دارفور بیانات رهبر انقلاب در ICC بازداشت چهره اتهام جنایت علیه بشریت

بانگی/لاهه (ایسنا) – دارفور بیانات رهبر انقلاب علی Kushayb است که در مرکز بازداشت دیوان کیفری بین المللی به صورت اتهام جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت پس از تسلیم شدن در جمهوری آفریقای مرکزی دادگاه گفت: در روز سه شنبه.

Kushayb اولین سودان مشکوک گرفته شده را به ICC بازداشت شد. دادگاه با صدور حکم بازداشت برای او در سال 2007 او را متهم به آزار و اذیت, قتل و تجاوز به عنف در غرب سودان در منطقه دارفور بین سال های 2003 و 2004.

ICC رئیس دادستان فاتو آغاز مورد ستایش قرار داد Kushayb انتقال – تقریبا 20 سال پس از جرائم – به عنوان یک نقطه عطف رسیده.

“قربانیان دارفور وضعیت شایسته به سرانجام روز خود را در دادگاه” او در بیانیه ای گفت.

دادستان ها می گویند Kushayb بالا بود فرمانده طرفدار دولت Janjaweed شبه نظامیان که منجر حملات در شهرها و روستاها است و دخیل در حداقل 199 قتل و اجبار از 40,000 عمدتا خز شهروندان از خانه های خود.

هیچ فوری اظهار نظر عمومی توسط Kushayb در اتهامات علیه او.

درگیری در دارفور کشته شدن حدود 200 ، 000 نفر و سوار 2.5 میلیون نفر از خانه های خود. ایالات متحده آمریکا گفت: کشتار وجود دارد به مبلغ یک نسل کشی است. ICC است و نه متهم Kushayb که جرم و جنایت است.

یک منبع دولتی در جمهوری آفریقای مرکزی گفت: Kushayb دستگیر شده بود در شمال شهر بیرو و ارسال با هواپیما به لاهه روز سه شنبه صبح.

سابق رئیس جمهور سودان عمر البشیر همچنین می خواستم توسط ICC. او چهره به اتهام نسل کشی و جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت برای جنایات مرتکب شده توسط نیروهای دولتی در دارفور است.

ICC هیچ نیروی پلیس و متکی بر آن 123 عضو به انجام حکم بازداشت.

به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع وضعیت دارفور به ICC جهانی اول دائمی جنایات جنگی دادگاه در سال 2002. پنج دیگر حکم بازداشت مربوط به دارفور هنوز هم برجسته از جمله بشیر.

ICC نگفت که Kushayb خواهد برای اولین بار به نظر می رسد قبل از دادگاه.

(گزارش شده توسط Antoine رولان و استفانی van den Berg; نوشتن توسط هارون Ross; ویرایش توسط Philippa فلچر و تیموتی میراث فرهنگی)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>