کالیفرنیا وزن واژگون 24 سال ممنوعیت اقدام مثبت


عکس: Colin Underhill/Alamy

یک پیشنهاد برای لغو کالیفرنیا 24 ساله ممنوعیت اقدام مثبت را قبل از رای دهندگان در ماه نوامبر پس از آن به تصویب مجلس سنا دولت در روز چهارشنبه.

این لایحه را حذف قوانین در کالیفرنیا قانون اساسی تصویب و در سال 1996 که نوار دانشگاه ها و سازمان های دولتی از دادن درمان ترجیحی بر اساس نژاد یا جنسیت.

مرتبط با: تاثیر اقدام مثبت در دانشگاه کالیفرنیا در یکی گرافیک

پیشنهاد اصلاحیه شناخته شده به عنوان ACA 5 می آید در میان ملی حساب و نژادی و بی عدالتی باعث قتل جورج فلوید و دیگر به اطلاع عموم موارد نژادپرستانه و خشونت و rejuvenates یک دهه گفتگو در مورد درجه که کالج ها و دولت کارفرمایان می توانند در نظر گرفتن نژاد در پذیرش و استخدام گیری.

در احساسی جلسه در طبقه سنا که در آن متعدد نمایندگان مجلس از رنگ بازگو تجارب شخصی از تبعیض استیون برادفورد یک دموکرات از لس آنجلس که توسط سیاه و سفید خود را به چالش کشیده همتایان به تعداد بار آنها وارد یک اتاق که در آن آنها تنها اعضای نژاد خود را.

“من می دانم که در مورد تبعیض. من آن زندگی می کنند هر روز. ما در آن زندگی می کنند در این ساختمان” برادفورد گفت.

“ترک دروغ گفتن به خودتان و گفت: مسابقه یک عامل نیست,” او اضافه شده است. “سنگ بستر که ما در این کشور است که بر اساس نژاد.”

“ما در حال زندگی در یک لحظه زمانی که بنابراین بسیاری از آنها در نهایت باز کردن چشم خود را به ساختاری و نهادی نژاد پرستی است که بر دوش سیاه و سفید و قهوه ای و جوامع برای نسل” لورنا گونزالس, همکاری نویسنده این لایحه گفت: در پیش از روز چهارشنبه رای دادن.

“هنگامی که شما اذعان کرد که پس گام بعدی شما باید انجام دهید این است که برای اصلاح این بی عدالتی است. با ACA 5, ما باید یک فرصت به انجام کاری” او گفت:.

تحت حکومت پیت ویلسون ساخته شده است که مخالفت با اقدام مثبت محور از پیشنهاد خود را برای ریاست جمهوری کالیفرنیا شد برای اولین بار از هشت متحده به بان کی مون اقدام مثبت در پذیرش کالج. یک مطالعه منتشر شده توسط موسسه بروکینگز در بر داشت متحده که اجرا ممنوعیت دیدم سهم خود را کمتر از دانش آموزان در سال است که به دنبال.

در کالیفرنیا پذیرش نرخ های سیاه پوست و لاتین در دانش آموزان کاهش یافته است پس از ممنوعیت اقدام مثبت با توجه به داده ها از کالیفرنیا وزارت آموزش و پرورش.

در سال 1994 قبل از این ممنوعیت در زمان اثر پذیرش نرخ برای دانش آموزان سیاه پوست اعمال می شود که به UC مدارس بود شش درصد کمتر از میانگین قبولی برای همه دانش آموزان; Latinos بستری در بالاتر از نرخ متوسط. امروز UC پذیرش نرخ 16 امتیاز کمتر از متوسط برای دانش آموزان سیاه پوست و شش امتیاز کمتر از متوسط برای Latinos.

پاتریشیا Gándara یک استاد پژوهش آموزش و پرورش در UCLA و همکاری مدیر آن حقوق مدنی پروژه گفت: تاثیر سرپا نگه داشتن 209 که ممنوع مثبت عمل دیده شد بیشترین شدت در UCLA و دانشگاه برکلی – دو دولت را گل سرسبد دانشگاه.

از سال 1995 درصد کوچکتر از همه متقاضیان به UC مدارس پذیرفته شده اند به عنوان دانشگاه نمی گسترش همگام با تقاضا است. اما تعداد سیاه پوست و لاتین در دانش آموزان بستری شده در UCLA و دانشگاه برکلی کاهش 70% تا 75% در دو دانشگاه در مقایسه با فقط 35% و 40% به صورت آسیایی و سفید متقاضیان است.

“اعداد فقط بدتر و ما هرگز واقعا به دست آورد آن را به عقب و حتی به سطح که در آن ما قبل از سال 1995. در کالیفرنیا ما از جان گذشته برای استخدام معلمان دو زبانه. اما سرپا نگه داشتن 209 واقعا گره خورده است دست ما از نظر قادر به جذب دانش آموزان از گروه کمتر و آنها را به خط لوله” گفت: Gándara.

امروز حدود دو سوم از فارغ التحصیلان دبیرستان در کالیفرنیا لاتین, سیاه و یا بومی آمریکا, اما آن دسته از دانش آموزان حساب برای تنها یک سوم از ورودی اول, او گفت:.

