سرنگونی مجسمه در غرب باعث انعکاس در روسیه و اوکراین بیش از اتحاد جماهیر شوروی آثار

1 / 5

سرنگونی مجسمه در غرب باعث انعکاس در روسیه و اوکراین بیش از اتحاد جماهیر شوروی بناهای تاریخی

بناهای تاریخی از اتحاد جماهیر شوروی بنیانگذار لنین به نمایش در مسکو

توسط ماریا Vasilyeva و Margaryta Chornokondratenko

مسکو/کیف (ایسنا) – هدف از استعمار دوران بناهای تاریخی در برخی از کشورهای غربی باعث شده است تا فعالان در روسیه و اوکراین بر سر اینکه چگونه کشورهای خود در برخورد با دوران شوروی مجسمه ها و در برخی موارد به بپرسید که آیا آن را خوب به اندازه کافی.

معترضان را سرنگون و یا تخریب مجسمه ها در ایالات متحده و بریتانیا و بلژیک و در جای دیگر در هفته های اخیر در همبستگی با سیاه زندگی مهم جنبش علیه نژادپرستی و خشونت پلیس.

مجسمه به رهبران شوروی مانند ولادیمیر لنین و جوزف استالین شد برای بسیاری از بحث برانگیز پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 به دلیل مقیاس بزرگ نقض حقوق بشر متعهد در طول دهه حکومت کمونیستی.

روسیه تصمیم به نگه داشتن بسیاری از دوران شوروی مجسمه در محل در حالی که جابجایی انگیز ترین به رودخانه پارک در مسکو.

در میان کسانی که مهاجرت یک مجسمه استالین که با ارسال میلیون ها نفر از مردم به گولاگ و یکی از فلیکس دزرژینسکی بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی پلیس مخفی.

مرتب در پارک کنار شسته و رفته چوبی گردشگاهها مجسمه جمعآوری شده از سراسر روسیه از سال 1991 یک دوره زمانی که بسیاری از خیابان ها شد و تغییر نام داد و نمادهای رژیم کمونیستی برچیده شد.

“من فکر می کنم سرنگونی این دزرژینسکی بنای تاریخی یکی از مهم ترین چیزهایی است که اتفاق می افتد به کشور ما گفت:” الکساندرا Polivanova یک محقق در یادبود حقوق بشر.

“ناقص”

اما با آرامگاه شوروی لنین بنیانگذار هنوز حفظ غرور و افتخار از محل در میدان سرخ مسکو برگزار شد و با هزاران مجسمه لنین هنوز ایستاده در سراسر روسیه معتقد است که این روند نمی تواند به اندازه کافی دور.

“وقایع سال 1991 معلوم شد ناقص” Polivanova گفت. “متاسفانه جنایات شده اند به درستی محکوم یا در سطح دولت و نه در سطح جامعه است. Decommunisation اتفاق افتاده است.”

اوکراین پاره کردن بسیاری از شوروی مجسمه های از روسیه به ویژه پس از سال 2014 زمانی که توده تظاهرات خیابانی در کیف راند رئیس جمهور ویکتور یانوکوویچ از قدرت است.

باقی مانده از شوروی بناهای شد و سپس هدف خود را برای ارتباط با Yanukovich که سعی کرده بود برای بازسازی روابط با مسکو به یاد می آورد ولدیمیر Viatrovych رئیس اوکراین موسسه ملی یاد.

“مردم شروع به بحث در مورد کمونیست گذشته جنایات رژیم کمونیستی و به همین دلیل آنها هرگز نباید تکرار شود,” او گفت:. “به خصوص در طول زمستان سال 2014 صدها نفر از آثار لنین سرنگون شد به عنوان نمادی از همه چیز اتحاد جماهیر شوروی مربوط است.”

یک قانون بعد از تصویب ممنوعیت نمادهای کمونیستی در اوکراین است.

(گزارش اضافی توسط دیمیتری Turlyun; نوشتن توسط Polina ایوانوا; ویرایش توسط گرت جونز)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de