بیش از 1% از جمعیت جهانی از آوارگان می گوید: سازمان ملل متحد

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل آژانس می گوید که تا پایان سال گذشته یک رکورد 79.5 میلیون نفر زندگی می کردند یا به عنوان پناهندگان و پناهجویان و یا در اصطلاح آوارگان داخلی در کشورهای خود را دارند. — AFP/فایل

ژنو: بیش از 1% از جمعیت جهانی — رکورد 80 میلیون نفر — در حال حاضر مجبور شده اند از خانه های خود به دلیل خشونت و آزار و اذیت سازمان ملل متحد روز پنجشنبه گفت.

تا پایان 2019 یکی از هر 97 نفر در جهان زندگی بی خانمان و آواره, با توجه به تازه گزارش توسط آژانس پناهندگان سازمان ملل برجسته تورم جابه جایی از درگیری در جاهایی مثل سوریه و جمهوری دموکراتیک کنگو.

“یک درصد از جمعیت جهان نمی تواند بازگشت به خانه های خود به دلیل وجود جنگ و آزار و اذیت نقض حقوق بشر و دیگر اشکال خشونت” پناهندگان سازمان ملل متحد رئیس فیلیپو Grandi گفته خبرگزاری فرانسه در یک مصاحبه.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل سازمان یافت که تا پایان سال گذشته یک رکورد 79.5 میلیون نفر زندگی می کردند یا به عنوان پناهندگان و پناهجویان و یا در اصطلاح آوارگان داخلی در کشورهای خود مارک یک افزایش چشمگیر در حدود نه میلیون نفر از سال قبل است.

“این یک روند است که در جریان بوده است از سال 2012: ارقام بالاتر از سال قبل از” Grandi گفت و اشاره کرد که این به معنای “شده است وجود دارد درگیری بیشتر شده و به خشونت بیشتر است که تحت فشار قرار دادند تا مردم به دور از خانه های خود.”

این همچنین بدان معنی است که او گفت: “که وجود داشته اند کافی با راه حل سیاسی” به درگیری ها و بحران های است که اجازه می دهد مردم را به بازگشت به خانه.

Grandi اشاره کرد که از 10 سال پیش تعداد زیادی از مردم زندگی در جابه جایی در سراسر جهان بود و در حدود 40 میلیون.

“پس از آن اساسا دو برابر شده است. و ما نمی بینیم این روند کاهش” او گفت:.

ترس برای 2021

“با جامعه بین المللی پس از تقسیم بنابراین قادر به طوری ناتوان از ساخت و صلح و متاسفانه این وضعیت متوقف نخواهد شد در حال رشد است و من بسیار نگران هستم که در سال آینده آن خواهد بود حتی بدتر از این سال است.”

پنج شنبه گزارش داد که در پایان سال 2019 حدود 46 میلیون نفر از کسانی که آواره باقی مانده در داخل کشور خود را در حالی که 26 میلیون فرار کرده بود در سراسر مرزها به عنوان پناهنده شد.

یکی دیگر از 4.2 میلیون نفر از متقاضیان پناهندگی در حالی که 3.6 میلیون ونزوئلا آواره در خارج از کشور بودند شمارش به طور جداگانه.


در سال گذشته برخی از 11 میلیون نفر به تازگی آواره, بسیاری از در یک تعداد انگشت شماری از جنگ موجب ویرانی کشورها و مناطق این گزارش نشان داد.

آنها شامل سوریه که پس از بیش از نه سال از جنگ داخلی شمارش 13.2 میلیون نفر آواره در داخل یا خارج کشور — کامل ششم جهانی در کل.

در واقع Grandi گفت: کامل 68 درصد از پناهجویان در سراسر جهان آمده از فقط پنج کشور: سوریه و ونزوئلا و افغانستان و سودان و میانمار.

او افزود: “بدان معنی است که اگر جامعه بین المللی یافت و وحدت اراده سیاسی و منابع برای کمک به این کشورها برای خروج از بحران و بازسازی و به احتمال زیاد ما را حل کرده اند و بیش از نیمی از جهان (پناهنده) مشکل است.”

Coronavirus تاثیر?

این گزارش به آدرس نیست در حال جابجایی وضعیت پس از جهانی coronavirus همه گیر رخ داد.

Grandi گفت: روشن بود بحران وضعیت پیچیده برای آوارگان در زمانی که همه گفته بودن که “بودن در حرکت است و یک مسئولیت برای خود و هم برای دیگران.”

اما او اشاره کرد که فقیر و کشورهای با درآمد متوسط که میزبان حدود 85 درصد از پناهجویان در سراسر جهان بود که تا کنون بوده است نسبتا در امان بدترین سلامت اثرات این بیماری همه گیر.

با این حال او هشدار داد, اثرات اقتصادی مصرف شد وخیم تلفات.

“آنچه که ما را واقعا دیده می شود به طور چشمگیری افزایش است و فقر” گفت و اشاره کرد که مستندات در بسیاری از کشورها در حال حذف هر گونه شانس ترین مردم آواره را از درآمد.

بدون حمایت قابل توجهی برای مردم آواره و جوامع میزبان این می تواند جرقه “بیشتر جمعیت جنبش” او هشدار داد.

Grandi همچنین تصریح کرد که کشورها باید ادامه اعطای پناهندگی به کسانی که نیاز دارند با وجود مرز تعطیلی و مستند اقدامات است.

“یک فعالیت است که به نظر نمی رسد دلسرد شده اند با این بیماری همه گیر است که جنگ یا درگیری یا خشونت,” او گفت:.

“متاسفانه مردم همچنان به فرار از خانه های خود به دلیل همه گیر و یا نه آنها در معرض خطر هستند… و آنها نیاز به ادامه به پناه داده, حفاظت, پناهندگی.”


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de