سابق دریایی ایالات متحده آمریکا توسط روسیه به اتهام جاسوسی امید برای زندانی مبادله: Ifax

حکم شنیدن دریایی سابق آمریکا پل Whelan بود که بازداشت و متهم به جاسوسی در مسکو

مسکو (ایسنا) – دریایی سابق آمریکا پل Whelan بود که محکوم به 16 سال در هفته گذشته به اتهام جاسوسی امیدوار است به زودی آزاد شوند به عنوان بخشی از یک زندانی مبادله با ایالات متحده به وکیل خود گفت: در روز سه شنبه آژانس خبری اینترفاکس گزارش داد.

Whelan خواهد شد بنابراین درخواست تجدید نظر خود را جاسوسی اعتقاد اما به جای خواهد رایزنی با دیپلمات های غربی در مورد محاسن درخواست ولادیمیر پوتین رئیس جمهور به عفو او را وکیل ولادیمیر Zherebenkov نقل است گفت:.

Whelan, که دارای, ایالات متحده, بریتانیا, کانادا و ایرلند گذرنامه بازداشت شد, توسط ماموران از روسیه سرویس امنیتی فدرال (FSB) در مسکو اتاق هتل در دسامبر. 28, 2018.

روسیه می گوید: Whelan, 50 گرفتار شد و با کامپیوتر فلش درایو حاوی اطلاعات طبقه بندی شده.

Whelan که التماس کرد گناه نیست, گفت که او قرار بود در یک نیش عمل و فکر کرده بود این درایو به او داده شده توسط یک روسی آشنایی موجود عکس تعطیلات.

“امروز ما او را ملاقات نمود (Whelan) در بازداشتگاه و پس از بحث و گفتگو تصمیم گرفته شد برای تجدید نظر این حکم به خاطر او باور نمی روسی عدالت” اینترفاکس به نقل از Zherebenkov عنوان کرد و گفت.

“او امیدوار است که او را تعویض برای روس ها در آینده نزدیک که به اعدام محکوم شده است در ایالات متحده است.”

Zherebenkov قبلا گفت که او معتقد است که مسکو می خواهد به تبادل Whelan برای دو روس برگزار شد در زندانهای آمریکا – فروشنده اسلحه ویکتور تقلا و یک خلبان به نام کنستانتین Yaroshenko بود که به اتهام توطئه برای قاچاق کوکائین است.

پوتین سخنگوی دیمیتری Peskov گفت: کرملین اشاره کرده بود Whelan تصمیم به تجدید نظر محکوم است اما به نظر بیشتر است.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: هفته گذشته پس از دادگاه محکوم Whelan به 16 سال زندان که حکم کرده بود باعث خشم در واشنگتن است. سفیر ایالات متحده در مسکو, John Sullivan به نام او محاکمه “مسخره از عدالت”.

(گزارش شده توسط ماریا Kiselyova و الکساندر مغز; نوشتن توسط اندرو Osborn; ویرایش توسط گرت جونز)