرگ تظاهرات علیه نژادپرستی در انگلستان, Black Lives Matter معترضان تخریب مهاتما گاندی مجسمه در میدان پارلمان لندن daubing “نژادپرستانه” بر پایه گام و پرتاب رنگ سفید در burnished برنز. ترس مقامات که مجسمه گاندی در زیر خواهد آمد پایدار حمله معترضین در روزهای آینده. آن را قبلا daubed به مسخره هند توسط سیک معترضان در تظاهرات در میدان ولی Black Lives Matter جنبش تشویق anti-گاندی فعالان به شروع مبارزات انتخاباتی خود را دوباره.

سیک فدراسیون بریتانیا از اظهار نظر در توییتر: مجسمه مهاتما گاندی در سراسر جهان در معرض خطر در طول #BLM تظاهرات با توجه به مستند ضد سیاه نژادپرستی views. او با اشاره به آفریقایی ها به عنوان ‘وحشی’, ‘uncivilised’,’, کثیف,’ & ‘حیوانات’. نظرات خود را مورد تاخت وتاز هستند.

از گاندی مجسمه نصب شده در سال 2015 یکی در میان 12 در میدان از برجسته انگلیسی, کشورهای مشترک المنافع و خارجی و چهره های سیاسی مانند آبراهام لینکلن و نلسون ماندلا. وینستون چرچیل مجسمه نیز هدفمند با کلمات اسپری بر روی آن: “یک نژادپرست’.

پس از مرگ غم انگیز از جورج فلوید در امریکا یک تعداد دادخواست گردان هستند آنلاین که گرفته اند با الهام از ضد نژادپرستی تظاهرات در بریستول که دیدم معترضان سرنگونی مجسمه تاجر برده ادوارد Colston قبل از کشیدن و تاب بنای برنز به بندر. دادخواست خواستار انگلیسی مقامات دولت برای حذف بحث برانگیز بناهای تاریخی در انگلستان است.

بسیاری از این دادخواست خواستار حذف زبان انگلیسی مردان بودند که درگیر در تجارت برده ضد سیاه نژادپرستانه و یا بناهای تاریخی به تصویر می کشد سیاه و سفید مردم در نژادپرست راه.

دادخواست توسط هند بریتانیا فعالان خواستار لستر شورای شهر به حذف مجسمه گاندی از شهر امضا شده توسط هزاران نفر از مردم در عرض چند ساعت از انتشار آن. در این طومار آمده است: “گاندی که یک فاشیست نژادپرستانه و درنده جنسی. برای سالها او شده است بت و تدریس در برنامه درسی مدرسه. برای بسیاری از مردم در جامعه او را خریداری کرده است تسلی ناپذیر در برابر درد و رنج مردم. به عنوان یک نتیجه, من نمی خواهید برای دیدن یک مجسمه و ستایش از آن نوع شخصیت. بنابراین من می خواهم به اقدام به آن را حذف کنید. من پیشنهاد می کنم انجام تحقیقات خود را در گاندی و تراز آن را با باورهای خود را قبل از امضای این اعتراض. در نهایت به اعتقاد من زیر سه ویژگی در کسی به رغم آنچه که ممکن است زمانی در زندگی خود هرگز برگزار می شود به عنوان یک “نماد” و یا الهام بخش به دیگران است. بعلاوه با کمک شما ما می توانیم همه با هم به منعکس کننده تغییر ما می خواهید در جهان ببینید.”

مورخان به اتفاق آرا اعلام کرد که گاندی نژادپرستانه در دیدگاه های خود را و نگاه کردن بر مردم سیاه و سفید.

آفریقای جنوبی دانشگاهیان Ashwin دسای و Goolam Vahed هفت سال صرف نوشتن یک کتاب در مورد گاندی پوشش 1893 به سال 1914 زمانی که گاندی زندگی در آفریقای جنوبی و مبارزه برای حقوق مردم هند وجود دارد.

دسای و Vahed نوشت که در طول اقامت خود در آفریقا و گاندی نگه داشته و هند مبارزه “جدا از این که از آفریقایی ها و coloureds حتی اگر دومی نیز انکار حقوق سیاسی بر اساس رنگ و همچنین می تواند مدعی بودن انگلیسی, افراد”.

گاندی آنها گفته بود بی تفاوت نسبت به این وضعیت از قراردادی و معتقد بودند که دولت باید قدرت باقی می ماند در دست و به نام سیاه آفریقایی Kaffirs یک موضوع موهن برای بخش بیشتری از اقامت خود در این کشور است.

در سال 1893 گاندی نوشت: به وضع مجلس گفت که یک “باور عمومی به نظر می رسد غالب در کلنی که هندی ها کمی بهتر است اگر در همه از وحشیان و یا بومیان آفریقا”.

در سال 1904 او نوشت: یک افسر بهداشت در ژوهانسبورگ که شورای “باید برداشت Kaffirs” از یک غیربهداشتی زاغه به نام “حمال محل” که در آن تعداد زیادی از آفریقایی ها زندگی می کردند در کنار سرخپوستان.

“در مورد مخلوط کردن مواد Kaffirs با سرخپوستان من باید اعتراف, من احساس می کنم به شدت.”

گاندی شرح حال و نوه Rajmohan گاندی گفته است, ثبت است که گاندی بود بدون شک “در برابر نادان و تعصب در مورد آفریقای جنوبی سیاه پوستان”.

Ramachandra گوآ نویسنده این امرانه گاندی قبل از هند نوشته است: “گاندی معتقد بود در Aryan brotherhood. این درگیر سفید پوستان و سرخپوستان بالاتر از آفریقایی ها در متمدن مقیاس. تا حدی که او یک نژادپرست است.”

مورخ پاتریک فرانسه نوشت: در سال 2013 که “گاندی ابتدای آفریقایی است که سیاه چاله در قلب خود مقدس اساطیر”.

گاندی مجسمه در لستر نیز تخریب چند سال پیش با نقاشی های دیواری ظاهر می شود برای اشاره به سال 1984 معبد طلایی در حمله به هند است. “هرگز فراموش نکنید 84” و “ما می خواهیم عدالت #84” شد اسپری بر روی پایه مجسمه در لستر طلایی مایل.

طوفان طلایی معبد موسوم به عملیات آبی ستاره شروع سال 1984 سیک نسل کشی و شروع یک کمپین هماهنگ به صورت مستقل سیک میهن – به نام Khalistan.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>