شهر نیویورک اعلام کرد برای حذف تئودور روزولت مجسمه بیش از نژادپرستی نگرانی


نیویورک: شهر نیویورک اعلام کرد روز شنبه آن را حذف مجسمه ای از رئیس جمهور سابق آمریکا تئودور روزولت طولانی انتقاد به عنوان یک نژادپرست و استعمار نماد اما این حرکت جلب انتقاد از دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

تصمیم می آید را با ایالات متحده را فلج کرده است اعتراضات گسترده علیه نابرابری نژادی — برانگیخته توسط قتل در بازداشت پلیس جورج فلوید, گزارشی مرد — با تظاهرکنندگان سرنگونی تعدادی مجسمه از چهره های نژادپرستانه با میراث.

برنز مجسمه سازی از روزولت است که در ورودی موزه آمریکایی تاریخ طبیعی (AMNH) برای 80 سال به تصویر می کشد رهبر سابق بر اسب قوی بیش از یک مرد سیاه و یک بومی آمریکایی — که هر دو بر پا است.

با استناد به جریان جنبش برای عدالت نژادی, موزه گفت: “ما همچنین شاهد توجه جهان است و این کشور به طور فزاینده ای تبدیل به مجسمه ها و بناهای تاریخی به عنوان قدرتمند و مضر نمادهای نژادپرستی نظاممند.”

روزولت مجسمه آن افزود: “به مدت طولانی مورد بحث بوده است به دلیل ترکیب سلسله مراتبی است که یک شکل سوار بر اسب و دیگران راه رفتن کنار و بسیاری از ما پیدا کردن آن توصیفاتی از مادری آمریکایی و آفریقایی آمار و ارقام و قرار دادن آنها در بنای تاریخی نژادپرست است.”

شهر نیویورک مقامات توافق کردند که به موزه درخواست برای حذف مجسمه “در آن به صراحت به تصویر می کشد سیاه و مردم بومی به عنوان اسیر و نژاد پست تر” به شهردار, بیل د Blasio در بیانیه ای گفت.

“شهر پشتیبانی از موزه درخواست. این تصمیم درست است و زمان مناسب برای حذف این مشکل مجسمه.”

تئودور روزولت شد 26 جمهور آمریکا در ابتدای قرن 20 و در حالی که او جشن گرفته شد به عنوان حفاظت از منابع طبیعی و مترقی در زمان او نیز برگزار شد نژادپرستانه نمایش ها نسبت به سیاه ها و آمریکایی های بومی مردم با توجه به AMNH سایت.

یک روزولت عضو خانواده منتشر شد بیانیه ای تصویب حذف.

“جهان نیازی مجسمه آثار دیگری سنی است که منعکس کننده نه ارزش فرد آنها قصد افتخار و نه ارزش های برابری و عدالت” گفت: تئودور روزولت IV, سن 77, یک نوه بزرگ.

“ترکیب سوارکاری مجسمه منعکس نمی کند تئودور روزولت میراث. آن زمان به حرکت مجسمه و حرکت رو به جلو است.”

اما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن انتقاد از تصمیم برای حذف مجسمه tweeting: “مسخره است این کار را نکنید!”

مغلوب ساختن پیشی جستن به نام به حال پلیس برای دستگیری تظاهرکنندگان که در زمان پایین مجسمه مؤتلفه کلی آلبرت پایک در واشنگتن دی سی در روز جمعه.

اعتراضات علیه نابرابری نژادی و خشونت پلیس را دیده اند سرنگونی و یا حذف مجسمه به تصویر می کشد مؤتلفه ژنرال استعماری آمار و ارقام و تاجران برده در ایالات متحده آمریکا و بریتانیا و نیوزیلند.

چهره های هدفمند توسط معترضان شامل کریستف کلمب و استعمار بریتانیا سیسیل رودز.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de