دادگاه ترکیه زندان های کنسولگری ایالات متحده کارگر در تهران

کنسولگری ایالات متحده است که تصویر در استانبول

توسط Daren ساقی و علی Kucukgocmen

استانبول (العالم) – یک دادگاه آمریکا یک کارمند محلی از کنسولگری های ایالات متحده برای نزدیک به نه سال در روز پنج شنبه برای کمک به یک سازمان تروریستی یک حاکم ایالات متحده گفت را تضعیف می کند اعتماد زیر بنای روابط دو جانبه.

Metin Topuz را محاکمه شده است منبع اصلی تنش بین دو عضو ناتو که همچنین در تقابل بیش از آنکارا خرید موشک های روسیه سیستم های دفاع و پشتیبانی ایالات متحده برای تداوم نبرد در شمال شرق سوریه.

Topuz یک مترجم برای مواد مخدر آمریکا (DEA) در کنسولگری در استانبول بود محکوم به هشت سال و نه ماه برای کمک به یک شبکه ترکیه را مقصر می داند برای یک سال 2016 کودتا تلاش دولت متعلق به خبرگزاری آناتولی گفت.

او در حال حاضر در زندان بوده است برای 2-1/2 سال در حالی که در دادگاه متهم در ابتدا از جاسوسی و تلاش برای سرنگونی دولت است. دادستان گفت: در ماه مارس او باید تبرئه در آن اتهامات و به جای صورت به 15 سال زندان برای عضویت در یک سازمان تروریستی.

دو وکیل برای Topuz نمی شد فورا در دسترس است برای اظهار نظر.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در بیانیه ای گفت: هیچ مدرک معتبری برای حمایت از تصمیم دادگاه و محکومیت “تضعیف اعتماد به نفس در ترکیه موسسات و بحرانی اعتماد در بنیاد ترکی-آمریکایی روابط”.

پس Topuz اولیه بازداشت در سال 2017 دو کشور متقابلا به حالت تعلیق خدمات ویزا.

در 78 صفحه کیفرخواست که شامل تماس های تلفنی, پیام های متنی, و دوربین مدار بسته, تصاویر, Topuz شد متهم لینک کلیک کنید برای مقامات که رهبری 2013 با فساد بررسی شدند و بعدا مشخص شود اعضای این شبکه از ایالات متحده مبتنی بر روحانی فتح الله گولن سرزنش توسط آنکارا برای نافرجام 2016 کودتا.

Topuz گفت: در طول این محاکمه که او در تماس با این افراد که در آن زمان برگزار شد مقام در پلیس و قوه قضائیه به عنوان بخشی از کار خود را.

گولن زندگی در تبعید در پنسیلوانیا از سال 1999 و رد هر گونه دخالت در کودتا.

لیره <TRYTOM=D3> کاهش یافته و به بیش از 6.85 در برابر دلار پس از پنج حکم از حدود 6.8.

(گزارش اضافی توسط Tuvan Gumrukcu و Humeyra Pamuk در واشنگتن; ویرایش توسط گرت جونز و استفان Coates)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>