توقف استرداد Huawei اجرایی می گوید: سابق کانادا SC عدالت


مونترال: دولت کانادا اقتدار به توقف استرداد Huawei اجرایی و باید در انجام این کار به عنوان بخشی از تلاش برای تضمین آزادی دو شهروند کانادا بازداشت شده در چین سابق دیوان عدالت گفته است.

دیپلمات سابق مایکل Kovrig و تاجر مایکل Spavor بازداشت شدند توسط پکن در ماه دسامبر 2018 روز پس از کانادا بازداشت Meng Wanzhou در ونکوور بر ما حکم وی از سوی مامورین استفاده از پنهان فرعی برای فروش به ایران در نقض تحریم های ایالات متحده.

دستگیری او فرستاده چین-کانادا روابط به پایین سنگ و پکن پس از مسدود شدن میلیاردها دلار از کانادا صادرات محصولات کشاورزی است.

نخست وزیر جاستین ترودو و انتقاد از مقامات ارشد سابق برای دخالت و انتشار Meng در ازای بازگشت از این دو کانادایی با اشاره به استقلال قوه قضائیه.

اما سابق دیوان عدالت Louise Arbour گفت: رادیو کانادا در روز سه شنبه بود که “زمان برای [عدالت] وزیر به ورزش خود اقتدار و مسئولیت خود را تحت قانون و پایان دادن به این روند است.”

“از آغاز آن بود و نه در کانادا علاقه به رفتن پیش با این استرداد درخواست از ایالات متحده,” اضافه شده Arbour پیشین سازمان ملل متحد کمیساریای عالی حقوق بشر.

او افزود: Meng متهم واشنگتن از نقض “یک جانبه آمریکا تحریم ها علیه ایران” که اتاوا هرگز اعمال می شود.

روز شنبه, چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت: به طور منظم نشست خبری که “کانادا وزیر دادگستری با قدرت به پایان Meng Wanzhou را در روند استرداد در هر زمان.”

“این نشان می دهد که دولت کانادا می تواند به اجرای قانون بی طرفانه مطابق با قوانین خاص خود را دارد,” او گفت:.

ژائو تصریح کرد: موضع چین که Meng مورد جدی است “حادثه سیاسی” نامیده می شود و برای او منتشر خواهد شد.

Meng با دختر بزرگتر از Huawei بنیانگذار Ren Zhengfei شده به قید وثیقه و زندگی در یک عمارت در ونکوور در حالی که این دو کانادایی باقی می ماند در چین مات سیستم کیفری.

روز جمعه چین عالی مردم Procuratorate گفت: آن را آغاز کرده بود تعقیب Kovrig و Spavor بودند که “مظنون به جاسوسی خارجی” و “ارائه اسرار دولتی.”

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo دوشنبه خواستار آن شد که چین رایگان دو کانادایی و در بیانیه ای گفت که کشور او “رد استفاده از این غیر قابل توجیه بازداشت به اجبار کانادا است.”

استرالیا, بریتانیا, فرانسه, آلمان, اتحادیه اروپا و دیگران را نیز فشرده چین بیش از بازداشت از کانادایی ها.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de