تاجر نزدیک به مادورو دستگیر; ونزوئلا انتقاد شدید ‘بازداشت های خودسرانه’

(رویترز) – مقامات در کیپ ورد از دستگیری یک تاجر نزدیک به ونزوئلا سوسیالیستی رئیس جمهور نیکولا Maduro, وزارت دادگستری ایالات متحده گفت: یک حرکت ونزوئلا مقامات به نام نقض قوانین بین المللی است.

الکس ساب یک کلمبیا که همچنین دارای یک پاسپورت ونزوئلا به حال برنده قرارداد برای به دست آوردن منابع برای مادورو دولت-اجرای برنامه یارانه مواد غذایی. ایالات متحده به اتهام او در سال گذشته با پول شویی و واشنگتن نیز تحریم او را برای غذا می پردازد که مقامات ایالات متحده به عنوان یک کلاهبرداری طراحی شده برای غنی سازی ساب و Maduro.

وزارت دادگستری و سخنگوی نیکول ناواس Oxman در بیانیه ای گفت که ساب دستگیر شد و به موجب قرمز اینترپل در بیانیه خود با توجه به ایالات متحده خود را در کیفرخواست. او از ارائه جزئیات بیشتر.

Maria Dominguez ساب ایالات متحده مبتنی بر وکیل تایید دستگیری او در الجزایر کشور در سواحل غربی آفریقا, اما همچنین کاهش یافته است به ارائه اطلاعات بیشتر است.

در یک بیانیه ونزوئلا وزارت امور خارجه گفت: ساب شده بود اقدام به عنوان یک “عامل” دولت در زمان بازداشت خود را در کسب و کار برای به دست آوردن غذا و دارو و دیگر کالاهای بشردوستانه برای کمک به این کشور آمریکای جنوبی در مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس.

“ونزوئلا خواستار دولت از Cabo Verde برای تنظیم شهروند الکس ساب رایگان” وزارت گفت: در بیانیه ای خواستار دستگیری یک “بازداشت های خودسرانه” در نقض قوانین بین المللی و اضافه کردن ساب باید به حال مصونیت دیپلماتیک.

مقامات ایالات متحده گفت: از برنامه غذایی صف جیب مادورو که نظارت شش سال فروپاشی اقتصادی از یک بار موفق اوپک ملت می ایستد و متهم به فساد و نقض حقوق بشر است.

آخرین سه شنبه کلمبیا دادستانی کل گفت: آن را به حال منجمد دارایی های متعلق به ساب در کشور به ارزش برخی از 35 میلیارد کلمبیا پزو ($9.28 میلیون) اضافه کردن ساب تحت بررسی بود برای جرایم از جمله پول شویی.

(گزارش شده توسط لوک کوهن در نیویورک; گزارش های اضافی توسط براد هیت در واشنگتن و Deisy Buitrago در کاراکاس; ویرایش توسط دایان صنایع دستی و دیوید گریگوری)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de