پیشنهاد ایجاد کنید نژادی سهمیه که در سال 1978 دادگاه عالی ایالات متحده یافت می شود خلاف قانون اساسی بلکه اجازه می دهد دانشگاه ها برای ایجاد مسابقه-آگاهانه استراتژی های مانند هدفمند توسعه به منظور افزایش تنوع.

اعتراض به مرگ جورج فلوید در دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس (UCLA) پردیس در ماه ژوئن. عکس: یوجین گارسیا/EPA

ممنوعیت اقدام مثبت است جان سالم به تعدادی از چالش ها در طول سال. برخی از فشار به نگه داشتن آن در جای خود آمده است از حمایت گروه های که استدلال می کنند که با استفاده از مسابقه به عنوان یک عامل در پذیرش می تواند نقطه ضعف, آسیایی, دانش آموزان است.

دره سیلیکون چینی Association بنیاد برای مثال استدلال می کند ACA 5 را به مقدار عملا نژادی سهمیه بندی است که می تواند در مقابل کار, آسیایی, دانش آموزان که به طور متوسط نمره بالاتر در آزمون های استاندارد.

“ACA-5 پیشنهاد برای قانونی نژادی تنظیمات کارائی امریکا اصول اساسی فرصت های برابر شایستگی و آزادی فردی. آن را بیشتر لطمه می زند و وحدت جامعه ما در خصوص لحظه در معرض خطر مواجهه با ملت ما و کالیفرنیا” این گروه گفت: در آزادی مطبوعات.

که مسابقه آگاه پذیرش سیاست های تبعیض علیه دانش آموزان آسیایی مرکزی بود به طرح دعوی در دادگاه در برابر دانشگاه هاروارد که رد شد یک قاضی فدرال در سال 2019.

Janelle وانگ, استاد, آسیایی, مطالعات آمریکا در دانشگاه مریلند گفت که بسیاری از پوش بک به لغو در اقدام مثبت منجر شده است با اولین نسل چینی آمریکایی گروه است که باید مبارزه کرد و در برابر لغو طریق اطلاعات غلط از بیان دروغ که موسسات موسسه نژادی سهمیه که بریده بریده به نمایندگی از دانشجویان آمریکایی.

“به آمریکایی ها و به خصوص آمریکایی چینی را به دست آورده اند نفوذ در سیستم سیاسی آنها بسیج در برابر انواع مختلفی از تلاش ها به دلیل ادغام مدارس و برنامه های است که سعی کنید برای اطمینان از سهام” گفت: وانگ.

“می آید از یک حس از حس کمبود – یک فرض است که وجود ندارد به اندازه کافی منابع برای همه است. و همچنین در مورد اعتبار و ترس است که چینی دانشجویان آمریکایی را از دست دادن کرسی ها در دانشگاه, مدارس و دانشگاه های آیوی لیگ” او گفت:.

با وجود مخالفت سازمان در میان برخی جمعیت, بررسی نتایج نشان می دهد اکثر آمریکایی های آسیایی تبار به نفع اقدام مثبت.

در عین حال در حالی که بسیاری از کانون در این اقدام مثبت بحث در کالج پذیرش این پیشنهاد را مهم تر مفاهیم برای دولت K-12 سیستم گفت: Elisha اسمیت Arrillaga مدیر اجرایی آموزش و پرورش-اعتماد به غرب یک سازمان تحقیقاتی است که طرفداران برای دانشجو حقوق صاحبان سهام.

در حال حاضر مقامات آموزش و پرورش در کالیفرنیا می تواند تخصیص منابع به دانش آموزان را بر اساس درآمد اما نه نژاد.

“مسابقه و درآمد با هم همپوشانی دارند اما آنها نه مترادف” اسمیت گفت: Arrillaga.

“اگر ما مجاز به در نظر گرفتن نژاد, ما می تواند هدف بودجه به سیاه و سفید و قهوه ای و دانش آموزانی که نیاز به پشتیبانی می کند. ما می تواند سرمایه گذاری در منابع مانند تابستان پل برنامه های است که کمک به دانشگاه های جذب و حفظ دانشجویان از رنگ. در حال حاضر ما نمی باید از این ابزار برای انجام این کار است”.

آن را نیز کمک به جذب بیشتر استخر متنوع از معلمان او گفت:. با توجه به داده ها از کالیفرنیا وزارت آموزش و پرورش و کالیفرنیا و مدارک کمیسیون بیش از 250 ، 000 دانش آموزان در کالیفرنیا حضور در مدارس بدون معلم از همان نژاد و بیش از نیمی از مدارس لازم نیست که یک معلم سیاه و سفید.

“بسیاری از پوش بک به لغو اقدام مثبت بوده است ‘نژاد پرستی وجود ندارد.’ اما حوادث اخیر در اطراف قتل جورج فلوید و Breonna تیلور و بسیاری از دیگران روشن ساخته است که ما دیگر نمی توانیم وانمود نژادپرستی وجود ندارد و اگر ما می خواهیم به مبارزه با آن ما مجبور به استفاده از نژاد آگاهانه سیاست. که چه ACA 5 کند” گفت: اسمیت Arrillaga.

در حال حاضر که اعضای مجلس سنا دولت را تصویب کرده اند ACA 5 آن را قبل از رای دهندگان به عنوان یک دولت رای گیری در ماه نوامبر. اگر تایید شده در صندوق های رای کالج ها و موسسات تعیین خواهد کرد که چگونه مسابقه در نظر گرفته خواهد شد در برنامه های کاربردی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de