نپال در مجلس تصویب نقشه جدید که شامل هند سرزمین

عکس: AFP

نپال مجلس در روز شنبه تصویب نقشه جدید که شامل سرزمین های مورد مناقشه با آن غول همسایه هند است.

با روابط بین دو تیره و تار خود را frontier داد و بیداد, هند, سرعت ضربه پشت و گفت این اقدام “قابل تصرف است”.

این دو شده اند کشمکش پس از هند در ماه گذشته افتتاح 80 کیلومتر (50 مایل) جاده در Uttarakhand دولت منجر به اختلاف Lipu Lekh منتقل می کند.

نپال را محکوم کرد حرکت می کند و آن دولت تصمیم به انتشار جدید در نقشه سیاسی که شامل Lipu Lekh و رقابت مناطق در Kalapani و Limpiyadhura.

اصلاحیه لایحه تجدید نظر ملی آرم شامل نقشه جدید تصویب شد مجلس نمایندگان در روز سه شنبه. سخنران آگنی پراساد Sapkota گفت هیچ رای مخالف.

اصلاح خواهد شد که به تایید شده توسط مجلس شورای ملی و رئیس جمهور قبل از آن اجرا شده است.

همسایه در حال کشمکش بیش از یک منطقه از بیش از 300 کیلومتر مربع (115 مایل مربع) که در آن نپالی و هندی مرزهای لمس چین است.

نپال ادعا Lipu Lekh زیر یک سال 1816 پیمان که مجموعه مرز با هند همراه کالی رودخانه. اختلافات بوجود آمده اند چرا که نه طرف می توانند به توافق برسند منبع آن است.

نپال ادعا مجاور Kalapani منطقه حتی اگر هند نیروهای نظامی مستقر شده اند وجود دارد از هند و چین مبارزه یک جنگ مرزی در سال 1962.

نپال پس از اعزام نیروهای امنیتی نزدیک به Kalapani.

نپال و هند توافق کرده اند که برای برگزاری مذاکرات در مناقشه اما کاتماندو می گوید: همسایه خود را نمی خواهد یک تاریخ.

“ما در دسترس هستند برای مذاکرات” وزیر قانون و امور پارلمانی شیوا مایا Tumbahangphe گفت: مجلس.

پس روز رای گیری, هند, وزارت امور خارجه, سخنگوی Anurag Srivastava گفت: “مصنوعی بزرگ شدن ادعاهایی است نه بر اساس واقعیت های تاریخی و یا شواهدی است و نه قابل دفاع.

“همچنین ناقض ما درک کنونی برای برگزاری مذاکرات.”

نپال واکنش نشان داد و با عصبانیت در ماه گذشته بعد از هند فرمانده ارتش General M. M. Naravane اظهار نظر که نپال واکنش ممکن است “در دستور شخص دیگری”, اشاره در چین دخالت.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>