طالبان کشته شدن حداقل 291 امنیتی در هفته گذشته: دولت

AFP/فایل

کابل: طالبان کشته و حداقل 291 امنیتی طی هفته گذشته یک مقام دولتی گفت: متهم شورشیان از رها کردن یک موج از خشونت جلوتر از پتانسیل ایران.

هفته گذشته بود که “مرگبارترین” در این کشور 19 سال از جنگ گفت: جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی حتی به عنوان شورشیان را رد کرد آخرین آمار و ارقام.

طالبان انجام 422 حملات در 32 استان کشور در هفته گذشته به قتل 291 نیروی امنیت پرسنل و زخمی شدن 550 دیگران فیصل گفت در توییتر.

“طالبان تعهد به کاهش خشونت بی معنی است و اقدامات خود را در تضاد با شعارهای صلح” او گفت:.

طالبان را رد کرد آخرین آمار دولت.

“دشمن با هدف صدمه زدن به روند صلح و داخل افغانستان در ایران با انتشار چنین گزارش نادرست,” Zabihullah مجاهد ، سخنگوی طالبان در افغانستان گفت: AFP.

“ما به برخی از حملات هفته گذشته اما, آنها اکثرا در دفاع.”

خشونت کاهش یافته در سراسر افغانستان پس از طالبان اعلام سه روز آتش بس در 24 مه به مناسبت عید فطر, تعطیلات, اما مقامات را متهم به افغانستان از افزایش حملات در هفته های اخیر.

آخرین دولت اتهامات عنوان کابل و طالبان حاکی است که آنها با نزدیک شدن به راه اندازی بسیار با تاخیر در مذاکرات صلح.

رئیس جمهور قول داده است برای تکمیل طالبان زندانی آزادی است که یک شرط کلیدی برای آغاز مذاکرات صلح با طالبان با هدف پایان دادن به نزدیک به دو دهه از جنگ.

مقامات در حال حاضر منتشر شد حدود 3000 طالبان زندانی و برنامه ریزی برای پیشبرد رایگان 2,000 مندرج در افغانستان ” معامله با واشنگتن امضا شده در ماه فوریه ،

طالبان گفته اند که آنها آماده هستند برای مذاکرات صلح اما تنها پس از انتشار باقی مانده از 2000 افزایش یافته است.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de